Супер капризно дете, идеи за закуски и др.

  • 8 908
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Моля ви дайте идей за закускаи и манджи, че дъщеря ми / 3г. / е толкова капризна, че просто вече не знам какво да й готвя... Не знам за този форум ли е подходящ въпроса, но се надявам да ми помогнете.
Всички идеи за сухоежбина се приемат - тя е почитател на сухото, т.е предпочита го пред манджи и супи. Кажете с какво намазвате филиики на децата си, какви манджи са им любими, белкем ми хрумне нещо Embarassed че вече съм на ръба да се предам.  Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 9 107
Спокойно, моят син стигна до болница, че спря да яде - той също се хранеше само с филии и вафло-шоколадо-купени глупости.  Аз го знаех, че злояд, и правех само това, което яде. Но свекито (беше там за 1 седмица) решила, че като огладнее, ще яде и не го молила. И след още 2 дни в градината -изреваха, че нищо не ядял (а това вече значи нищо, щото той ядеше там само млякото по 2-3 порции и сух хляб), а на третия ден спрял и да пие сок и вода - това за него е много лошо, защото той на всяка хапка / и сега е така пие. Та се озовах в Бърза помощ, след изследването докторката пита "Имате ли с какво да го храните това дете" - защото беше зимата на 1997г.(някои си я спомнят добре). Но не знаеше, че фризера ми пука по шевовете. Та станах за смях на родата, защото знаят какви сме чревоугодници. Че системи, че глупости. Повече не го оставих да не го моля. Е, сега вече е на почти 16 и тежи 72кг и е висок 1.85, но продължава да не предпочита манджи. Но това, което яде - го яде по много.

Това за успокоение. Сега - по същество:
Сандвичи - топли - със сирене, кашкавал, кайма, смеска като за пици (надребно), тостери - машиннките са вече по 20-на лева, сандвичи с кренвирш и кашкавал.
студени - всяка разновидност на филия, намазана с масло/маргарин, майонеза, лютеница, меко/топено сирене, пастети, като на едни слагаш зеленчук, който яде, на други колбаси - изрязани във формичка на сърчице, личице, лунички и така привличаш вниманието.
Пици, закуски със сирене (месени) всякакви видове.
Чорбести - супа без "плуващи зеленчуци" - всичко се слага цяло, после вадя, да няма парчета, боб и леща.  Пържени колбаси. Това е в основни линии и до днес храната му

# 2
  • София
  • Мнения: 39 745
Дияна е същата. Ако не каже "хайде на масата", няма да се сети да яде. Сега обаче ходи на ски у-ще и доста огладнява след него. Аз също хич не обичах да ям, но като ходех на плуване, познайте какво ставаше след това... Simple Smile

Дияна събота и неделя обикновено иска някакъв корн флейк с нескуик (мляко).
Понякога и правя сандвичи, запичам ги с кашкавал. Слагам в чинията едно резънче домат, краставичка и т.н. Хапва. Правила съм и сандвичи с настъргано варено айце и сирене. Обича и кифлички от бутер тесто, бухтички, мекици. Това са г/д закуските у нас.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
На нея /дъщеря ми де/ й стигат точно две - три хапки от каквото и да е, за да ми каже  -наядох се мамо и вече да не иска.
Но по - важното в случая е, че тя си има няколко неща, които яде /примерно -препечена филийка с масло и шарена сол, макарони със сирене, Нескуик и корнфлекс/ и до тук се изчерпва разнообразното хранене. Не мога да вкарам нищо ново, нито зеленчуци нито други продукти. Лютеница не яде, нито със сиренце, нито чиста, пастет - не, кренвирши и шунка - не, кашкавал, ако е на филийка и запечена - държи го в устата по 10 минути и накрая той става на пихтия /като дъвка такова/ и казва че иска да го изплюе, съответно изплюва и втора хапка вече не иска, защото е разочарована от първата. 
Всъщност тя не е злояда, има апетит, но е капризна, все не иска това, което й предлагам. А съм купувала де що се сетите да пробвам, но не...
Извинявайте за привидно бързото ми писане, предполагам ,ч е звуча доста объркано, но днес ми беше капака като ми каза че я боли вратлето - пипам, а лимфният й възел прилича на орех!
Пробвала съм номера да я оставя да огладнее, и след това като й дам нещо уж да си хапне, но не, пак капризи, "не го искам тва" и пр.
Ужас!

# 4
  • Мнения: 9 107
Просто правиш и храниш с това, което иска. И събирай с друго дете по време на хранене/ако имаш възможност - при мен имаше ефект.
Ох, ако знаете пък колко е хубаво да имаш дете и да яде всичко, което му дадеш Joy Joy Joy

# 5
  • Мнения: 5 873
И моите са големи капризи! CloseДай им само сандвичи,хамбургери и пици-особено каката.И както е на училище изобщо не знам яде ли или не.Като си дойде и почне да ми се присвива,знам ,че не е яла.Малкото поне на градината хапва-с децата обаче.А ако я видиш ще кажеш,че е прехранвана;върви обяснявай...
Та мисълта ми е -давай на детето каквото харесва,не го оставяй "да огладнее"-ще си направи някоя беля със стомаха.Сандвичи топли,попарка със сиренце,палачинки,бухтички...Сигурно много се стараеш и такива напътствия са ти дотегнали ама...това е положението.И наистина,ако имаш възможност нека се храни в компанията на деца -може пък да прояде.Успех.

# 6
  • Мнения: 6 472
Голямото ми дете е толкова злоядо, че чак беше развило анемия като по малко Tired В общи линии съм се съобръзявала с това което обича. Тя мразеше да дъвче и по тази причина гледах закуската да е нещо, което да не и коства много услие:овесена каша, крон флейкс, кисело мляко с надробено нещо си, настъргани плодове с мед, ядки и бисквити. Като стана към 5 г, почна да яде и някои други неща. За закуска и правя гофрети, обожава панирани филийки, яде баници с всевъзможни плънки, милинки и тутманици (за домашни говорим).
За обяд и вечеря ми е по- сложно. В общи линии и тя гледа да е нещо по- сухо. Яде картофи под всякаква форма, като основно ги предпочита пържени или задушени със сметана и кашкавал. Добре се котират и такива печени във фолио с масълце, кашкавал и шунка. Като месо яде само кебапчета и панирани пилешки филенца с корнфлейкс. От време на време се случва да я излъжа с някоя крем супа.
Най- съществения момент към приучаването на детето към яденето е да го приобщиш към процеса на готвене. Също така може да декорираш храната по различни интересни начини, които да и привличат внимание.
Ето тук преди известно време бях пускала тема и имаше много интересни продложения Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 974

Най- съществения момент към приучаването на детето към яденето е да го приобщиш към процеса на готвене.

Това важи във пълна сила за мойта дъщеря, яде всичко в приготвянето, на което е помагала Joy На скоро ме хвърли в тъч, че иска "тота с гъби" #Crazy брех в чудо се видях каква ще е тази торта с гъби и къде я е яла newsm78
Оказа се една манджа, която заедно сътворихме....плочка от сирене+малко гъби+червен пипер +чубрица и малко масълце...всичкото това във фолио и запечено. Тя тогава реди гъбките върху сиренцето и така я кръсти Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
Да, ще се съобразя и ще приложа всички съвети, каквото трябва ще направя, само да понамали претенциите...
От утре почвам да я приобщавам в подготовките, не че до сега не е участвала но ще я включа съвсем напълно!
Дано да има ефект Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 10 858
Към AnMary извинявай, кажи ми как правиш филийката със сирене и натрошено варено яйце- това не съм го пробвала, а ми се ще да опитам. Може да успея да въведа нещо ново...

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Към AnMary извинявай, кажи ми как правиш филийката със сирене и натрошено варено яйце- това не съм го пробвала, а ми се ще да опитам. Може да успея да въведа нещо ново...
Това и баба го правеше, познайте за коя злояда персона Mr. Green Твърдо сварено яйце го настъргваш на едро ренде, мачкаш сирене с вилицата събираш двете и слагаш на филия. Много е добре също ако преди сиреново-яйчената смес намажеш тъъънко филията с масло.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 745
Янтра го е написала. Спомням си едно време ни даваха такива филии в яслата и градината. Мъж ми също много обича тези сандвичи.

# 12
  • Мнения: 678
Към AnMary извинявай, кажи ми как правиш филийката със сирене и натрошено варено яйце- това не съм го пробвала, а ми се ще да опитам. Може да успея да въведа нещо ново...
Това и баба го правеше, познайте за коя злояда персона Mr. Green Твърдо сварено яйце го настъргваш на едро ренде, мачкаш сирене с вилицата събираш двете и слагаш на филия. Много е добре също ако преди сиреново-яйчената смес намажеш тъъънко филията с масло.
И аз за този пастет се сетих,но аз смесвам сиренето,яйцата и маслото заедно,отгоре поръсвам с шарена сол.

# 13
  • Мнения: 1 526
Моите пък могат да ядът корнфлекс с или без мляко сутрин, обед и вечер. А и Вик обожава да си топка филия в кетчуп  chef

# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
Тези деца, тези деца Joy Joy Joy
Винаги съм се удивявала от техните комбинации...
Обаче филия да си топи в кетчуп не бях чувала Joy много сладко хрумване...

Като мойто дете, което наскоро карайки я да яде супа, а тя протестираща и искаща шоколад ми каза, добре, ще ям супата обаче ако ми сложиш шоколад вътре Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт