За глутена.

  • 291
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Здравейте,
Някой може ли да ми каже нещо повече за въпросния глутен, който бебетата не трябва да поемат - поне на нашата възраст.
Отскоро започваме захранване с каша и нашата педиатърка ми каза да купувам зърнени каши. Купих аз пшенична на Слънчо за над 4 мес, в магазина не я погледнах и после като я разгледах - гледам пише - съдържа глутен. Е, нали е за над 4 мес. и не трябва да е с глутен. И не смея да му я давам.
Вчера пък купувам пюре на Ганчев домати с ориз и пак пише, че съдържа глутен. А аз нямам навика като ги купувам да го гледам това. И него не му дадох. Незнам нищо по въпроса за глутена, знам само че педиатърката ни каза да купувам без глутен. Някой знае ли нещо по въпроса?
 

# 1
  • Мнения: 7 640
виж, непоносимостта към глутена е вродена, най-често генетично обусловена. Изразява се в болестта целиакия- с две думи ужасно разстройство при прием на глутенсъдържащи храни.
Смята се, че не е необходимо да се ограничава приемът му, ако няма съмнения за подобно състояние. Т.е. ако има глутенова непанасимост- тя ще се прояви при първия прием на глутен- било то на 3, 6, 12 мес или 3 год. независимо от ограничаването му в ранна възраст.
За твое спокойствие не давай глутен до 6 мес, аз също постъпих така. В смисъл, не се втелявай толкова.

# 2
  • Мнения: 100
И ние започнахме да даваме храни, съдържащи глутен след като навърши 6 месеца, въпреки че някои мами са на мнение, че трябва да се дава доста по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт