Какво да направя за по голям обем на коста си?

  • 4 567
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
Rolling Eyes Здравейте,моята коса е много дълга и права,по4ти до кръста и като 4е ли взе да изтънява,та искам да попитам какво да сторя за по голям обем.Взех си шампоани и какви ли не 4удеса но резултат няма.Сега използвам балсама и шамплоана на Sunsilk за обем,но ефект по4ти нулев.Дайте някакви идеи.

# 1
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Аз когато бях с дълга коса, в къщи я носех вързана горе и омотана на кок или със шнола, а  като я пуснех преди излизане,  тя стоеше по-бухнала. Не съм сигурна, че ще успееш с помощта на козметиката, защото при дългите коси косъмът тежи и е нормално косата да няма обем, особено ако е права.

# 2
  • Мнения: 4 362
Да права си не мисля 4е ще придобия огромен обем понеже косата ми е дълга и тежка,но ще пробвам твоят метод,хем няма да ми пре4и  хем няма да се мърси бързо.Благодаря Grinning

# 3
  • Мнения: 3 777
Ако спиш нощем на плитка, сутрин като се събудиш и я развържеш ще имам леко бухнала коса. Моя приятелка така си правеше косата всяка нощ.
Тя има наистина оскъдна коса, но винаги я носи дълга.

# 4
  • Мнения: 390
ами и моята е доста дълга, но аз посигам ефект с пяната за супер обем на "Орифлейм", като е влажна косата (почти суха) втривам в корените пяна после си пълня шепите и намачквам косата (мирише хубаво, не я прави твърда, не се сипе на прах на следващия ден, нито пък я прави спластена, просто на другия ден мокря ръцете и пак обтривам корените и ефекта е същия ....... не слагам много за мокър ефект - дори се съмнявам че с нея ще го постигнеш, но и не е това желанието ти нали)
аз имам пърхут и тази пяна не ми дразни, което си е чудо (но за всяка кожа е индивидуално)

# 5
  • Мнения: 4 362
За сега я сплитам само на малки плит4ици,след като се изкъпя само тогава придобива обем,ама ве4е стана много дълга и ми трудни4ко,този метод използвах

# 6
  • Мнения: 5 539
Пробвала съм най-различни средства за обем на косата. Всчко има временен ефект, а понякога и никакъв.
Ако искаш косата ти да стои по-обемна, отиди на фризьор и я подстрижи на етажи. Няма да загубиш много откъм дължина, но ще имаш осезаемо по-обемна и бухнала коса.
Това е от мен. Grinning

# 7
  • Мнения: 4 362
Благодаря ти,ама тя и без това е така на етажи,ама сега ми дойде на ума да взема да я накъдря,ама на най едрите ролки така нали ще има обем,а и май тази есен пак е на мода къдревите коси.Какво ще кажете или много ще я изтощя? Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 390
разбира се, че ще я изтощиш и ще я убиеш безвъзвратно (как се поддържа дълга къдрена коса) , накъдри я да се видиш, ако си решила вече да я носиш късичка

# 9
  • Мнения: 4 362
Цитат на: 2 в 1
разбира се, че ще я изтощиш и ще я убиеш безвъзвратно (как се поддържа дълга къдрена коса) , накъдри я да се видиш, ако си решила вече да я носиш късичка


Много ме разсмя Laughing  Laughing Е 4ак така няма да стане,но пък много ще я изтощя наистина,карай ще продължавам да я правя на плитки като едно време Grinning Ако се сетите все пак за друг на4ин пишете Laughing

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Щом казваш, че я правиш на плитчици ето ти един по тарикатски начин. Ефектът е невероятен, но аз не мога сама да се правя Cry  Това е трик на сестра ми, която също е с много дълга коса. След миене докато е още влажна (не много мокра) я сплита на рибя кост, като започва от съвсем началото на челото, за да хване и бретона. Взема по малко коса, за да стане по ситна плитката. Пробвай ако можеш. Аз така и не се научих да се плета на рибя кост сама и само я дебна като ми дойде на гости веднъж в годината да ме направи.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
прави сушоар с кръгла четка( преди това слагаш пяна за обем) , след това я топирай  , пръскаш с лак за коса и това е. Знаеш ли какъв обем ще имаш...

Общи условия

Активация на акаунт