Пак не ми е ясен въпроса със заместванията на кърменията....

  • 478
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Ехх, този път ще пусна отделна тема, защото нещо пак не ми е ясно...Не ми дърпайте ушите, моля ви!  Wink
Та...сега съм заместила само едно кърмене в късния следобед (с каша +плод, БЕЗ мляко)...Но когато започна да замествам следващи кърмения (по 1 всеки месец примерно) - какво правим? Адаптирано ли? Коя марка е за предпочитане за бебе, което никога не е вкусвало адаптирано?  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 164
Според мен кашата трябва да е млечна, за да е заместено храненето.

# 2
  • Мнения: 854
Чакай сега, нали заместваш кърмене=млечно хранене? За какво ти е адаптирано мляко newsm78

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Млечно хранене не трябва да се замества до годинката и кашите и пюретата са плодово-млечни или съответно млечно-зеленчукови, така че правилно си се ориентирала, че е нужно да добавяш АМ в храната, ако смяташ изцяло да заместваш и да не кърмиш преди или след даденото хранене. Каквото и АМ да избереш, първо са започва с единицата за кърмени бебета.

# 4
  • Мнения: 619
Аха, Хедра, мерси за изчерпателния отговор  bouquet
А какво знтачи единица? Можеш ли да ми препоръчаш конкретна марка (ако се смята за реклама, може и на лични).

И малко офф... интересно как, но подозирах че ти си Христина, която води курсовете по кърмене в "Света София", много преди да видя снимката ти ..... :

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С единица имах предвид мляко за новородени, 0-6 месеца, на която фирма се спреш - а не отговарящото на сегашната възраст на детенце частично адаптирано мляко за деца над 6 месеца Grinning Каква марка да избереш и как ще понася на детенце е ужасно индивидуално... най-добре да попиташ и педиатъра ви за препоръка, макар че и при тях май повече рекламата, отколкото каквото и да е друго оказва влияие върху препоръката Confused Мамите в съседния форум също могат да те упътят, в момента даже тече много интересна тема за сравняване състава на АМ.
Радвам се, че си била на лекцията лятото Hug Беше много готино събитие, но за жалост си остана еднократно и не се стигна до курс или повече лекции Sad

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
А възможно ли е безмлечна каша да се бърка с кърма, вместо с АМ newsm78

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Възможно е - но трябва да се има предвид,че кърмата съдържа храносмилателния ензим амилаза и кашата само след минути се втечнява силно Grinning Затова е по-добре детенце да си взима млякото на гърдата, а кашата да я яде безмлечна - стига да има такава възможност, разбира се.

# 8
  • Мнения: 393
По този повод аз се чудя дали няма да ми намалее кърмата като заместя хранене newsm78.Засега само на обед ядем пюренце-млечно, но след него бебчо си суче по 4-5 мин.Обаче ако почна и след обед каша-както сега пробваме по-малко, какво ще стане?В момента имаме около7-8 кърмения на денонощие.

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Благодаря, Хедра! Ще го имам впредвид като почна кашите

# 10
  • София
  • Мнения: 4 381
По този повод аз се чудя дали няма да ми намалее кърмата като заместя хранене newsm78.Засега само на обед ядем пюренце-млечно, но след него бебчо си суче по 4-5 мин.Обаче ако почна и след обед каша-както сега пробваме по-малко, какво ще стане?В момента имаме около7-8 кърмения на денонощие.

Кърмата ще се регулира спрямо новите потребности на бебчо. Ще има точно толкова кърма, колкото трябва на бебчо. Важно е да го направите постепенно, все пак Wink

Общи условия

Активация на акаунт