Пиене от нормална чаша

  • 476
  • 8
  •   1
Отговори
hi на всички!
ева е на 1г и 10мес. и още не може да пие от нормална чаша.моля за мненията ви-кога е подходящо да я науча и как по точно да стане това.а чашите с накрайници/на авент например,имам такава,но ева не иска да я ползва с охота/.
опитва да яде сама,време ли е за това?

Последна редакция: пн, 27 мар 2006, 02:00 от Vivi

# 1
  • Мнения: 3 861
Ами аз Калоян си го уча да яде сам от няколко месеца, с лъжица, а той е по малък даже. Справя се детето, е маже се, но без това не може. Вилица не съм давала досега. Смятам, че ви е време да започнете да се учите и на чаша и самостоятелно ядене. С чашата нещата са по сложни защото си топи езика първо, но лека полека и това се случва, когато е нещо, което обича, пие.

# 2
  • Мнения: 388
Моята е малко по-малка,но пие от чаша,ако аз й я държа.С тази с накрайника неможа да свикне,минахме на сламка и така като бях забравила да купя-на чаша.
Не се притеснявай,при нас се получи за два дни.Малко се полива  в началото.
За яденето-ако я оставя сама ще си остане гладна.С вилицата се справя по-добре,но лъжицата докото я занесе до устата се е разсипала.Пък и предпочита да си играе с храната.
Все някога ще се научим Peace

# 3
  • Мнения: 416
Мишо никога не е пил от чаша с накрайник,опитахме и с Чико и с Авент,но той така и не пожела да ги използва.Когато навърши 1 годинка започна да пие със сламка,а от 1 год.и 6 месеца пие с обикновена чаша сам.Само първия месец аз му придържах чашата,а сега вече не ми позволява.И в двата случая обаче видя това от други деца и прояви желание и той да прави като тях.А колко пъти преди това съм му показвала аз........Събирай я по-често с други деца да се учи от тях.
А за храненето незнам.Ние все още се храниме.Не иска сам.Но щом малката проявява желание защо пък не.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Не съм учила нито да се храни с лъжица, нито да пие от чаша. Митко сам проявява интерес и към двете неща. От чаша не може да пие самостоятелно все още - аз му помагам, но много се дави. С вилица и лъжица се справя задоволително - може да си бодне сам храната и ако няма кой да го нахрани, няма да остане гладен Mr. Green

# 5
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони е колкото вас - пие от чаша сама от 2-3месеца....мисля, че е време да започвате да се учите Laughing....вилицата ние ползваме почти непрекъснато, виж, лъжицата ни е все още проблем, но пък има желание да се научи.

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Габи не пожела да пие от чаша с накрайник, но ако аз и държа обикновена чаша пие без проблем. Даваме и да пие от една много малка чаша, но тя си излива течноста върху нея.

# 7
  • Мнения: 5 468
Моето пие от чаша от 1-2 месеца. Не съм я учила, сама си грабна чашата и я надигна.

# 8
  • Мнения: 116
Запяни с една глътчица в широка чаша, която може да се хапе, щото първо я захапват, детето ще поиска само дая държи, дай му я (така учудвашо но се оливат по-малко). Добре е да е от дуралекс че не се чупи. В началото пият всичко на екс та триабва по малко да се дава. СИнът ми е на годинкаа и 2 м  и така правя, но определено като го оставя да си пие сам се олива по-малко отколкото ако аз му държа чашката....и му е по лесно да пие от малка чаша за кафе отколкото от спецялната бебешка пласмасожа чашка купена за целта... така и не разбра за какво са му дръжките Stop Rolling Eyes А свилицата е факир ама ако е седнал на земята и чинииката е пред него, а като му писне почва с ръце да си взима хпки да си ги боде на вилицата и така се ядеее... КОЛУТУРНО  Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт