Кулинарки, помогнете

  • 2 022
  • 15
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Как да направя тази торта

# 1
  • Мнения: 27 524
Е,че ние знаем ли какво има вътре?  newsm78
Иначе това отгоре е нарязани парченца от тези готовите кексчета,това е без глазура,сещаш ли се,дето са с мармалади вътре?Вкусни са,ама отдолу...направи някоя торта с крем и после я облепи с тези резенчета  Grinning

# 2
  • Мнения: 5 873
Копирам:

Аз използвах  готови рула и сладкарска сметана-Хопла 1 л.,2 пак. желатин, 2 банана и 100 г натрошени фъстъци(или лешници, бадеми- още по-добре.)
Вземаш по-голяма купа<постилаш найлоново пликче и нареждаш нарязаните рула.Изсипваш предварително разбитата сметана(половината) предварително смесена с разтворения желатин, нарязаните на колелца банани и ядките и нареждаш останалите рула.Отгоре пак покриваш с найлоново пликче и хоп!-в хладилника.Най-добре е да престои повече за да стегне.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Ето ти още една рецепта:

Торта 'Стоичков'

2-3 рула (домашно произведени или готови от типа 'Роял Кейк'
500 мл растителна сметана
1/2 чаша пудра захар
20 гр желатин (2 пакетчета)
2 банана (малини, къпини, ягоди)

Рулата се нарязват на парчета от по 1 см и се редят в тортена форма като се покрива дъното и стените (оформя се нещо като купа). Сметаната се разбива с пудрата захар. Желатина се залива със студена вода (200 мл) и се оставя да набъбне. Загрява се на водна баня до 60 градуса и леко се охлажда. Пасират се бананите, към тях се добавя желатина и всичко се разбърква със сметаната. Изсипва се половината в тортената формата, върху парчетата руло. Останалата част се смесва с друг вид пасиран плод (малини, ягоди). Изсипва се върху банановата сметана. Отгоре се реди ред от парчета руло, като се натискат, така че крайчетата им да потънат в сметаната. Оставя се в хладилника една нощ, да се желира сметаната, след което се обръща върху поднос.

# 4
# 5
  • Мнения: 5 873
Няма значение как се казва тортата,важното е ,че е вкусна и лесна за приготвяне.

# 6
  • Мнения: 3 091
Няма значение как се казва тортата,важното е ,че е вкусна и лесна за приготвяне.
newsm10

# 7
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
а аз си мислех, че се прави трудно... Embarassed
само да ми свърши диетата и ще спретна набързо тази торта.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Благодаря ви момичета ще я направя в най-скоро време  Grinning
Значи трябва да е в кръгал съд/купа/, а на другия ден да я обърна ?
А защо се покрива, за да не изсъхнат рулата ли  Embarassed

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Е,че ние знаем ли какво има вътре?  newsm78
Иначе това отгоре е нарязани парченца от тези готовите кексчета,това е без глазура,сещаш ли се,дето са с мармалади вътре?Вкусни са,ама отдолу...направи някоя торта с крем и после я облепи с тези резенчета  Grinning


Знаят Блонди, тук са се събрали много добри кулинарки   bouquet, особенно като видях темата за любими торти и си глътнах езика, искрено им се възхитих на уменията  Hug

# 10
  • Мнения: 3 251
Можеш да вкараш и "мръснишки" Mr. Green момент в направата й, ако погледнеш темата:"Инспирирано от аватара на Бу"/ не ми се търси сега Grinning/Сладка хапка там е обяснила точно направата на такъв вид торта...

# 11
  • Мнения: 9 106
Копирам:

Аз използвах  готови рула и сладкарска сметана-Хопла 1 л.,2 пак. желатин, 2 банана и 100 г натрошени фъстъци(или лешници, бадеми- още по-добре.)
Вземаш по-голяма купа<постилаш найлоново пликче и нареждаш нарязаните рула.Изсипваш предварително разбитата сметана(половината) предварително смесена с разтворения желатин, нарязаните на колелца банани и ядките и нареждаш останалите рула.Отгоре пак покриваш с найлоново пликче и хоп!-в хладилника.Най-добре е да престои повече за да стегне.

А после можеш да украсиш с  какъвто крем искаш отгоре или сладко.  А в сметаната с банана може да прибавиш каквито имаш плодове - резултата винаги е отличен. А пък ако имаш кроасани с шоколад, може да смениш рулата.
И последно - ако искаш сладоледена торта - вместо за 4-5 часа в хладилник, сложи я за същото време във фризера.

# 12
  • Мнения: 135
Много вкусно изглежда и звучи!И аз ще я пробвам тази торта newsm74

# 13
# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Можеш да вкараш и "мръснишки" Mr. Green момент в направата й, ако погледнеш темата:"Инспирирано от аватара на Бу"/ не ми се търси сега Grinning/Сладка хапка там е обяснила точно направата на такъв вид торта...


Ооо, не съм чак толкова на "ти" с нещата и направията на такива торти, ще взема да оплескам нещо и ще се получат вместо хубаво оформени цици, някакви провиснали бабешки и да си умра от срам  newsm62 newsm62 newsm62

Нека да видя как ще стане такава и ако съм доволна от резултата ще експериментирам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт