До мамите на момченца

  • 1 191
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
 Мами, сина ми е на годинка и 2 месеца и пишлето му не се е показало нацяло все още. Днес като го издърпвах надолу, докато сменях памперса и се забели най-много до сега, но забелязах едно малко бяло топченце от вътрешната страна на кожичката която се е забелила. Голямо е колкото ....ами на половината на топченце на карафица. Прилича изключително много на едно от тези ( съжалявам но точното название незнам) мастни образувания, които понякога се появяват по лицето. Приличащи на миниатюрни бели пъпчици, най-често около очите. Аз лично също имам няколко и чесно казано.....мисля.....ами незнам как да се изразя но...може би са характерни за половите органи също. Поне аз съм си забелязвала такива, но това днес на малкия малко ме очуди.....ако някои може да сподели мнение ще ми е полезно , за да съм сиггурна поне че не е нещо лошо. Педито до 27-ми е извън страната а все пак ми се ще да имам някаква информация по въпроса до тогава. Благодаря на всички, които ще ми пишат.

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
В Здравния форум има заковани теми "Фимоза" :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37873.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0

Мисля, че ще ти помогнат Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Между другото сега да вмъкна, че се обадих на една позната педиатърка ( не тази която съм избрала за сина си, а просто позната), и като и обясних, тя каза че било просто мръсотиика, която по такъв начин се е насъбрала под кожичката. Обаче той такова беличко не е имал никога до сега когато съм забелвала пишлето а това определено си прилича на пъпчица. Иначе знам че се почиства ако има такова, но до сега не се е случвало и ми е малко странно как мож все пак да е имало, да не е съм видяла и да се превърне в пъпчица.

# 3
  • Мнения: 1 150
До колкото разбирам не си го забелила все още, така ли?
Миналата седмица на Вики педито му я забели (аз не можах да се справя), нямах идея за какво става дума.Гной ли е какво незнам, но той е на 8 несеца и беше толкова много тоя секрет, че все едно се беше срастнал с кожичката му.А твойто милото на годинка.....
Съветвам те да помолиш педиатърката му да го забели , става за секунди, малко плачкат но минава бързо.
Педито ми каза , че след определена възраст ги обрязвали.
Ти сама прецени как да постъпиш, успех

# 4
  • Мнения: 577
Ние от 2 месечен го забелваме и при нас имаше нещо подобно,но след като го заведах на лекар тя каза същото като на теб и му го изтиска и беше много неприятно въпреки че той даже не се разрева.Каза че било мръсотия и излезе много гадно бяло.

# 5
  • Мнения: 100
Здравей, при нас забелването стана още втория месец. Направи го педиатърката, беше доста болезнено, но поне стана от веднъж. На третата консултация леко беше залепнало (явно не съм го издърпвала достатъчно при къпането) и се беше събрал подобен секрет на този, който описваш. Лекарката го изчисти , но предупреди, че трябва да внимаваме, защото това е идеална среда за инфекции. От тогава редовно забелваме и мием и не е имало проблеми.

# 6
  • Мнения: 3 537
Забелвах до 7-8 месеца,но явно не се справях много добре,защото остана малко за оправяне колкото да се покаже ръбчето и миналия месец го заведох направо при хирург и със 3-4 ходиния при него го оправи,не го е рязал,просто постепенно издърпа кожата.Мазах го с антибиотик 10 дена и сега е бомба Mr. GreenСамо първия път плака повече иначе не чак толкова. Peace

# 7
  • Мнения: 36
Ние лично сме доста по-малки но и мен също ме вълнуват тези въпроси. Аз бих посетила доктора, все пак мястото е деликатно.

# 8
  • Мнения: 27 524
Има закована тема за това в бг мамма,за фимозата.Много,ама много полезна статия.Доста съм писала по този въпрос и вече май ми писна  Sad Само едно ще кажа - само в България все още се пипа,забелва,измъчва,тероризира и прави подобна глупост!
Сами си преценете!

# 9
  • Мнения: 337
При нас още на втория ден като се прибрахме от родилното пробвахме докато го къпем и кожичката съвсем беше отлепена и нямаше никакъв проблем, всеки ден когато го къпем я отваряме и мием. С баткото беше по-бавно, някъде към втория месец успях да я издърпам и след това вече беше лесно. Трябва по смело. Peace

# 10
Това бяло вещество се нарича смегма. Наистина изглежда като мръсотия, но е НОРМАЛНО да се намира там, защото всъщност е секрет на жлезите. Ако е отворено пишлето - почиствате го редовно. Ако не е - не се притеснявайте, смегмата няма да му докара възпаление Peace
А дали да забелите пишлето или не - преценете след като прочетете статиите в здравния форум, полезни са, но всеки решава сам за своето дете Wink

# 11
  • Мнения: X
Благодаря и много! Ние все пак се наложи вчера да посетим лекар заради един инцидент и показах пишлето. Каза че  мръсотийката се е събрала в "капсула" и затова ми изглежда на гнойна пъпка. Каза че може и да се стисне но е по-добре да изчакам само да си се пукне и да изтече, а след това да го почиствам. От забелването остана много много малко и дори вчера искаше да го издърпа до край ама малкия беше ранен и много плачеше и неисках допълнително да му причиняваме болка, та го оставихме за по-натам. Ще продължа сама , а ако не успея до няколко месеца ще идем да го издърпа до долу.
    Мерси за отговорите...а темите за фимозата....незнам къде са "заковани" или "отковани" някъде из форумите , но аз все пак незнаех как се казва и къде да търся, затова пуснах темата тук.
А що се отнася до това да ги изчета и да реша...ами аз вече май съм решила, щом го правя и е почтни приключено.10х

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В никакъв случай не го стискай.Само ще се махне Peace

# 13
  • Мнения: 2 657
И при нас има две такива топ4енца от месец време WinkКогато попитах педито,той каза да не се притеснявам,4е само ще из4езне.Но изришно ми каза да не ги стискам или пипам Peace

# 14
  • Мнения: X
 Да, явно все пак е нещо обичайно , но аз и не съм мислила да го стискам или нещо подобно. Не се захвашам с такива неща, а и ако наистина само ще се махне не бих дала и на лекар да го стисне сега. Пък и може като забелим до край пишлето да не се събира повече по този начин . Вие направили ли сте го?

Общи условия

Активация на акаунт