опасен ли е хипертиреодизмът на майката за бебето при кърмене

  • 856
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, имам тримесечно бебе и от месец съм с хиперфункция на щитовидната жлеза. Не пия лекарства заради бебето, но ме разтревожиха, че хормонът се излъчва чрез кърмата и може да потисне функционирането на неговата жлеза, т.е. да доведе до хипотиреодизъм. Някой знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 544
Здравей!10 год имах тиреотоксикоза/базедова болест/и двете си деца кърмих с това заболяване,като при бати след 4мес хормоните ми се влошиха и се наложи да преустановя кърменето.Малкия го кърмих докато имах кърма-до 6мес.
Впоследствие се оперирах и сега съм с противоположната диагноза хипотиреодизъм Crazy специалист ми каза,че за онаследяването на болестите на щитовидната жлеза от значение е полът на детето:при момиченцата рискът е много голям,докато при момчетата е много малка вероятността т.к към тези зоболявание са предразположени предимно жени.
При мен беше така,консултирай се с лекар кое ще е най-доброто за теб и бебето Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 558
До колкото знам  количеството на излъчените с кърмата хормони е недостатъчно за да предизвика подтискане. Но все пак наистина трябва да се консултираш със специалист. Grinning

# 3

Общи условия

Активация на акаунт