Гризане на нокти

  • 4 901
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 071
Кажете ми какво да правя,просто ще полудея Imp От известно време дъщеря ми си гризе ноктите.Обяснявах,карах се,удрях през ръцете-никакъв ефект.По книгите пише че това е признак на страх и нервност.Но от какво?!С баща й се разбираме прекрасно,тя с него също.Вярно,че съм по-нервна покрай тази бременност напоследък,но не мисля че е толкова сериозно.Тази вечер направо ме изкара от нерви.Гризе се ноктите и ми се хили.Наказвам я -продължава.Е,накрая я ступах по дупето.Не бях го правила от месеци Twisted Evil ,но направо излязох от кожата си.

# 1
  • Мнения: 871
Здравей мила, това явление се наблюдава при по- чувствителните деца. Бъди търпелива, и спокойно говори на детето че, това не е хубаво да се прави. В никакев случай не удрай и не се карай,след време отшумява, но трябва търпение. Казвам ти го от опит.

# 2
  • Мнения: 4 212
....а някой от вас двамата да си гризе ноктите?
Намери на4ин да я откажеш,ти си познаваш детето най¬добре.
Обясни и,4е е моми4е и като порасне няма да може да има маникюр,а и като гледам на големи моми4ета в какво състояние са им ноктите от гризане¬доста е грозна гледката.
намажи и ръцете с нещо гор4иво.... Rolling Eyes
Ами желая ти успех. Sunglasses

# 3
  • Мнения: 871
Продават разтвор под формата на безцветен лак, точно за хора които си гризат ноктите, ако видиш голям зор, купи едно шишенце.
П.П. - Не се сещам на коя фирма е, но ако искаш ще проверя.

# 4
  • Мнения: 1 071
Ох,Дани благодаря за успокоението.Лошото е че май и двамата сме си гризали ноктите като деца,а аз дори и като по-голяма.Голям зор беше да се откажа и сега не искам с нея да се случва същото.Но аз имах не много щастливо детсво-нашите меко казано не се разбираха,а при нея не е така...
Колкото до лака,да и аз си го мислих.Даже си имам и безцветен в къщи,но баща й не дава да се лакира.А и дали ще реши проблема-дали просто няма да реши че лака прикрива грозно огризаното,така че може да продължава...
Тейа,това вече го опитах.Казах й че ще й са грозни ноктите,няма да има маникюр,даже се опитах да я подкупя-баща й й подари пръстенче.Но явно не действа.

# 5
  • Мнения: 713
Може би просто иска да види какво ще стане когато продължава да прави нещо, което ти забраняваш. С пошляпването може да реши, че ако престъпва забрани, ще има шляпане. Но като свикне със шляпането и то няма да и прави впечатление, какво тогава. Не може ли да и кажеш, че там има едни малки неща, които дори да си измиеш ръцете си остават ако си играл с това и онова и при гризане попадат в устата и ала бала. Трудна работа.
Аз започнах да си гриза ноктите след като сама се отказах да си смуча палеца на 5-6г. От гризането се отказах сама на 12 г! Не звучи утешително. Спомням си, че ги гризях когато гледах някакъв напрегнат филм или нещо такова. Реших да се откажа защото видях едно момче да прави същото и се чуваше много неприятен звук.

# 6
  • Мнения: 1 264
Аз си гриза ноктите Cry Знам гадно е , че не трябва да го правя , но ................ навик . За чувствителна не съм особенно . Обикновено го правя когато се вълнувам за нещо , гледам филм , чета книга , правя го несъзнателно по някое време се усещам спирам и след малко пак . Лака опредено не помага знам го от опит .  Cry Ако не го прави нарочно за да те дразни боят определено няма да помогне . Намирай и занимания ръцете да са и заети  Grinning Успех

# 7
  • Мнения: 1 071
Какви занимания бе хора Cry ми тя е легнала да спи Cry и ги гризе...Пък като гледа телевизия единствения вариант е да яде нещо,е,пък може ли все да яде?!

# 8
  • Мнения: 713
Иви, как си с английския?  Ей сега намерих нещо по въпроса:
http://www.babycenter.com/refcap/toddler/toddlerbehavior/11559.html
Ако не четеш, свиркай да преведа в кратце.
Намерете си един плюшен любимец да си стиска и мачка в леглото наместо да гризе.

