Детски психолог?

  • 673
  • 10
  •   1
Отговори
Имам нуужда от помощ и съвет: дъщеря ми (2 г.) не иска да ходи по голяма нужда. Като казвам не иска имам предвид че като усети позив започва да пищи и се стиска, плаче, не дава да я докосна и това продължава с часове. Започна преди около 2-3 седмици. И преди имахме проблем с акането но се изразяваше просто в това, че от време на време се "запичаше". В един момен обаче се оказахме в това положение при което единствения изход е да я докараме до разстройство (за да не може да се стиска) или да й сложим свещичка, което допълнително я травмира. Нашата педиатърка каза да й даваме дофалак в продължение на един месец, но проблема вече не е в запека а в това че тя просто отказва да "пусне" акото... Свекърва ми смята че трябва да я заведем на психолог ....
Моля ви ако някой се се сблъсквал с подобен проблем да ме посъветва. Иначе в понеделник ще звъня на поредния педиатър и наистина ще търся вече психолог....

# 1
  • Мнения: 2 257
Имам нуужда от помощ и съвет: дъщеря ми (2 г.)

Има го този момент в тази възраст - приемат си го като нещо тяхно и не искат да го дават...Съвети от разстояние няма да ти давам, нито е правилно, нито е препоръчително, но ако нещата продължават в този дух и стресират детето, както и вас, най-добре ще е наистина да го види психолог, но ако може под формата на игра, на неформална среща, за да не се задълбочава проблема още повече. Успех!

# 2
Благодаря. Ще потърся такава помощ още утре

# 3
  • Мнения: 262
ти казваш че детето ти се е запичало преди време според мен през този период тя се е стресирала нещо, сигурно доста я е боляло дупето като се изхожда и предполагам че сега затва неиска да се напъне и да се изходи защото я истрах да не я боли пак; това е моето мнение и реших да го споделя може и да не съм права незнам, ти най-добре си познаваш детенцето и можеш да прецениш
Пожелавам ви бързо справяне със ситуацията

# 4
Pep, и аз допускам че е така (още повече, че тя го казва - не ескам да се изакам защото ме боли), но не знам как да се преборя с това сега. Вероятно наистина ми трябва психолог....

# 5
Имам нужда от помощ.Не зная на какъв специалист трябва да се заведе детенцето- вече е 1,5г. и една спокойна нощ не е имало.Сънища ли са, какво е, но е доста притеснително вече, кошмар е!
Мнения много,педиатър каза да не се играе буйно вечер, да не се превъзбужда и т.н., но никаква промяна, може би трябва да отидем на психолог ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 56
Роси, чак сега видях темата и не знам дали проблемът вече е решен. Ако все още не е, бих препоръчала да я заведеш на детски психоаналитик. Ето тук има телефони - http://www.espacepsy-bg.org/ (Обадете се другата седмица - от 03 април, защото сега са извън България.)

# 7
  • Мнения: 1 655
Един добър класически хомеопат ще се справи с положението. Ако решите, мога да ви дам координати на лични.

# 8
  • Мнения: 14
Здравейте момичета!
Моето дете след два месеца ще стане на 5 год. и имаме същия проблем с акането от повече от две години. Няма да ми стигне времето и мястото да ви описвам какво мъчение е и до ден днешен! Детето  изпитва панически ужас от изхождането, изпотява се, почервенява и започва да се присвива. Това продължава с часове, защото той много се стиска.  От това непрестанно задържане изпръжненията стават много дебели и твърди. С мъжа ми се редуваме да го държим насила над мивката и аз съм виждала как ануса му се цепва. Ами как няма, като той се стиска по една седмица! Представяте ли си!? Опитвала съм с дуфалак, хомеопатия и какво ли още не, но за сега траен ефект няма. От повече от месец сина ми ходи и на психолог, но промяна не намирам. Проблемът при нас е много сериозен, защото при моето дете задържането е на всякакво ниво - например той не може да се изплюе, не говори от година и половина, не може де се исекне когато е хремав и т.н.
Засега му помагам като слагам сапунена водичка със спринцовка в дупето и форсирам нещата и вместо да се мъчи няколко часа, след 2 мин. работата е свършена. Това във никакъв случай не решава проблема, но е единственото ми решение за сега.
Ще се радвам, ако някой ме посъветва нещо изпитано.

# 9
Temenuga, аз разбира се не мога да помогна - ние го имаме от около два месеца тази проблем и е само с акането, но определено си мисля че трябва да дадеш повече време на психолога. Може би един месец не е достатъчно, а за такова "задържане" за каквото ти говориш едва ли има някакъв друг вариант. Не знам какво да кажа освен, че те разбирам и ако намеря някакво решение за нас ще го споделя веднага..........

# 10
  • Мнения: 190
Здравейте! Па павад Вашия проблем: Имам дъщеря, която в момента е на 12 год. Когато беше на 1год и половина имахме същия проблем. Слагахме с свещички, но към тях се привиква; правих й клизми, но и това не е решение. Казаха ми за билка роза(цвят) - от билковите аптеки, прави се запарка, прецежда се и се пие. Но тъй като е доста ароматна, тя я усещаше и аз я разреждах със сок в шишето й. Определено имаше ефект, като се има в предвид, че се е случвало и по 10 дни да не ходи. За радост вече този проблем го нямаме Laughing

Общи условия

Активация на акаунт