сучи си палеца

  • 560
  • 14
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
вече се убедих че с дете няма и ден спокойствие.сега от 1седмица малкото зверче се научи да си суче палеца.след много неуспешни опити да и пробутам бибата вместо пръста се отказах и я оставих блажено да заспива с пръст в устата.чувала съм че се мажело пръсчето с люто или с лимонтузу но на мен ми се струва доста грубо.

# 1
  • Мнения: 2 956
И моето бебче си смуче пръста нон-стоп,но аз не се опитвам да го отуча-то май няма и смисъл.С времето ще си отшуми.

# 2
  • Мнения: 2 631
И аз съм една препатила от това мама!
Около 40-я си ден синът ми се научи на този номер и не е престанал. Съветвам ви да вземете мерки възможно най-бързо! Вярно е, че звучи малко грубо, и че когато смучат палеца си имат спокойствие - но колкото повече време минава, нещата стават все по-неудържими! Ние си казвахме, че като тръгне на градина и като види, че другите деца не правят така, сам ще се отучи, но нищо подобно. Бяхме на ясла, сега сме на градина - и казва, че се криел и пак смучел. Притеснителното за нас е, че зъбките му определено се изкривяват. Миналата година го водихме на стоматолог и той каза, че ако до 1 г. не се отучи - ще трябва да се слагат шини, дори и на млечните зъби. Успокоителното е, че значително е намалил смученето, но все пак го прави. А ние упорито му говорим, че не трябва, защото вече е голям и разбира.
УСПЕХ!

# 3
  • Мнения: 6 164
Отучи го бързо, защото това е някаква краста, дето не минава. Една колежка на майка ми си признава, че обича да си смуче ъгълчето на одеялото! #Crazy Зряла жена!
Естествено тя си дава сметка за действията си, не го прави несъзнателно, като малките деца, но факт е, че си остава любимо занимание и обича да си го прави - сигурно е нещо като цигарите. newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
Не се отказвай да дърпаш палеца и да буташ бибата! На мен ми отне около месец, но постоянството си даде резултат. Един ден може да съжаляваш, че не си била по-настоятелна.
Почти не съм чувала дете, което е свикнало да заспива с палец в устата, да се е отучило само.
Много по-лесно е да махнеж залъгалката един ден, от колкото палеца.

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
чувала съм че се мажело пръсчето с люто или с лимонтузу но на мен ми се струва доста грубо.
Първо бебчето ти е още много мъничко и сукането на пръста е нормално.В никакъв случай не му мажи пръста с нищо!!!!!След някой и друг месец можеш да пробваш да му слагаш ръкавички без пръсти/особено нощем/ и на двете ръчички.Този метод е помогнал при мен,смучех си пръста до 6 годишна.

# 6
  • Мнения: 3 447
Почти не съм чувала дете, което е свикнало да заспива с палец в устата, да се е отучило само.
Кико си смучеше палеца докъм 7-8 месец и спря сам, в момента в който му изникнаха зъбите. Доста такива случаи съм срещала във форума, така че не смятам, че е невъзможно. Личното ми мнение е, че бебе на 3 месеца е прекалено малко, за да му се прилагат "методи за отучване", камо ли пък с люто #Crazy Чела съм, че до 6 месечна възраст смукането най-вероятно е признак на глад, а след това - начин за справяне със стреса. Не казваш дали е на на кърма, или на АМ? Ако го кърмиш, оставяй го да си посуче повече, дори след като се е нахранил, за да си задоволи нуждата от смучене. Аз също не ползвам залъгалка и така процедираме Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
И моето бебче си смуче пръста нон-стоп,но аз не се опитвам да го отуча-то май няма и смисъл.С времето ще си отшуми.

Не е така има и доста големи деца - 8р9 годишни, които продължават да си смучат палците, да не говорим, че съм чувала за една девойка на 25 год, която още имала този навик.
чувала съм че се мажело пръсчето с люто или с лимонтузу но на мен ми се струва доста грубо.
Първо бебчето ти е още много мъничко и сукането на пръста е нормално.В никакъв случай не му мажи пръста с нищо!!!!!След някой и друг месец можеш да пробваш да му слагаш ръкавички без пръсти/особено нощем/ и на двете ръчички.Този метод е помогнал при мен,смучех си пръста до 6 годишна.

Мисля, че можеш и сега да пробваш с ръкавичките.
Но по принцип до 6 месеца май се приема за нормално да си го смуче, после ако не се откаже може да прерасне в проблем...
не, че ти бях мн полезна...то и моя не ще биба, но колкото и да лапа с смуче пръсти и юмруци , никога не е заспивал така.

# 8
  • Мнения: 1 107
И моят син започна да си смуче палеца още на втория месец, заспиваше с него всеки път, но вече тотално е забравил за този навик Peace С една дума - отучил се е сам Simple Smile
Не съм го мазала с нищо, само в началото опитах да пробутам биберон, но бързо се отказах.
Мисля, че прекалено се истеризира с примерите как някой си бил смучел палеца до 20-годишен и т.н. Това се случва доста рядко в действителност Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна на 2м успя да си улучи устата с палец, педиатърката много и се смя. След това се принудих да й дам залъгалка. Отказването от залъгалката след това обаче баща й направи по грубия начин - лимонтозу.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И ние все още си смучем палеца,но е най-вече когато и се спи.Така се успокоява и се приспива по-бързо,пък и не обича биберон.Може би по-нататък ще предприема нещо,но за сега не.

# 11
  • Мнения: 2 047
  Упорствай с биберона по-добре и си спести лютото и прочие гадости.

# 12
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
отначало и аз си мислех че е гладна като си смуче пръсчето но уви.след няколко безуспешни опита и хвърляне на ам след това се отказах.последствие разбрах че тя си се приспива сама.примерно сега си заспа без пръста.отчасти за мен това е улеснение защото дядо й я беше научил да заспива на ръце а сега изобщщо не се занимавам с приспиване.просто я оставям в кошарата и тя си заспива сама.а за ръкавички пробвах но тя пак смуче през тях.

# 13
  • Мнения: 175
Слушаи сега една препатила мама,смученето на палеца е много сериозно нещо с не дотам добри последствия.Ние започнахме да си смучем палеца след втория месец,така заспивахме пробвахме с различни биберони не помогна.Все чакахме сам да се откаже ама не така се успокояваше така заспиваше ,така си запълваше времето когато му е скучно.и все този пръст в устата.много ме дразнеше .много е ражно начинът по които го смуче,това предизвиква различните изкривявания  идеформации.разбира се много е хубаво ако детето само се откаже,но ако това не се случи трябва родителите да се намесят.Има едно мазилце в аптеките,то е за тази цел казва се даум-ексол,немско е струва 10,12лв. но е невероято ефикастно.Аз не вярвах че ще ни помогне но чудото стана за 2 дни.малкия плака само първата нощ защото нямаше с какво да се преспи и това беше.Наистина е невероятно.,толкова лесно и бързо забрави за палеца си които доста смучеше.Сега само съжаляваме че не сме го намазали по рано,защото горните предни зъбки са му издадени леко на пред,но нали все гледаме да го щадим.Така че когато решиш можеш да опиташ,децата наистина имат необходимост да сучат но всичко е до време. newsm10дано да съм ти била полезна.Успех.

# 14
  • Мнения: 4 629
Има деца, които са много привързани към смученето - сина е такова дете. Той започна с палчето като беше на около 3-4 месеца. И аз в началото се притеснявах, но като проучих вариантите за действие се оказа, че на толкова малко бебе няма как да му се повлияе. Сега вече почти не си го смуче. Наскоро пътувахме до българия и по време на полета както и първата седмица си смучеше палчето много. След това като посвикна с новата обстановка сам престана. С времето сам ще я израстне тази необходимостнапълно. Аз не се опитвам да го отказвам по какъвто и да е начин  Peace

Общи условия

Активация на акаунт