да попитам относно изваряването

  • 383
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте мами, за първи път пускам тема във форума Simple Smile Ако може да споделите с мен до кога изварявахте шишета и приборите на бебоците ви. Ние до скоро бяхме на кърма и шише ползвахме само за вода, но вече сме на АМ и за сега изварявам веднъж на 2 дни.

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
11 месеца и малко- всеки ден

# 2
  • Мнения: 232
Аз все още ги изварявам , защото така ми е по-лесно. Имам електрически стерилизатор и затова така

# 3
  • Мнения: 468
Все още стерилизирам /МВ стерилизатор/ шишетата след всяко ползване.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 046
Не ми е много меродавно мнението, защото го кърмих до 10-11 месеца и направо минахме на хранене с лъжица, не сме пили мляко от шише, но все още изварявам чашата на Авент (в нея пие сок) веднъж седмично - така ми се струва, че се измива по-добре. Докато навърши 1 год му изварявах шишетата за вода и сок през ден - на котлона в една голяма тенджера

# 5
  • Мнения: 577
и ние сме само на кърма и изварявам един път седмично само шишето от вода.

# 6
  • Мнения: 140
Ние сме големи вече,но искам да кажа,че вместо да изваряваш,може да ползваш хапчетата на "чико"-те се разтварят в 5 л.вода и вътре слагаш всички  прибори,които искаш да извариш.а и с тях не се получава онзи гаден бял налеп по шишетата.А иначе можеш да изваряваш на два-три дни.Зависи де,ако не са изпускани и пипани от много пръсти.Но по-принцип колкото по-стерилно гледаш детето си,толкова повече се поддава на разни инфекции и др.неприятни неща.По-добре постепенно го свиквай на не толкова стерилна среда вообще.

# 7
  • Мнения: 100
Но по-принцип колкото по-стерилно гледаш детето си,толкова повече се поддава на разни инфекции и др.неприятни неща.По-добре постепенно го свиквай на не толкова стерилна среда вообще.
И аз съм на това мнение, а идеята за таблетките не е лоша. До колкото съм чувала са по-добри от разтвора за стерилизация на Чико.

Общи условия

Активация на акаунт