БТ и преместване стрелките на часовника

  • 1 203
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 120
Винаги ми е било интересно, колко дни са необходими, за да се адаптира организма към новото време.
Примерно ако до вчера сме мерили Т. в 6ч, то днес това е вече 7 часа, след колко дни да се върнем един час назад в меренето, защото знам, че адаптацията не става веднага.
Или трябва да се мери според горния пример и в 5ч и в 6ч, за да се вземе средно аритметично.   

# 1
  • Мнения: 686
Аз я мерех до вчера в 6,30. Смятам до края на цикъла да я меря в 7,30. А като почне новия цикъл да се върна на 6,30

# 2
  • Мнения: 2 825
Аз пък си мисля, че не би трябвало да оказва голямо значение смяната на часа.  newsm78 Ако ти си лягаш в 11 часа и ставаш в 7... пак си спала и си била в покой същия брой часове....  Според мене на организма му трябват 2-3 дена да се адаптира... другото си е чиста психика. Това е моето мнение  Confused

# 3
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Не се вманиачавайте. Може да е решаващо само в дните около ову и то ако изобщо има някаква разлика. Който смята да мери два пъти да каже колко е разликата и дали има такава.

# 4
  • Мнения: 7 718
Ами при мен няма разлика.

# 5
Нали на всеки половин час температурата се покачва с една десета (приблизително). Тогава логично е да има промяна през текущия цикъл, след като се сменя часовника. Поне при мен есента имаше--обичайно мерих БТ в 8, но след като върнахме 1 час назад, започнах да я меря в 7. (направих си експеримент - мерих и в 7, и в 8, разбира се, стойностите бяха различни)
Проблемът с часовата промяна се разрешава с настъпването на новия цикъл - тогава можем да си изберем друг, удобен на нас час.

# 6
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
.
Нали на всеки половин час температурата се покачва с една десета (приблизително).  ...
Е тогава като си легна с 36,7 - на сутринта трябва да съм с 37,7. Ами ако съм преди овулация, значе си лягам с 35,7 - Това приблизително.

# 7
  • Мнения: 2 825
......значе си лягам с 35,7

Ами ти май на замръзване го караш  Wink Wink Wink Laughing Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 588
Аз я меря в 6.30 всяка сутрин и като смениха времето просто започнах да я меря пак 6.30, но по новото време. Не съм забелязала някаква разлика.  newsm78

# 9
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
......значе си лягам с 35,7

Ами ти май на замръзване го караш  Wink Wink Wink Laughing Laughing Laughing
Това е образно казано, защото
 
Нали на всеки половин час температурата се покачва с една десета (приблизително). ...
Grinning Wink Laughing

# 10
  • Мнения: 2 825
......значе си лягам с 35,7

Ами ти май на замръзване го караш  Wink Wink Wink Laughing Laughing Laughing
Това е образно казано, защото
 
Нали на всеки половин час температурата се покачва с една десета (приблизително). ...
Grinning Wink Laughing

е, да де  Wink а смятай ако спиш 12 или 14 часа, с каква температура трябва да се събудиш  Joy Joy Joy

# 11
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...
е, да де  Wink а смятай ако спиш 12 или 14 часа, с каква температура трябва да се събудиш  Joy Joy Joy


Сварена  в собствен сос Laughing

# 12
  • Мнения: 9 063
Аз все си мисля, че това е леко вманиачаване  Rolling Eyes
Специално при мен няма разлика ако я измеря когато стана от леглото, ида до тоалетната и си я измеря пак, или ако я измеря в 6, 7 или 9, та камо ли от смяната на часа....Както каза Манго, важно е само около овулацията Simple Smile

# 13
Това е поредното доказателство, че всеки организъм е различен. При мен има промяна дори само да стана за термометъра, а камо ли да ида до тоалетна.

Общи условия

Активация на акаунт