Дезифектант за пералня

  • 2 093
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Здравейте мамита   bouquet
Моля ви за помощ . Смятам да пера дрешките на бебо в пералнята ,но все си мисля, че преди това трябва да я пусна на 90 градуса с някакъв дезифектант, т.к. я ползвам вече повече от 3 години Tired. Нямам време да пера на ръка а и няма кой да ми помага   Thinking ,затова моля за съвет какво да използвам  newsm78

# 1
Аз също реших, че трябва да се направи дезинфекция на пералнята. Единственото, за което съм чувала, обаче, е препарат, който се поставя против котлен камък. А и признавам си не съм се ровила и мислила прекомерно.
Само, че след като се роди бебчето нали пак ще си переш дрехите там?! И какъв е смисълът от тази толкова необходима дезинфекция?
Ако дрехите се перат на 90 градуса това си е преваряване, а докато е мъничко ще гладиш, ако не всичките, то поне долните дрешки тип бельо - не мисля, че нещо живо ще остане.

# 2
  • Мнения: 5 228
Аз не съм си дезинфекцирала пералнята.  Rolling Eyes На тази логика трябва да дезинфекцираш креватчето, количката,  цялата къща изобщо.

# 3
  • Мнения: 641
Не е необходима чак такава стерилизация Grinning. Пера дрешките на 40 градуса с допълнително изплакване и гладя всичко, освен памперса  Mr. Green, толкова стига.

# 4
  • Мнения: 1 210
Не е необходима чак такава стерилизация Grinning. Пера дрешките на 40 градуса с допълнително изплакване и гладя всичко, освен памперса  Mr. Green, толкова стига.

 newsm18 newsm18 newsm18

И аз така, и аз така. Химията е достатъчно силна, че да убие каквото се сетиш и при 40 градуса. Допълнителното плакнене е добре, за да не остава прах по дрешките. Гладенето е по-важно от дезинфекцираната пералня, защото прането съхне в нестерилна среда.
Достатъчно е за собствено успокоение да ги переш отделно от вашите.

# 5
  • Мнения: 10 758
Абе хора, недейте така.А защо направо не си сложите бебетатав инкубатор.Нищо не съм дезинфекцирала, нито при едното, нито при другото.Права е Фуклата, като казва, че по тази логика трябва да се дезинфекцира цялата къща.  bouquet

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Благодаря ви момичета   bouquet
Явно прекалено много се шашкам , но нали е 1 бебе  Rolling Eyes . Значи не е нужно да се престаравам  Joy

# 7
  • Мнения: 7 430
Аз не съм си дезинфекцирала пералнята.  Rolling Eyes На тази логика трябва да дезинфекцираш креватчето, количката,  цялата къща изобщо.

Съгласна съм Peace
Нищо не съм дезинфекцира за Вики, не мисля да го правя и за малкото Wink

Мранчо, я не се шашкай Hug Мисля, че ако переш вътре някои мръсни дрехи (работни) или обувки - така по-може, но иначе няма смисъл Wink

# 8
  • Мнения: 619
Аз не съм си дезинфекцирала пералнята.  Rolling Eyes На тази логика трябва да дезинфекцираш креватчето, количката,  цялата къща изобщо.

Съгласна съм и aз!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт