След обяд каква храна...

  • 1 236
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте!

Вече 2 месеца ще станат от както замествам обедното хранене с пюре (зеленчуково и 2 пъти седмично месно). Захраних и с каша, но я давам веднъж седмично, като в този ден не давам нищо друго освен АМ и сокче между храненията. Мислех да не я давам кашата въобще(понеже синът ми е малко едър за възраста си и да не почне да надава още повече), но педито каза, че е полезна и поне веднъж в седмицата да я давам.

Моя позната (децата са на една възраст) замества след обедното хранене с кашата и така вече има две хранения АМ заместени (но дъщеря и расте в норми). Аз се чуда с какво мога да заместя още едно хранене, като се има впредвид, че кашата отпада като вариант. Не че е такъв голям зор да почна да включвам повече и повече храна, но по плана ми за захранване ще трябва да останем на това хранене още 1 месец, а това вече ми се вижда много, та ми се ще от другия месец да заместим още едно хранене...

Дайте предложения и идеи, моля Ви!!!   Hug

# 1
  • Мнения: 649
ами може само с плодове или плодове пюрета, или с безмлечна каша с плод, някое кремче. аз си мисля, че детенцето не бива да е на диета, колкото и да е пълничко.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 320
О не, той не е на диета, но просто решихме с педито да не го надуваме с каши допълнително!

# 3
аз днес бях на консултация и попитах педито с какво може да се заменя кашата понеже и моята бебка е добре с килата засега и педиатърката каза че може да и давам киселчета
по добре е да са домашно приготвени-има достатъчно рецепти за домашни кисели тук в този форум-отиди на най-често задавани вапроси и там ще намериш темата
приятно папкане  chef

# 4
  • Мнения: 106
Можеш да дадеш след обяд например 2-3 бисквитки"Закуска" със 6-7 суп.лъж. кисело мляко. Също така настъргана на ситно ренде ябълка с 1-2 бисквитки"Закуска"; намачкан банан с няколко лъж. кисело мляко и 1 бисквитка; кремче/киселче; мляко с ориз или грис.  chef

# 5
  • Мнения: 7 640
може да редуваш кашата с кисел, а ако я правиш според указанията и не прекаляваш със сухото в-во, може да даваш кашата през ден без да се притесняваш

# 6
  • Мнения: 3 042
може да редуваш кашата с кисел, а ако я правиш според указанията и не прекаляваш със сухото в-во, може да даваш кашата през ден без да се притесняваш

 Peace И аз така правех.
Но ако все пак не искаш да даваш каша, може да даваш само млечно-плодов кисел, всеки ден.

# 7
  • Мнения: 140
И моята дъщеря върви доста напред с килограмите.Когато захраних с каша нашата педиатърка ме посъветва да намаля количеството каша за сметка на плодовете.Аз давах за следобедното хранене каша+плодово пюре в съотношение 1:2. Peace

# 8
  • Мнения: 5 299
Можеш да дадеш след обяд например 2-3 бисквитки"Закуска" със 6-7 суп.лъж. кисело мляко. Също така настъргана на ситно ренде ябълка с 1-2 бисквитки"Закуска"; намачкан банан с няколко лъж. кисело мляко и 1 бисквитка; кремче/киселче; мляко с ориз или грис.  chef
И аз това давах 6-я месец.

# 9
  • Мнения: 980
Можеш да даваш и домашно приготвени каши - от просо (пасирано с ябълка или банан става супер); елда; грис (царевичен пшеничен), също макарони (опитай оризовите!) предварително счукани; овесени ядки- финни  - заливам ги с повече гореща вода и пасирам с плод.
Успех. Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 320
Благодаря Ви!!!

Мисла да пробвам с кисела. Ще изчакам да навърши 6 месеца и ще взема да му дам. А инече за бисквити и кис. мляко, не е ли рано да се почне през 6 месец?  Питам, защото не съм много наясно и аз мислех да ги включа чак към 9-10 месец за следобедна закуска newsm78

# 11
  • Мнения: 983
Благодаря Ви!!!

Мисла да пробвам с кисела. Ще изчакам да навърши 6 месеца и ще взема да му дам. А инече за бисквити и кис. мляко, не е ли рано да се почне през 6 месец?  Питам, защото не съм много наясно и аз мислех да ги включа чак към 9-10 месец за следобедна закуска newsm78
ами аз давам кисело млеко с бисквитка, а това дали е рано или не си преценя всяка майка индивидуално за детето си.

# 12
  • Мнения: 649

А инече за бисквити и кис. мляко, не е ли рано да се почне през 6 месец? 


ако бисквитките са без глутен, няма проблеми!!! мойто лично мнение за киселото мляко е, че ви е малко раничко, но все пак си прецени. ако детето друго не иска  newsm78 но защо мислите, че в киселото мляко няма калории?

# 13
  • Мнения: 980
Мисла да пробвам с кисела. Ще изчакам да навърши 6 месеца и ще взема да му дам. А инече за бисквити и кис. мляко, не е ли рано да се почне през 6 месец?  Питам, защото не съм много наясно и аз мислех да ги включа чак към 9-10 месец за следобедна закуска newsm78

®, наистина е рано за кисело мляко, поне до 7 месец според мен. Щом пие адаптирано, няма да получи нищо ново. Аз чак сега видях колко сте големи и се извинявам, че те подведох - трябва да избягваш и всичко с глутен. значи пт мойте предложение отпадат грис - пшеничен), макарони (пшенични) и овесените ядки. Изчакай с тях след 6 -я месец.

# 14
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Благодаря Ви!!!

Мисла да пробвам с кисела. Ще изчакам да навърши 6 месеца и ще взема да му дам. А инече за бисквити и кис. мляко, не е ли рано да се почне през 6 месец?  Питам, защото не съм много наясно и аз мислех да ги включа чак към 9-10 месец за следобедна закуска newsm78
като гледам лентичката ти, си мисля, че е рано както за бисквитки с глутен, така и за кисело мялко Peace

Общи условия

Активация на акаунт