Нощно хранене

  • 1 633
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте,
  знам, че тази тема е често обсъждана, но понеже имаме спор вкъщи по отношение на нощното хранене искам да видя и вашето мнение и да се поправя, ако съм в грешка.

# 1
  • Мнения: 107
Аз лично съм против нощното хранене! Но това си е мое мнение, а и много зависи от бебето - ако е мъничко, му е нужно и през нощта. Но моята като се роди 4.300 и спестих това хранене!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 914
Още в родилния дом ми препоръчаха да не го храня през нощта, т.е. последно да храня в 24:00 и след това в 6:00. Беше кошмар първите дни, но това продължи точно .... 7 дни. На
8-мия се събуди към 5:30.  Страшно се радвам че ги послушах защото сега бебето ми спи по цяла нощ и не се бъди дори за вода.

# 3
  • Мнения: 2 271
Още в родилния дом ми препоръчаха да не го храня през нощта, т.е. последно да храня в 24:00 и след това в 6:00. Беше кошмар първите дни, но това продължи точно .... 7 дни. На
8-мия се събуди към 5:30.  Страшно се радвам че ги послушах защото сега бебето ми спи по цяла нощ и не се бъди дори за вода.
Ей,какъв савпадък.При нас ситуацията е същата!

# 4
  • Мнения: 748
..ми днес вече имаше такава тема  Rolling Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=86317.0 даже е на същата страница.

я по-добре кажи ти на какво мнение си по въпроса, за да те опътим къде да търсиш убедителни доказателства  newsm10

а иначе за протокола - ядем си на поразия нощем  eat

# 5
  • Мнения: 27 524
Малките бебета се будят нощно време от глад,а не от жажда.И трябва да ядат,а не да се залъгват с вода.Това с водата е остаряла българо-руска заблуда на старите учебници и педиатри,но по света бебета си ги хранят!Когато бебето си реши,отказва се само от нощното хранене!

# 6
  • Мнения: 106
Желателно е да няма нощно хранене. Трябва стомахчето на бебето да си почине поне 5-6 часа, а и майката има нужда от сън. newsm53

# 7
  • Мнения: 748
Трябва стомахчето на бебето да си почине поне 5-6 часа, а и майката има нужда от сън. newsm53

нама от какво да си почива стомахчето. това си е просто оправдание, за да може да спи майката  Wink

# 8
  • Мнения: 1 059
Ние сме големи вече ама и азще се намеся. И на мен в родилното ми казаха от 24 направо в 6 и първата вечер рещих че ще е така -ами то и детето се измъчи и ние . Събудисе в 3 и го държахме до 5:30 (добре че майка ми беше рпи нас та го разнася цяла нощ). И втората вечер като се събуди си го нахраних и той спа и ние спахме. След2 седмици сам спря да се буди а след още месец спря и 12часа яденето. Много се отплеснах. Твърдо ЗА нощното хранене

# 9
  • Мнения: 1 370
Докато Ерик навърши една годинка, се будеше по няколко пъти на нощ. Давах само мляко, защото ми отказваше водата

# 10
  • Мнения: 57
ми аз съм на мнение, че като е гладно през ноща трябва да го нахраня, защото в противен случай през цялата нощ реве и само с вода нищо не се постига. Колкото до почивката от 9 до 3 са си 6 4аса и си му почива коремчето. От друга страна, ако трябва да го наливам с вода, за да му подтисна глада и го налея с 200 мл вода и след един час се събуди и продцедурата се повтори не му ли натоварваме повече коремчето, отколкото ако му дам 100 гр кърма, която ще го държи спокоен 3 часа и така и аз и бебо ще сме по-спокоини. Но идеята ми е освен чрез тези доводи и чрез една проста статистика да докажа становището си, което от прочетеното от този форум по темата, защото предварително изчетох нещата мисля, че е вярно. Благодаря предварително и съжалявам за повторението Peace

# 11
  • Мнения: 46 437
Мляко! Водата за мен си е начин за изтезание на бебета  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 3 042
Незнам как да гласувам, защото синът ми до към края на 3м се будеше от глад т. е съм го кърмила нощем, но  след това, когато се будеше беше от жажда. Пробвала съм да го храня, но не искаше мляко, а вода. Пииваше си водичка и си заспиваше. Ако е гладно си храни детенцето, то само ще ти покаже, кога е готово да откаже нощното хранене. Освен това последното хранене на синът ми от откакто оказа нощното хранене  до към 6м беше към 22,30ч и може би за това се будеше чак сутрин към 5,30 -6,00 ч.

# 13
  • Мнения: 748
ами по въпроса за водата виж това:
http://karmene.greatnow.com/voda.html

и това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0

също и това:
http://www.mh.government.bg/stat.php?id=1222

ако поровиш в библиотеката на кърмаческия форум, ще намериш още много полезни неща.
успех!  Peace

# 14
  • Мнения: 2 381
Кърма Grinning
Желателно е да няма нощно хранене. Трябва стомахчето на бебето да си почине поне 5-6 часа, а и майката има нужда от сън. newsm53
Бебето само ще покаже дали стомахчето му има нужда от почивка.Майката има нужда от сън, естествено, но не мисля, че е правилно да лишава бебчето си от хранене през нощта.

Последна редакция: пт, 24 мар 2006, 08:41 от daisy_st

Общи условия

Активация на акаунт