Защо всъщност взимате бебетата с вас на море?

  • 3 012
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Питам,защото обмислям лятото дали да го вземем или не?Вие защо ги водите - за да са с вас,защото е хубаво за тях,защото няма на кого да ги оставите,не можете да се разделите,да си има снимки като бебе на море?
Не питам вече за пораснали дечица,а за бебоците  Simple Smile
От една страна ми се иска да го вземем,ще е на 10 месеца.От друга  newsm78 ,ако го оставя на бабите,аз ще си почина по-добре,ще си правим каквото си искаме,а с бебо неминуемо ще се съобразяваме нон стоп.Но сигурно ще ми липсва и постоянно ще го мисля...знам ли аз?Кажете вие,защо ги водите?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
защото обичаме да сме заедно с децата си. водим ги с нас не само на море, а навсякъде, където не е абсолютно противопоказно за тях.
и на двамата със съпруга ми ни е много приятно да прекарваме време с двете фръцли. а пък когато не сме уморени от работа, прекараното с децата време е още по-хубаво.

# 2
Бебето като беше на 2 месеца не го взехме-оставихме го на баба му, най-вече ни се искаше да обърнем малко внимание на каката. Но оттогава сме си заедно навсякъде - иначе не ни е приятно без децата.

# 3
  • Мнения: 6 390
Ами ти сама си си отговорила защо се взимат бебетата на море, не виждам какво да допълня...
Освен че без бебето не е сигурно дали няма да съжаляваш че си отишла... 10.месеца си е доста голямо бебето, много ще му хареса, и вярвай ми че това ще те направи много щастлива Wink

# 4
  • Мнения: 27 524
Ами ти сама си си отговорила защо се взимат бебетата на море, не виждам какво да допълня...
Освен че без бебето не е сигурно дали няма да съжаляваш че си отишла... 10.месеца си е доста голямо бебето, много ще му хареса, и вярвай ми че това ще те направи много щастлива Wink

 Heart Eyes

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Блонди - разбирам те прекрасно... Hug

И аз винаги съм се чудела, защо бебета са на морето, а не на прохлада при някоя баба да речем за 10-ина дни, където ще е не по-малко щастливо и добре гледано.

И най-вече: няма да рискува да го хване някое разстройство (или друга болест да не дава Бог  Praynig) и да се чудите с какво да го храните и при кого да го водите на консулт...  Stop

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Ние миналата година не я водихме,беше на 7месеца и не бих завела бебе на море.После ще ходи цял живот,не ми е зор да има снимки от морето преди 1 годинка.Първо беше ми мъчно да,но аз си починах страхотно,защото се бях изнервила.Вниманието ми е било насочено към нещо различно от пампи и пюрета.Второ Виктория е с много бяла и чувствителна кожа,което означаваше почти да не стъпя на плажа,а все пак отивам на море.Трето бабите дотогава не бяха я гледали за повече от 2 часа и им беше страшно хубаво да се грижат за нея по-дълго време.Това са мойте причини.Тази година естествено ще я водиме с нас живот и здраве.

# 7
  • Мнения: 3 537
Ние за по-лесно си взехме бабата с нас,тази година пак ще си я вземем. Laughing Joy Laughing

# 8
  • Мнения: 9 990
Защото така съм си представяла , че ще е -всички заедно.Дреме ми за почивката...ама аз обожавах да сменям памперси и да давам пюрета CrazyИ сме си почивали идеално всички заедно/то па като си по майчинство-голямото натоварване.../Само да кажа-аз на море не ходя, за да лежа на плажа.Това е последното, което се сещаме да направим.Няма да си оставя детето на баби-аз какво ще правя?И на плажа е спяла естествено , когато сме били , и разстройство не е хващала и е била щастливо и добре гледано дете.Веселба.Пътешествие, изживяно от всички заедно.Само да уточня и това,че ние не се съобразяваме кой знае колко с каквото и да било, че да ми натежи да си взема детето с мен.Излизаме вечер, прибираме се късно, спим до късно, ходим на плажа когато ни скимне-там се спи ако трабва...или в колата...или хапва нещо от нашето ядене.Все пак ваканцията предполага и по-либерален режим за всички-голяма работа,че е пропуснала спане или нещо друго...

# 9
  • София
  • Мнения: 39 740
Мен мама ме е водила на море, за да съм дишала йодни изпарения, след изкарана двойна бронхопневмония.
Дияна я водя 1во, защото искам да сме заедно и 2ро, за да топне дупе в морето и да се поплацикаме Simple Smile
Преди морето ходим за по седмица на Костенец.

# 10
  • Мнения: 3 777
Защото сме семейство и винаги сме заедно.
Никой не е длъжен да ми гледа децата, за да ходя на море.

Йодните изпарения от водата са полезни за бебето. Плацикането във вода също.
Не ходим на море преди 5 часа вечерта, така че не виждам грам вреда.
И ни е супер приятно да сме трима.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 530
Защото не искаме да се разделяме. А и защото не мога да си представя, че ще си правя кефа без детето. А колкото до разстройството не е вярно. При една добра организация и обмисляне на режима на детето няма страшно. Ние го водим откакто стана на четири месеца и никога не е имал разстройство.

# 12
  • Мнения: 7 474
Аз пък заведох детето на море на 3г. Изобщо не съжалявам, защото това са последните години  в които сме сами на море. не се притеснявам да я оставям на майка ми и затова почивахме спокойно. Естествено, че детето ще ти липсва, но не е болка за умиране. Това лято вече на 3г,8мес. макар че е голяма пак не можахме да починем. Тя не яде по кръчмите, добре ще имаше стол, нямаше компания, в крайна сметка на 10 ден я закарахме при баба и  и се върнахме да почиваме за още 5 дни.
 Друг момент с бебетата е багажа , който трябва да помъкнеш Whistling
Всички си обичаме децата и това не може да е довод за това дали да го водиш на море или не.
Просто прецени дали искаш да почиваш или да гледаш бебе в неудобни и непривични условия, защото бебетата реагират много различна на смяната на обстановката.
Седнете с мъжа ти и преценете на спокойствие, претеглете + и - ! Peace

# 13
  • Мнения: 9 990
А какъв багаж носите за бебе толкова много?Освен количката и дрехите, ако е на биберони и АМ...друго...не се заяждам-просто питам.Ние защото само с количката сме тръгвали и няколко дрешки...ама то и в София като сме ходили някъде-в парка например и там това сме взимали.Нищо по-различно.

# 14
  • Мнения: 3 537
Както писах по-горе ,взехме майка с нас.Пробвайте,чудесно е.Вечер ще можете да излизате ,ако на детето не му се стои повече на плаж, бабата го разхождаше в морската градина. А отделен е въпроса, че малката хвана една кашлица там, започнаха да и пробиват първите кътници и стана тя една...

Общи условия

Активация на акаунт