# 9
  • Мнения: 871
Цитат на: Иви
Ох,Дани благодаря за успокоението.Лошото е че май и двамата сме си гризали ноктите като деца,а аз дори и като по-голяма.Голям зор беше да се откажа и сега не искам с нея да се случва същото.Но аз имах не много щастливо детсво-нашите меко казано не се разбираха,а при нея не е така...
Колкото до лака,да и аз си го мислих.Даже си имам и безцветен в къщи,но баща й не дава да се лакира.А и дали ще реши проблема-дали просто няма да реши че лака прикрива грозно огризаното,така че може да продължава...
Тейа,това вече го опитах.Казах й че ще й са грозни ноктите,няма да има маникюр,даже се опитах да я подкупя-баща й й подари пръстенче.Но явно не действа.

Не мила, този разтвор не е лак, само е в такова шишенце и е горчив. Мисля че гризането на ноктите не е наследствено. Успех и пиши какво е станало.

# 10
# 11
  • Мнения: 2 212
Здравей, искам да ти кажа това, което помогна при мен, защото и аз като малка, дори не чак толкова малка - дори и като ученичка в началните класове, си гризях ноктите  и точно както казваш без да съм претърпявала някакви травми или да е имало пробелми в семейството по-големи от нормалните. Доколкото си спомням май и веднъж с люто пробваха да ми сложат на ръцете но пак нямаше ефект, а и това с лютото не ти го препоръчвам. Та значи наште бяха намерили отнякъде брошури за това как може да хванем глисти (с изивнение, но не знаех как по деликатно да се изразя) та там имаше едни много гадни картинки и пишеше че се хващат от лапане на мръсни ръце и в частност гризане на нокти...ама беше доста страшничко и аз явно съм се стреснала и това ми беше голям стимул сам да си наложа да престана. Та мисълта ми е, да потърсиш в интернет някакви картинки, така в по близък план, на микроби, бактерии и тем подобните , и да ги покажеш на дъщеря си и да и кажеш, че ето тези неща ги има под ноктите на ръцете но тя не ги вижда защото в действителност са много малки и гризейки си ноктите тя ги лапа и така може да се разболее и после да трябвада ходи на лекар и т.н...знам че няма деца, които да се радват при мисълта и споменването на лекарите и болестите...та може да има някакъв ефект като види сама с очите си какво има по ноктите и какво всъщност влиза  в устата и. Е успех, дано се справиш !

# 12
Иви, да не би твоето момиченце да си гризе ноктите от някакво вътрешно напрежение около появата на новото бебе? Не я наказвай, не и натяквай за ноктите , каква жена ще бъде, как ще и се смеят и такаива разни. Още повече се задълбочава проблема. Аз съм на 25 години, гриза ги тия мой нокти от 4 годишна. Пробвала съм и да не го правя, т.е. като по- голяма 14-15г. , ноктите ми дори се бяха поправили и си изглеждаха горе -долу прилично, но като ме хванаха лудите веднъж ги унищожих за половин час. Изгризани до кръв. Всичко това не го правя нарочно, защото няма къде да си сложа ръцете, просто докато се усетя и .........Е, по улиците и пред хора се въздържам защото е ужасно грозно, но когато психясам и съм сама със себе си, ела да видиш какво става.
Защо не пробвате заедно да си поиграете на маникюристки, да й оформиш незабелязано от нея ноктите, така че да няма забелини връхчета, които да я дразнят и да и насочват вниманието към пръстите. Ако щеш детски безцветен лак и купи и се разкрасете и двете. Номерът с картинките на глисти, и други гадинки може да помогне донякъде. Но преди всичко разговаряйте и разбери какво я притеснява. Мое мнение, че никои не си гризе ноктите за спорта. Както казваш тя го прави дори когато е сама и е легнала да спи. Открии причината, ти си я познаваш най-добре. Успех!!!

# 13
забравих да се регистрирам Embarassed аз съм госта

# 14
  • Мнения: 1 071
Благодаря на всички,сега ще прочета материалите.
Ще пробвам да обясня това за глистите с картинки,въпреки че аз вече съм й го казвала,но пък може картинките повече да я впечатлят,знам ли.
Аз също си мислех да й изпиля ноктите и после ще взема да ги лакирам с безцветен лак.
За бебето тя още не знае,защото е много рано и не искам да се разочарова ако недай боже се случи нещо лошо.Така че няма как това да е причината.
Ще поговоря с нея и ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт