Историята на Исус за деца

  • 1 963
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 492
Ако някой реши да си заведе детенце на този филм - прожекциите започват от утре
 
Кино `Арена` •  Кино `Арена` - Младост
24 - 30 март
11:30 (Безплатна прожекция) ,13:00 (Безплатна прожекция) ,18:00 (Безплатна прожекция) ,19:30 (Безплатна прожекция)
 
Ние ще ходим утре от 18.00ч. дано не е лудница

 
 

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Камелия и аз си мислех да ги водя моите утре, но ако е лудница... Crazy

Трябва да оставя малчо в детския кът, а ние с щерката да идем да го гледаме филма.

# 2
  • Мнения: 1 492
Е ако е лудница, ще хапнем по една торта и готово eat

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е ако е лудница, ще хапнем по една торта и готово eat

или пица  Laughing

През седмицата няма да е лудница, но не ми е удобно.. Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
И ние искаме да отидем... Може би в неделя от 11.30 ч., за да избегнем лудницата.
А някой има ли впечетления от самия филм? В клюкарника що нещо се изписа, но за качеството на филма май не стана въпрос.

А това е програмата на Мултиплекс: http://www.uncinema.com/program.html

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Ние не ходихме. Още съм в размишления newsm78. Хем искам дъщеря ми да изгледа един хубав филм на подобна тематика, хем не знам какво представлява въпросния и дали наистина е подходящ за деца, а раздаването на безплатни книжки малко ме стряска...
Някой, който го е гледал, може ли да сподели впечетления?

# 6
  • Мнения: 1 492
Лекси няма от какво да се стряскаш, те са един вид детска библия.Една съседка заведе детето ми на филма и не мога да ти кажа какъв е, но децата бяха доволни.Книжката ми е в къщи, но не съм и погледнала даже. Не е задължително да му я четеш на детето, ако решиш, че е нещо по-различно

# 7
  • Мнения: 2 700
 Ние ходихме в Мултиплекс. Посрещна ни някакъв мъж, който обяви, че е баща на 2 деца, помоли да си попълним анкетни карти и да не ставаме след края на прожекцията, за да чуем посланията.
Анкетната карта не попълних, защото искат име, адрес и и-мейл.
За семейства, в които религията се дискутира под една или друга форма, филмът категорично не си заслужава. Казвам го, защото в нашето семейство се спазват основните хринстиянски празници със съответните обичаи, палим свещи в черкви, гледаме по Великден филмите и т.н. Дъщеря ми има понятие от основните действуващи лица и събития в Стария и Новия Завет, тъй като имам Библията за деца на Пърл Бък, както и илюстровано издание на Библия за деца. Та, на дъщеря ми този филм не й донесе абсолютно никаква информация, освен че в края на филма под влияние на “чичкото” тя си била повтаряла молитвите, които нямат нищо общо с нашите молитви.
На излизане ни дадоха някаква “книжка на чудесата”, оформена като комикс, с прикачен талон към нея ако желаем да се запишем в някакъв клуб – така и не четох по-нататък. Прегледах книжката преди да я дам на дъщеря ми – подозрително ми се стори натрапването през страница на въпроси от сорта на “Този ден промени ли живота ти?” , “Благодарна ли си на Исус за това, което е направил”, “Грешна ли си” и т.н. /въпросите цитирам по памет/. Дадох й книжката, като се възползувах от случая да й обясня подробно за сектите, но с офертите от страна на сдружението приключвам дотук – не ми трябват нито DVD-то им, нито материалите им.

# 8
  • Мнения: 1 492
solaris искаш да кажеш, че не е просто историята на Исус, а ти натрапват да приемеш вярата, така ли? Направо ме шашна с тия молитви на "чичкото".

# 9
  • Мнения: 2 700
Историята на Исуус е, но подтекстът е, че който досега не е бил вярващ, сега е моментът да стане. Може би търся “под вола теле”, но насоката според мен не е християнската вяра, а конкретно вярата в Исуус -   ти трябва да си благодарен на Исус. На прожекцията това може да се изпусне като факт, но в книжката и дума не става за Господ, а само за Исуус.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 865
solaris, тъй като май само ти от отговорилите в темата си гледала филма, имам няколко конкретни въпроса:
- би ли разяснила каква е християнската вяра и каква е вярата в исус (нали това е "исуус")? какво е общото и различното между двете?
- кой според библията е господ и наистина ли за него не се споменава в детската книжка?
- какво е направил исус и има ли основание някой да му е благодарен? (това във връзка с въпросите, които споменаваш, че са зададени в книжката-комикс)

# 11
  • Мнения: 2 700
Нямам намерение нито да споря, нито да разяснявам. Отидете и вижте. Моите впечатленията са смесени, което и споделих.

# 12
  • Мнения: 237
Абе само мен ли ме дразни тази реклама на филма,чиста полова дискриминация Thinking"Ако сте БАЩА,трябва да гледате този филм със своя СИН"   А МАЙКИТЕ и техните ДЪЩЕРИ да ходят да се гръмнат!
Само заради рекламата никога няма да гледам филма,нито ДЪЩЕРЯ ми Twisted Evil

# 13
  • София
  • Мнения: 5 826
Ние ходихме в Мултиплекс. Посрещна ни някакъв мъж, който обяви, че е баща на 2 деца, помоли да си попълним анкетни карти и да не ставаме след края на прожекцията, за да чуем посланията.
Анкетната карта не попълних, защото искат име, адрес и и-мейл.
За семейства, в които религията се дискутира под една или друга форма, филмът категорично не си заслужава. Казвам го, защото в нашето семейство се спазват основните хринстиянски празници със съответните обичаи, палим свещи в черкви, гледаме по Великден филмите и т.н. Дъщеря ми има понятие от основните действуващи лица и събития в Стария и Новия Завет, тъй като имам Библията за деца на Пърл Бък, както и илюстровано издание на Библия за деца. Та, на дъщеря ми този филм не й донесе абсолютно никаква информация, освен че в края на филма под влияние на “чичкото” тя си била повтаряла молитвите, които нямат нищо общо с нашите молитви.
На излизане ни дадоха някаква “книжка на чудесата”, оформена като комикс, с прикачен талон към нея ако желаем да се запишем в някакъв клуб – така и не четох по-нататък. Прегледах книжката преди да я дам на дъщеря ми – подозрително ми се стори натрапването през страница на въпроси от сорта на “Този ден промени ли живота ти?” , “Благодарна ли си на Исус за това, което е направил”, “Грешна ли си” и т.н. /въпросите цитирам по памет/. Дадох й книжката, като се възползувах от случая да й обясня подробно за сектите, но с офертите от страна на сдружението приключвам дотук – не ми трябват нито DVD-то им, нито материалите им.


най-после някой гледал филма  Hug 
аз имах големи колебания дали да водя дъщеря ми, и те започнаха с рекламата, а после и с голямата тема в клюкарника  Crazy  но май ще пропуснем  Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 5 826
Абе само мен ли ме дразни тази реклама на филма.......

не само теб  Twisted Evil  прочети тази тема

Общи условия

Активация на акаунт