Колко бисквити в попарата???

  • 985
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Здравейте Grinning От скоро давам на бебока попара (АМ с бисквити Закуска или сухар) - накисвам ги да омекнат и ги пасирам. Нещо обаче не мога да преценя колко бисквити трябва да сложа за да се получи готова смес от 200мг. Първо сложих 3 - все едно да му дам мляко с лъжица; на 6-тата се получи горе-долу желаната консистенция, но не идват ли множко за такова малко човече ( аз мога да закуся с това чудо и да ме държи до обяд). От значение е и това, че му се пада вече първо хранене (към 8ч), а до скоро си пиеше мляко в 6ч и после в 9:30. Сам подсказа, че е време да се намали храненето от 5 на 4 пъти(плодовото пюре между храненията не го броя), защото взе да се сърди и да плюе обедното пюре, както и да се събужда без да бърза за мляко. Нормално е, щом закуската е основно една, то тя да бъде по-калорична, но все пак ... (от питане глава не боли)! Благодаря за отговорите ! Hug

# 1
  • Мнения: 1 410
Дъщеря ми сутрин закусва само веднъж, но тя се събужда към 10. попарата с бисквити правя с три, а и със сухарите също три, но нали се нагояват повече. На три бисквити Закуска слагам около сто мл. Ам и се получава гъстичко за хапване с лъжичка.

# 2
  • Мнения: 344
Според мен 6 бисквити Закуска са прекалено много. То това количество и аз няма да мога да го изям. Елена закусва бисквита и половина Закуска с половин кофичка кисело мляко. Отказа адаптето.

# 3
  • Мнения: 27 524
Много са 6.Просто давай по-малко мляко,не е като да си го пие само него,нали има и бисквитки,може да не е 200 мл.

# 4
  • Мнения: 140
Аз правя попарката с 3 сухара и водичка на око,но така че да стане по-гъстичка.А бисквити Закуска смесвам с кисело мляко- 3 бисквитки с около 150 гр кис. мляко, става също гъстичко. Grinning

# 5
  • Мнения: 3 042
Аз слагам /сега слад годинката/ по 2 бисквити закуска на 200 мл АМ, но моят син не е много яшен и с повече не би го изял. Давам го с лъжица въпреки, че е редичко, но иначе не иска млякото.
На 10 м му давах по 200мл кисело мляко с 1 бисквита закуска.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 180мл. общо количество АМ с вода слагам 4 бисквити /закуска/ и става гъсто, крайния грамаж, който се получава е 220гр

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
6 бисквити са супер много; на моя син му давам кисело мляко (около 200 гр.) с 2-21/2 бисквити "Закуска";
сутрин давам попара със сухари (2-3), масло и сирене

# 8
  • Мнения: 1 639
А вместо 6 бисквити защо не сложиш 2 +Ам+ стърган или пасиран плод? Laughing
Попара с хляб не правя. Simple Smile
Попарата сутрин е от фини овесени ядки или елда или просо +АМ +сирене+ масло   chef

# 9
  • София
  • Мнения: 2 530
Моята попара е следната: пет сухара, сирене, чай от шипка - плод, мед и готово.

# 10
  • Мнения: 2 028
а попарката трябва ли да се пасира?

# 11
  • Мнения: 344
Аз лично не я пасирам. Като се намачка с вилица става като каша и съвсем хомогенно. Сухарите ги стържа на рендето.

# 12
  • Мнения: 2 028
благодаря ти, Петя Simple Smile

# 13
  • Мнения: 247
а попарката трябва ли да се пасира?
Grinning Пасирам я, защото Бобо не може да преглъща парченцата (дори и добре намачкани)  Wink

Общи условия

Активация на акаунт