моля за съвет

  • 6 122
  • 20
  •   1
Отговори
Днес ходих на гинекологичен преглед,защото имах от известно време проблеми с цикъла.Лекарката каза ,че вижда ембрион,който е на около 20 дни.Много съм притеснена,защото ако е така нещто не е наред.Ще отбележа,че съпруга ми от 2 мес. не е в България и ако съм бременна то това със сигурност е цветна бременност,но въпросния ембрион ще трябва да е на мн. повече от около 20 дни.И тази лекарка иска да ме види пак края на другата седмица.Незнам да се радвам ли на тази новина или нещо не е наред с ембриона.Не мога да се успокоя и неспирам да плача.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
купи си един уринен тест за бременност от аптеката и го напишкай, след това иди при друг лекар. не всички лекари виждат каквото трябва на ехографа!

# 2
  • Мнения: 3 537
Когато раждах дойде едно момиче,което трябваше да е родило преди една седмица и са го пратили да предизвикат лекарите раждане,защото според гинеколожката на момичето бебчето е преносено. Гледаха я на видеозон трима лекари,за по-голяма достоверност и се оказа че трябва да роди след месец. Пратиха я да си отива в къщи. Отиди и на друг гинеколог,някой явно са пълни некадърници.

# 3
А ако ембриона е на около 20 дни както казва лекаркта има ли вече сърдечва дейност?Има ли си поне сърчице?Но според мен този ембрион е поне на около 50 дни.Как може да го обърка.Според мен или има бебе или няма.Има ли от къде да се видят ехо снимки на ембриони?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Отиди при друг лекар. Някои хич не ги бива да "разчитат" резултатите от УЗ. Мен една голяма "специалистка" ме убеждаваше да родя със секцио защото бебето било поне 4,5 кг. роди се 2.980 т.е грешката беше около 2 кг. Та какво остава зе едно такова малко ембрионче - струва ми се, че е трудно да се определи дали е на 20 или на 60 дни.

# 5
А може ли да се обърка киста с бременност

# 6
  • Мнения: 2 120
Отиди на друг лекар. Ако си бременна се променя матката и това не се бърка, но също така някои бременни имат фоликули, даже имахме такава тема, те се превръщат в кисти до колкото знам.
Другото на УЗИ може да объркат на колко дни е ембриона, но има и друг вариант, който не е много добър -- спиране на развитието му.
По-скоро не е видяла добре. Успех при следващия лекар и направи и един тест.

Последна редакция: сб, 25 мар 2006, 00:35 от Дара

# 7
Дара обясни ми по подробна за тези фоликули,какво се превръща във фоликули Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
Дара обясни ми по подробна за тези фоликули,какво се превръща във фоликули Embarassed

Дара нещо яко се замота... Simple Smile
нищо не се превръща във фоликули - фоликулите са си фоликули!

не се опитвай да научиш цялата медицина за една вечер, просто послушай съвета ни да отидеш при друг лекар и преди това да си направиш един елементарен и евтин тест за бременност!

# 9
  • Мнения: 2 120
Исках да кажа, че фоликулите се превръщат в кисти, но прогестерона не пука кисти, така, че прави това, което са писали момичетата. бях се разсеяла, извинявай за грешката. Laughing

# 10
  • Мнения: 7 718
Фокулите са на яйчниците, понякога се превръщат в киста. Бременността може да бъде в матката /където по всяка вероятност е твойта/ или в тръбите.
Тази лекарка видя ли сърдечна дейност?

# 11
Фокулите са на яйчниците, понякога се превръщат в киста. Бременността може да бъде в матката /където по всяка вероятност е твойта/ или в тръбите.
Тази лекарка видя ли сърдечна дейност?
Не ми каза какво точно вижда,но беше категорична ,че е бременност и,че ембриона е на около 20 дни.Когато я попитах дали е кухо яйце тя каза,че и  :дума не може да става за това.Иска да ме види пак другата седмица може би за да види дали расте ембриона или не.Но все пак аз ще послушам съветите на момичетата и ще потърся и друго лекарско мнение.А ако бременността е в тръбата предполагам,че щеше да ми каже. ooooh!

# 12
  • Мнения: 476
Може ли да ми кажете в коя седмица трябва да има сърдечна дейност?

# 13
Днес ходих на контролен преглед.Гинеколожката не потвърди 100 процента бременност,но не я и отхвърли.Трябва да ходя пак другата седмица #2gunfire #2gunfire.Ходих и при друга гинеколожка и тя е 50 на 50 ooooh!.Незнам какво да правя.Силно се надявах на второто лекарско мнение,но уви newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
абе жено, къде ги намираш тия гинеколози, дето не могат да диагностицират бременност при такова огромно закъснение?
и като ти го казах поне 2 пъти - направи ли си барем ЕДИН ТЕСТ ЗА БРЕМЕННОСТ?!!

ей, аман! ем искаш съвет, ем не го приемаш!

Общи условия

Активация на акаунт