Реакции след ваксини

  • 978
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Моля зя помощ и мнение.
Преди една седмица на сина ми му поставиха ДТК и Полио , два дена след това започна да дриска  но много сериозно.Искам да знам има ли и други бебоци който да са получили такава реакция.Какво предприеха вашите лекари?Моята лекарка ми препоръча за следващите имунизации реактивирани ваксини.

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 205
След всяка ваксина от посочените, дъщеря ми вдигаше температура до 38 понякога. Но нищо повече. Не съм чувала за подобна реакция на ДТК- то и Полио- то.

Последна редакция: сб, 25 мар 2006, 12:01 от Димана

# 2
  • Мнения: 3 042
Не съм чувала за подобна реакция на ДТК- то Полио- то.
Аз също.

Дъщеря ми вдигаше само Т, а при синът ми нямаше  Т .

# 3
  • до Бургас
  • Мнения: 100
Не искам да те плаша, но и моята дъщеря след първата ваксина полио направи реакция с разтройство. Цяла седмица беше с разтройство и нашите компетентни лекари казваха, че е нормално, докато почти спря да движи едната си ръка и по спешност бяхме закарани в болницата да я изчистят от ваксината, защото беше получила непоносимост към нея. На косъм се разминахме с паралича.
Бебчето продълчава ли да е с разтройство? Ако е така започни да следиш реакциите на крайниците му. Ако има нещо нередно моментално отивайте в болницата.
Надявам се да не е нищо сериозно и да се оправите бързо. Успех!

# 4
  • Мнения: 3 537
Моята получи залитане след ваксината-но временно,направо като я пуснех на земята да върви,тя падаше. Оправи се сама. newsm78

# 5
  • Мнения: 649
След всяка ваксина от посочените, дъщеря ми вдигаше температура до 38 понякога. Но нищо повече.


и при нас беше така, но на следващият ден вече се оправяше  Peace

# 6
  • Мнения: 4 150
Най хубаво е да няма следваЩи имуниzации,но страхьт от "несьЩествуваЩи в БГ" болести е по голям....
Раzстройството е типи4ен симптом на Детски парали4.Всеки един 4овек преz живота си иzкарва таzи болест беz да zабележи,или с едно слабо раzстройство.Ваксината може да предиzвика сьЩото,както и много по тежка реакция,като например парали4,zаЩото не проти4а естествено zараzяване,а "мамене" на имунната система.
Дори ваксината да е реактивирана,може да предиzвика хиляди други zлини.
Информацията е важно неЩо.Дал сьм линкове в темата Ре.Ваксини и програми.
Много от родителите ме игнорират,други не се zамислят,трети се информират.
Когато човек стане жертва,zапо4ва да се информира.
Давам ви информация на готово,която няма да полу4ите лесно в БГ от ваШия педиатьр,който няма сметка да не сте ваксинирани. Money

# 7
  • Мнения: 3 042
Christian, искам да ти кажа, че тук в БГ не може да запишеш детето си в 1 клас ако няма направени ваксините от имунизационния календар. Така, че искаме или не, трябва да ваксинираме децата си, ако не искаме да останат неграмотни.

# 8
  • Мнения: 4 150
Има на4ини да се иzбегне zакона,който си противоре4и така или ина4е.
Прили4а ми на примирение, "налага се да ми тровят децата".

Здравето е по важно от грамотността.

Ще го приемат в 1 клас zаЩото zакона zа zадьлжителното обраzование е по силен от zакона zа имуниzациите.Но това никой не ви го е каzал,zа сьжаление.
Но вие си реШавате кое е по важно zа ваШето дете.Аz сложих само инфо линкове,zа да може да има деца беz страни4ни реакции.
Неzнам zаЩо всеки чака да му се слу4и  неЩо лоШо,след като има начин да го иzбегне. newsm78
Но както каzах,всеки си реШава сам по убежденията си.

# 9
  • Мнения: 3 537
Аз за съжаление съм учила френски,а не английски и нищо от това, което си пуснал не мога да прочета. Laughing

# 10
  • Мнения: 4 150
http://www.ctanet.fr/vaccination-information/sitemap.htm

http://users.pandora.be/vaccine.damage.prevention/frenchhomepage?36,49

Ето на френски.

Последна редакция: пн, 27 мар 2006, 11:05 от Christian

# 11

Общи условия

Активация на акаунт