Хемоглобин 112 - кога да захраня?

  • 651
  • 7
  •   1
Отговори
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Здравейте,всички мами.На 22.03. бяхме на консултация и педито ми даде направление за изследване -пълна кръвна картина.Обоснова се ,че сме до сега само на кърма и иска да види хемоглобина,т.е да не се стигне до анемия.Днес взех резултата и хемоглобина е 112.Позвъних по телефона на педито и тя каза,че е много добре за 5 месечно бебе.Аз обаче съм малко объркана ,защото 112 се доближава до долна граница,а аз мислех да захраня на 6 навършени месеца.Чудя се , ако чакам още 1 месец за да захраня дали хемоглобина ще падне още.А може би трябва да захраня по-рано и то с какво newsm78?Може би нещо,което съдържа желязо.Направо съм объркана.Иначе той е весел,игрив.
Роди се - 3,350 кг
изписаха ни - 3,290 кг
На 5 месеца - 8,700кг и това само от кърма.
Моля дайте съвет при тази ситуация кога да захраня ?
Благодаря на всички   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 885
Ние сме на 6 месеца без 4 дена. Тежим 6500 гр. родихме се 3500 и ни изписаха 3450 гр.
И нашият хемоглобин е 112, на кърма и добавка АМ сме. Не знам защо някои лекари смятат, че 112 е малко и предписват Малтофер,
а за други този показател е добър. Нашето педи ни каза, че всичко си е супер, много добри показатели.
И аз не съм захранила още и ще си изчакам още една седмица и тогава почваме пюретата.
Много мразя докторите да се препрезастраховат и да стряскат по този начин мамите.
Не знам дали ти ако приемаш повече желязо ще премине през кърмата. Питай мамите с повече опит.

# 2
  • Мнения: 1 771
Няма място за притеснение. На моя син на 6-месеца хемоглобина му беше 106. Само на кърма.  Захраних на 6-месеца.

# 3
  • Мнения: 4 242
При нашия НВ също 112, захраних на 6 навършени месеца с оризова каша и захранвах мнооого бавно и постепенно.
Не се тревожи излишно, нямаш повод за тревога.

# 4
  • Мнения: 599
Хб 112 на 5 месеца се добижава до горната граница. 90-118 норма до 6 навършени месеца. Спокойно, мами, нека педиатрите си научат урока, с най-добри чувства  Peace Твърдо ЗА късното захранване Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 559
  Хемоглобинът на дребчо на 6 м (незахранен) беше 113. Захраних на 6,5 м мноооого внимателно и въвеждам бавничко новите храни (засега съм въвела само 2).
   Спокойно може да си изчакате да станете на 6м - не виждам нищо притеснително Grinning

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Захраних на 6 навършени месеца, хемоглобина на дребната беше 111. Нямаш никаква причина за шашкане, нито за бързане Grinning

# 7
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Много Ви благодаря  bouquet.Ще захраня на 6 навършени месеци.Целувки на всички бебчета.  love001

Общи условия

Активация на акаунт