Болят ли ви гърдите, когато бебко суче?

  • 2 251
  • 26
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Както писах в съседна тема, аз изпитах такава силна болка, каквато никога дотогава, когато бебко засмука за пръв път........родих супер бързо и лесно и почти не ме е боляло, но от кърменето по- болезнено нещо не бях преживявала......не съжалявам, че кърмя, твърдо бях решила да го направя.......трябва да ви кажа, че все още ме боли, но вече посвикнах с болката........има ли и други като мен ?

Ето това ме провокира да пусна темата:

Боцкане на малки бодлички.........а когато всмукна за пръв път изпитах такава зверска болка, че раждането нищо не беше....разревах се от яд, че никой не ме беше предупредил за това, дори във форума
Това явно е индивидуален фактор ,но и аз не съм чела тук във форума за такъв случай.Може би не е ставало въпрос...  newsm78
Аз не изпитах болка при първото всмукване ,само учудване от смукателната сила на бебче на 6 часа!
 (ТурбоМила инжекцион  Mr. Green )

# 1
  • Мнения: 2 959
И при мен в началото беше ужасно трудно, свързано с много болка и твърдо решение да кърмя на всяка цена. Това продължи първите два месеца и след това изглежда свикнах ли, какво ли но вече кърменето е по- скоро удоволствие, отколкото болка. Е понякога боли, особено ако суче прекалено дълго от едната страна, но е рядко да усещам чак парещата болка от началото.

# 2
  • Мнения: 74
i men me boliat strashno kogato bebo suche i oshte ot nachaloto beshe taka,mislia che toi ne zasmukwa prawilno sega cedia mliakoto i mu go dawam s pompichkata ne me boli izobshto moia bebok e na 3 meseca weche

# 3
  • Мнения: 340
Моят суче правилно обаче още си ме боли.  Разбира се, не толкова колкото в началото, но си боли.  Ама отдавна съм свикнала.  Да ти кажа такава болка може да се получава ако езика на бебо е по-късичък.  На мен в болницата ми казаха, че бебо е с много къс език и няма даже да се научи да суче.  Е, научи се, но аз с това си обяснявам защо до ден днешен си ме боли по малко.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да ти кажа такава болка може да се получава ако езика на бебо е по-късичък.  На мен в болницата ми казаха, че бебо е с много къс език и няма даже да се научи да суче.  Е, научи се, но аз с това си обяснявам защо до ден днешен си ме боли по малко.

Не е от това, моето дете има доста дълъг език

# 5
  • Мнения: 340
Хмм, да не си била groupie на Kiss?   Joy

Не знам от какво ще да е тогава...  Hug

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Хмм, да не си била groupie на Kiss?   Joy

Не знам от какво ще да е тогава...  Hug

Това ме подсети за филма" Почти известни"

Явно сме само ние 4-те в целия форум.........мисля си обаче, че  и затова трябва да се подготвят майките, решили да кърмят.....че може и да е по- болезнено отколкото очакват......но явно рядко се среща де.......чаках, чаках за отговори, но темата много бързо потъна  Grinning......Мерси

# 7
  • Мнения: 4 025
Мен също ужасно ме болеше в началото. Стисках зъби, докато тя сучеше, кърмех я права и се разхождах из стаята, за да притъпя болезненото усещане. Само че при мен отшумя с времето. И сега има по-болезнени периоди, обикновено след редовните ми проблеми със запушени канали, но тогава по-скоро са травмирани гърдите.... Понякога тези периоди са без видима причина.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 446
И мен ме боляха в началото гърдите. Първите дни на кърменето изпитвах страшни болки като засмукваха - все едно с хиляди игли ме пробождат отвътре към зърното. Стисках зъби и търпях. Освен това имах и страхотни рагади, които минаха за около 3 седмици.
Мен също много ме беше яд, че никой не ме беше предупредил, че толкова боли да кърмиш, а явно това е рядко явление newsm78 С времето болките намаляваха като продължителност. В началото ме болеше близо 5 минути като времетраене, постепенно с времето намаляваше и може би към края на втория месец вече не ме болеше при сучене.
Аз лично това си го обяснявах с това, че каналите може би са ми били тесни и "неразработени" Embarassed

# 9
  • Мнения: 670
Болеше.. и как само.. Ния суче, аз над нея рева, сълзите ми капят отгоре й.. Когато идваше време за кърмене ме обземаше страх. Два месеца направо ми разказа играта. При мен проблема беше, че нямах добре оформени зърна и Ния с течение на времето ги оформи. Това ми костваше страшна болка и много търпение. След като мина и втория месец, болката постепенно намаля и остана в миналото. Сега кърменето е страхотно удоволствие, несравнимо с никое друго усещане...

# 10
  • Мнения: 3 423
и мен ме боли, при това зверски,иде ми да вия, като почне ,но искам да си го кърмя и търпя с надежда,че някога ще свикна.а иначе съвсем правилно си се кърмим -освен ,че в болницата ни помагаха,взех акушерка в къщи,пред която също кърмих и тя също каза ,че правилно се кърмим newsm78

# 11
  • Мнения: 2 959
А пробвала ли си да кърмиш легнала? При мен в началото болеше и аз смених позата, вече се кърмим само легнали. Може би е само внушение, но прим помогна. Hug

# 12
  • Мнения: 3 760
И при мен в началото беше ужасно трудно, свързано с много болка и твърдо решение да кърмя на всяка цена. Това продължи първите два месеца и след това изглежда свикнах ли, какво ли но вече кърменето е по- скоро удоволствие, отколкото болка. Е понякога боли, особено ако суче прекалено дълго от едната страна, но е рядко да усещам чак парещата болка от началото.
И при мен е горе-долу така. В началото /първия месец/ се е случвало да викам от болка /добре, че на дребната не и пукаше/ и направо ми се насълзяваха очите. Сега ме боли само ако е захапала неправилно или суче по-дълго, но болката далеч не е като тогава. Тогава беше ужасна. Но имах и рагади, и млечница + неправилно сукане от беба.
Сикретгардън, браво на теб!!!

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Сикретгардън, браво на теб!!!

Аз си мислех, че при всички е така, а аз само се лигавя...........за другия път ще знам де, но пак ще кърмя, Живот и здраве

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Сега вече не, отдавна не.То всъщност и в началото гърдите не ме боляха особено.Но пък какви контракции на матката имах CrazyНе е истина просто...Действително раждането беше нищо в сравнение с това LaughingАз понеже родих с епидурал и нищо не разбрах от цялата работа с контракциите, но когато Ники засука за първи път такава контракция ме сви, че направо ми отвя главата smile3514И така беше поне 3-4 дни.Питах за епидурал за кърмене, ама ми рекоха, че няма hahaha

Общи условия

Активация на акаунт