Гъбички и овулация

  • 15 395
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета искам да попитам дали гъбичките пречат на сперматозоидите да достигнат своята цел.Тези дни ще бъда в овулация и лечение на гъбите е невъзможно,за да не се наруши средата на влагалището.Този месец бях с Клостилбегит и не мога да изпусна и този път Naughty.Вече ми е 3 мес. стимулация.Много съм притеснена,защо точно сега ме нападнаха тези гъби, когато трябва да правим секс #Cussing out #2gunfire

# 1
  • Мнения: 3 376
По принцип гъбичките променят киселинноста на средата във влагалището и това не се отразява добре на шансовете на спермитата да достигнат до яйцеклетката  Cry Можеш да пробваш временно да се лекуваш с пиене на пробиотици като Лактофлор и Ентеросан. Ентеросана дори май има разновидност специално за вагинални гъбки под формата на свещички newsm78 Освен това, яж много чесън, той изтребва гъбите. Трябва да има и някакви противогъбични билки, но не знам точно кои са. Знам, че тези средства не звучат много ефикасно, обаче все пак е по-добре от нищо в този важен за теб момент.

# 2
  • Мнения: 80
По принцип гъбичките променят киселинноста на средата във влагалището и това не се отразява добре на шансовете на спермитата да достигнат до яйцеклетката  Cry Можеш да пробваш временно да се лекуваш с пиене на пробиотици като Лактофлор и Ентеросан. Ентеросана дори май има разновидност специално за вагинални гъбки под формата на свещички newsm78 Освен това, яж много чесън, той изтребва гъбите. Трябва да има и някакви противогъбични билки, но не знам точно кои са. Знам, че тези средства не звучат много ефикасно, обаче все пак е по-добре от нищо в този важен за теб момент.
Лекарката ми изписа Фунгулон 100 мг, наведнъж 4 тавл.Малко имам облекчение,но карай сърбежа сте се издържи,но сперматозоидите май не.Не знам с точност но влагалището има килиност,а гъбичките се появяват,когато се наруши, и средата става алкална,където от своя страна живеят сперматозоидите.Можеби логиката не ми е вярна Embarassed

# 3
  • Мнения: 4 298
Споделям от опит спешни мерки:
1. ядеш поне по една кофичка кисело мляко на ден. Обаче да е хубаво млякото, а не някакво нишестяно
2. ограничаваш всички въглехидрати:сладкиши, сладки плодове, картофи и т.н и увеличаваш зеленчуците с повече целулоза
3. ПИЕШ МНОГО ВОДА! Поне по литър и половина на ден
4. ядеш грейпфрути

Ако гъбичките ти са се появили инцидентно мисля, че фунголона ще помогне заедно с някакъв локален препарат. Но сама добре си преценила, че по време на овулацията не е добре да прилагаш такива. Това, което съм ти написала по-горе е изцяло от собствен опит и мисля, че ще ти е от полза.
Гъбичките се явяват, когато влагалищната среда е по-кисела. Много често, това става след прием на антибиотици или повишена конусмация на захар, така че внимавай със сладкото.
Ако проблема е хроничен, Гризката много добре те е посъветвала за пробиотичните препарати. Ентеросана го има на влагалищни таблетки и ще почувстваш бързо облекчение, но при сегашното ти положение по-добре да не го използваш. Хапвай кисело мляко повече, много е важно.

До миналата година се въртях в почти десетгодишен омагьосан кръг на лечение на гъбички и научих много неща. От година слава Богу благодарение на тези основни правила и приема на пробиотици мога да кажа, че имам траен ефект. За излекуване от гъбите не смея да мечтая...
 Hug Hug Hug
Успех ти желая и скоро да се похвалиш!

# 4
  • Мнения: 80
Споделям от опит спешни мерки:
1. ядеш поне по една кофичка кисело мляко на ден. Обаче да е хубаво млякото, а не някакво нишестяно
2. ограничаваш всички въглехидрати:сладкиши, сладки плодове, картофи и т.н и увеличаваш зеленчуците с повече целулоза
3. ПИЕШ МНОГО ВОДА! Поне по литър и половина на ден
4. ядеш грейпфрути

Ако гъбичките ти са се появили инцидентно мисля, че фунголона ще помогне заедно с някакъв локален препарат. Но сама добре си преценила, че по време на овулацията не е добре да прилагаш такива. Това, което съм ти написала по-горе е изцяло от собствен опит и мисля, че ще ти е от полза.
Гъбичките се явяват, когато влагалищната среда е по-кисела. Много често, това става след прием на антибиотици или повишена конусмация на захар, така че внимавай със сладкото.
Ако проблема е хроничен, Гризката много добре те е посъветвала за пробиотичните препарати. Ентеросана го има на влагалищни таблетки и ще почувстваш бързо облекчение, но при сегашното ти положение по-добре да не го използваш. Хапвай кисело мляко повече, много е важно.

До миналата година се въртях в почти десетгодишен омагьосан кръг на лечение на гъбички и научих много неща. От година слава Богу благодарение на тези основни правила и приема на пробиотици мога да кажа, че имам траен ефект. За излекуване от гъбите не смея да мечтая...
 Hug Hug Hug
Успех ти желая и скоро да се похвалиш!
Благадаря за съветите LaughingВече съм приела варианта и този месец да не е успешен.Плувците ще издъхнат,но все пак ще правим секс дано се получи. PraynigМислите ли,че имам шанс?

# 5
  • Мнения: 4 298
Не се настройвай така песимистично!

Плувците са издържливи, пък и нали целта е да успее най, най от тях  Wink
Ако ти е притеснено пробвай ВЪНШНО измиване с отвара от лайка или леко алкална вода. Т.е на около литър вода слагаш една равна кафена лъжичка сода бикарбонат.
Отварата от лайка също леко алкализира и освен това в нея има алфа бизаболол и разни други полезни вещества, които действат противовъзпалително и обезболяващо.
Така мисля, че се успокоиш, пък и ще направиш средата по-гостоприемна.
При положение, че си пила фунголон положението не би трябвало да е толкова ужасно.

А и това за водата е много важно. Не са бабини деветини, спазвай го и ще почувстваш разлика.

# 6
  • Мнения: 80
Не се настройвай така песимистично!

Плувците са издържливи, пък и нали целта е да успее най, най от тях  Wink
Ако ти е притеснено пробвай ВЪНШНО измиване с отвара от лайка или леко алкална вода. Т.е на около литър вода слагаш една равна кафена лъжичка сода бикарбонат.
Отварата от лайка също леко алкализира и освен това в нея има алфа бизаболол и разни други полезни вещества, които действат противовъзпалително и обезболяващо.
Така мисля, че се успокоиш, пък и ще направиш средата по-гостоприемна.
При положение, че си пила фунголон положението не би трябвало да е толкова ужасно.

А и това за водата е много важно. Не са бабини деветини, спазвай го и ще почувстваш разлика.
Да това със содата го правя,защото ме облекчава,но и Фунгулона облекчи малко положението.Всичко това мога да го изтърпя.Мислех,че за да се получат гъбички значи е нарушена киселинността,следавателно не е толкова кисело за плувците или греша.Просто се успокоявам Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 298
Права си, но при гъбички киселинността се повишава, което също не е добре. Защото другите полезни микроорганизми не могат да виреят вече при тая среда.

Последна редакция: пн, 27 мар 2006, 13:23 от *vera

# 8
  • Мнения: 3 376
И аз не съм много сигурна каква е зависимостта между Ph и гъбички, но аз си го обяснявам по следния начин: при прием на антибиотици, отслабване на организма, стрес и т.н. Ph-то става по-алкално. В резултат на това, измира полезната микрофлора, която изтребва гъбите, и на тяхно място се заселват гъбите #2gunfire Те пък набързо се погрижват Ph-то да стане киселинно вместо алкално, и така пък измират горките спермита. Получава се егати и парадокса: в резултат на повишената алкалност, в крайна сметка се стига до повишена киселинност. Не случайно някои твърдят, че по време на прием на антибиотици, трябва да се правят влагалищни промивки с 1-2 капки лимонов сок във водата - да се възстанови естествената киселинност и да не се стига до гъби.

# 9
  • Мнения: 4 298
Гриз, много страшно ми е това с лимоновия сок. За да се поддържа нормална киселинноста се препоръчва измиване, повтарям измиване с разтвор на млечна киселина. Продава се свободно в аптеките. На шишенцето пише как се прилага, но аз го правех в по-малка концентрация от описаното. Някъде към 2 мл/литър. Промивките с млечна киселина ми бяха предписани от лекар, по време на локално лечение с глобули и орални медикаменти.

# 10
  • Мнения: 3 376
Ами идеята е лимоновият сок да е 1-2 капки на литър вода Rolling Eyes Предполагам не се усеща изобщо, не знам.

# 11
  • Мнения: 80
Ами идеята е лимоновият сок да е 1-2 капки на литър вода Rolling Eyes Предполагам не се усеща изобщо, не знам.
Мисля,че със содата е по добре GrinningНа 12 ден направих прегнил 5000 с фоликул 21 мм.Дали ще се спука?Също и от 16 ден почвам дуфастон.Моля се, да се получи Praynig

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 524
момичета незнам дали при мен е инцидент или що, но от почти осем години ги влача тия гадории, но пък забременях на втория месец опити и сега си имам и гъбички и един три годишен юнак така, че аз лично мисля, че няма връзка.

# 13
  • Мнения: 554
Аз също постоянно се занимавам с гадни гъби от 2 години... забременях на втория месец  с особено обострена гъбична инфекция поради прием на антибиотици и чаках да ми дойде цикъла за да ида на лекар да се почне пак с лекарствата, но така и н еми дойде ....сега още ме мъчат а аз тях с гино - певарил, но ефекта е нулев. След като родя дано ги оправя.  Мисля, че гъбите няма да попречат на евентуалното зачеване. Поне при мен беше така

# 14
  • Мнения: 3 223
Ще споделя и аз нещо, но предварително ще кажа,че не съм го пробвала. Моя прителка, която от години се бори с такива инфекции, твърди че се оправя с цитросепт. Каза, че дори не си прави промивки с него, а го приема само вътрешно.

Общи условия

Активация на акаунт