Хрипове

  • 32 258
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Детето ми е на 5,5 месеца. От седмица забелязвам, че като диша, понякога се чуват хрипове в носа му. Усеща се, че и гърдите му "свирят", но само когато се чуват хриповете. Не мисля, че носът му е запушен, защото иначе си диша нормално, със затворена уста. Пробвах да му вадя сополките с помпичка, като преди това капвах физиологичен разтвор, за да ги омекоти, но вадех по малко, а той продължава да хрипа. Искам да ви питам, има ли някакъв начин да изкарам тези сополки, които са се насъбрали горе в нослето му? Очевидно с помпичката не става изцяло. Мога ли да ползвам капки, които да свършат тази работа и какви?

# 1
  • София
  • Мнения: 11 102
Според мен се консултирай с педиатър, защото ако наистина гърдите му "свирят", това не е от носа ...

# 2
  • Мнения: 17 402
Детето ми е на 5,5 месеца. От седмица забелязвам, че като диша, понякога се чуват хрипове в носа му. Усеща се, че и гърдите му "свирят", но само когато се чуват хриповете. Не мисля, че носът му е запушен, защото иначе си диша нормално, със затворена уста. Пробвах да му вадя сополките с помпичка, като преди това капвах физиологичен разтвор, за да ги омекоти, но вадех по малко, а той продължава да хрипа. Искам да ви питам, има ли някакъв начин да изкарам тези сополки, които са се насъбрали горе в нослето му? Очевидно с помпичката не става изцяло. Мога ли да ползвам капки, които да свършат тази работа и какви?

Защо досега не го заведе на лекар?

# 3
  • Мнения: 1 680
Последно гърдите или носът свири? Свиренето на гърдите е спешно състояние!

# 4
  • Мнения: 3 929
Когато си вземе въздун навътре, но не винаги, се чува звук, наподобяващ неиздухани сополи и в същото време този звук като че ли вибрира в гърдите му. Аз така сама си ги нарекох хрипове, защото се чуват като хъркане.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 785
zuki, има и едни физиологични "хрипове" като леко хъркане, които отшумяват до 1 - 1.5 година - нещо свързано с трахеята беше, и моят син ги имаше..., но наистина питай педиатъра си, че ако не е това - трябва да се вземат мерки...

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
и цяла седмица ти го слушаш как "хърка" , хрипове, нос и т.н......"свирене не гърди" #Crazy #Crazy #Crazy,
почакай още една седмица в слушане.... Crazy

# 7
# 8
  • Мнения: 32
Не мисля, че ще разрешиш проблема с помпичка за нос или капки. Хрипове в гърдите е сериозно нещо. Не се колебай да посетиш педиатъра!

# 9
  • Мнения: 3 929
Не искам да навлизам в подробности защо не съм го завела на лекар. Говорих с кого ли не и всеки ми казва, че е от зъбите, а и преди като се чуваха така гърдите му, педито ми каза, че е от сухия въздух, от насъбраните сополи и го прие толкова нормално, че чак се уплаших от нормалното. Когато няма сополки, не му хъркат гърдите, диша нормално, спи със затворена уста. Просто исках да питам за някакъв начин да изкарам сополите навън, вместо да ги гълта, което явно влияе върху гърдичките му. А и на всичкото отгоре, педито не си вдига телефона. Май ще ходя директно в поликлиниката да я търся, че вие направо ме стресирахте с отговорите си. Благодаря ви, че го приехте сериозно.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 102
Не искам да навлизам в подробности защо не съм го завела на лекар. Говорих с кого ли не и всеки ми казва, че е от зъбите, а и преди като се чуваха така гърдите му, педито ми каза, че е от сухия въздух, от насъбраните сополи и го прие толкова нормално, че чак се уплаших от нормалното. Когато няма сополки, не му хъркат гърдите, диша нормално, спи със затворена уста. Просто исках да питам за някакъв начин да изкарам сополите навън, вместо да ги гълта, което явно влияе върху гърдичките му. А и на всичкото отгоре, педито не си вдига телефона. Май ще ходя директно в поликлиниката да я търся, че вие направо ме стресирахте с отговорите си. Благодаря ви, че го приехте сериозно.

За сополите ти препоръчвам Стеримар !
Относно "свиренето", ако нямаш доверие на лекарката ти, заведи детето на друг лекар ! Свиренето е сериозно нещо !
Успех !

# 11
  • Мнения: 3 929
Само да споделя за протокола, майките, които имат подобни проблеми, да знаят, че педито ми каза, че би имало проблем с белите дробове, ако детето при тези симптоми също кашляше и имаше температура. А иначе при нас се оказа, че просто са се събрали сополки в нослето и когато детето ги гълта, застават на гърлото и като поеме въздух, вибрират и затова се усеща това "свирене" в гърдите.

# 12
  • Мнения: 1 858
Когато синът ми започна да боледува и аз се чуден от гърдите или от нослето идва хъркането . Тогава една лекарка ми каза така "ако свиренето се чува при издишване значи е от белите дробове и се налага да го заведеш при личната. Ако обаче свири при вдишване е от носа"
Та така, когато имаш съмнения обърни внимание на вдишване или на издишване свири. Иначе с две ръце гласувам за Стеримар това е просто морска вода под формата на спрей и наистина е ефикасен.

Общи условия

Активация на акаунт