В кои софийски АГ дават детето да засуче веднага?

  • 1 244
  • 28
  •   1
Отговори
Здравейте, майчета,
Хубавото събитие ми предстои за първи път в края на август, но вече се оглеждам къде в София да се случи това. Вече сме стабилно подковани  Grinning (аз и половинката), разбира се, че от форума   Hug, относно ползите от кърменето и ранното слагане на гърдата и се чудим дали изобщо в София някоя болница има тази практика? И къде бебета стоят в една стая с майките? Предполагам, че да изисквам да не се дава на бебето АМ е утопия....?


БЛАГОДАРЯ!  Simple Smile Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 990
Ами аз раждах в "Шейново" и веднага, след като ме оправиха и мен и бебето-ми го дадоха.После ги носеха на 3 часа.Всички в стаята си кърмеха без проблем-това, че бебето не е до теб не значи, че няма да го кърмиш.Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 1 559
 
      Радвам се на желанието и ентусиазма ти да се присъединиш към кърмаческото человечество Grinning
     "Тина Киркова" (бившата "Св. София") и  Майчин Дом са болниците стремящи се да бъдат акредитирани за Болница Приятел на Бебето.  Аз раждах в Майчин Дом - при нормално физиологично раждане, ако няма усложнения (моят случай не беше такъв, за съжаление), 2 часа след раждането си под наблюдение, след което те качват заедно с бебчо в стаята и сте си там заедно до изписването. В Тина Киркова не знам точно как стоят нещата, но знам, че ако изрично поискаш бебо да е денонощно при теб, няма да ти откажат Grinning
      Ако не се разделяш с бебо, освен да му сменят памперса или да му сложат ваксини, няма как тайничко да ти до тъпчат с ам или с подсладена вода. Ако по някаква причина, се окаже, че бебо няма да е непрекъснато с теб, може да използваш една стратегия, за която Бу ме светна скоро - да кажеш на педиатъра,че бебо има тежка фамилна обремененост с алергии и не трябва да му се дава ам. Подличко, но предполагам,че върши работа Wink
     Аз бях оставила бележка на легълцето на беб (наложи се да ни разделят) да не му дават адапте...ама кой ли ме слуша Twisted Evil
     Леко и безпроблемно раждане!  bouquet А щом си мотивирана и имаш желание, ще се справите чудесно с кърменето! Grinning

# 3
  • Мнения: 967
В Тина Киркова (СВ.София) дават бебео на майката 2ч. след раждането и си стои при нея до изписването. Така че, можеш да кърмиш когато си поискаш  Wink

# 4
  • Мнения: 1 586
Втора градска болница е към програмата "Болници-приятели на бебето". Т.е. очаква се там да имаш най-добри условия за изпълнение на 10-те правила за успешно кърмене. Лошото там (поне за мен) е, че не позволяват раждане с присъствие на таткото.

В Тина Киркова бебетата са при майките, ако няма някакъв прблем с раждането и също е удобно място за "опазване" на бебето от води със захар и АМ. Трябва само да уцелиш добър час на раждането, понеже бебето го носят за следващото кърмене след като майката е преместена в стая в родилното. Ако по някаква причина родиш късно вечерта, почти неизбежно е да го нахранят с АМ в детското отделение през нощта преди да ти го дадат сутринта... Но ти си настоявай за своето, може и да има ефект Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 1 559
Добре е изрично да заявиш желанието си да сложиш бебето на гърда веднага след раждането. Ако си настоятелна, може да имаш късмет да не ти откажат Grinning

# 6
Много благодаря на всички отговорили!  Grinning Grinning

Ясно, че нещата клонят към Тина Киркова, още повече, че може таткото да присъства. А, това също е немалък фактор! При проучването ни един иначе внимателен и опитен доктор от болница в София изкоментира "Тия западняци стигат и до крайности и искат и пъпна връв да режат! Господине, (към мъжа ми) нямате работа там!" А по въпроса за ранното закърмване "С тоя Интернет ще ме уморите, тука една родилка искаше, още пъпната връв не е срязана, да й сложат детето на гърдата" , при което последва многозначително клатене на глава в стил мирова скръб "Боже, какво доживяхме!"  Laughing Laughing Laughing Какво да се прави - България, мила родина...

Желая хубав и топъл пролетен ден!  Hug

# 7
  • Мнения: 1 586
Има много оптимизъм в тая тема. Laughing Явно вече не толкова рядко се срещат такива "луди" родилки, настояващи за скандални практики по време на раждане. Ако  зачестят такива молби от страна на раждащите, може би и доста лекари ще се замислят кое е всъщност скандалното  Grinning

Патенце, леко и максимално естествено раждане ти желая! Simple Smile

П.П. На нашия татко в Тина Киркова не му позволиха да среже пъпната връв, понеже "не бил стерилен". Аман от стерилност, значи Simple Smile.

# 8
А има ли начин да се опази новороденото от "задължителните", но съвсем ненужни ваксини, които му слагат БЕЗ ДА ПИТАТ РОДИТЕЛИТЕ  #2gunfire ??? Някой правил ли го е досега? Измъквал ли се е от ваксинацията в първите часове на раждането?

# 9
  • Мнения: 1 559
А има ли начин да се опази новороденото от "задължителните", но съвсем ненужни ваксини, които му слагат БЕЗ ДА ПИТАТ РОДИТЕЛИТЕ  #2gunfire ??? Някой правил ли го е досега? Измъквал ли се е от ваксинацията в първите часове на раждането?
  Едва ли, освен ако няма медицински противопоказания - някаква непоносимост към ваксините - но ако има проблем, той се открива в последствие, при вече сложени ваксини. Не се иска съгласието на родителите за "задължителните"  имунизации... То всичко така е вързано - няма как да си запишеш детето на детска градина или на училище без тях Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 586
А има ли начин да се опази новороденото от "задължителните", но съвсем ненужни ваксини, които му слагат БЕЗ ДА ПИТАТ РОДИТЕЛИТЕ  #2gunfire ??? Някой правил ли го е досега? Измъквал ли се е от ваксинацията в първите часове на раждането?

Ако раждането е минало нормално, в Тина Киркова ваксините ги слагат в присъствието на майката - т.е. минават по стаите за бебетата, които са при майките. Предполагам, че не могат да извършат нещо с бебето без твоето съгласие в твое присъствие, иначе имаш реални  основания да ги съдиш. Вероятно ще те накарат да подпишеш някакъв документ, че отказваш ваксината.

# 11
  • Мнения: 414
Аз вторият път специално отидох в МД, защото там бебето си го взимаш 2 часа след раждането. Мисля, че това е минималният възможен срок за взимане на бебето в България. Аз правих същото проучване преди Simple Smile
Също така, преди да родя, изрично настоявах да ми го сложат на гърда веднага след раждането, цитирах конвенцията, която са подписали българските болници, че нямат право да откажат бебето на майката ако го поиска за кърмене веднага след като го роди, която Бу беше пуснала тук, ама нейсе. Съвсем така изрично ми отказаха. С насмешка ми обясниха че бебето се слага на гърда 6 часа след раждането Simple Smile
Знам, че на всички новородени бебета се дава АМ 1 час след раждането, така че няма шанс да останат с "девствено стомахче" Simple Smile
Е, 2 часа, 2 часа, пак не е толкова зле... Мен ме качиха към 9:30 вечерта заедно с бебето, така че със сигурност там на вечерните раждания не оставят бебетата за сутринта, както е например в Окръжна болница, в която бебетата пак са в стаята при майката, обаче ако е вечерно раждане й го дават чак на сутринта. На мен там Цоко ми го дадоха чак на вторият ден следобяд, щото бил се давел (с какво? и защо му дават каквото и да било, а не ми го дават да го кърмя???), кой знае колко АМ е изял и колко сладка водица е изпил... Съвсем не се учудвам че се е давил, като видях дупките на бибероните с вода, които ни носеха, и аз бих се задавила Simple Smile
Та за МД - веднага щом се качихме горе, Ането я облякоха и ми я дадоха, метнах я моментално на цица, акушерката ме загледа с интерес, а аз я загледах на кръв, защото бях готова за скандал ако ми рече защо я храня (че нали долу ми казаха да дам да суче чак след 6 часа, апък в Окръжна болница ме хокаха, че кърмя Цоко ако влезеха и ме видеха извън часовете, които ни зададоха за кърмене). Късмет извади, че само ме попита да не съм ходила на училище по кърмене, аз изТрещях троснато че "Да, ходила съм!!!" (макар че не съм, за какво ми е, като съм изчела библиотеката на Кърмене, това е достатъчно Simple Smile) и само успя да отвърне "А... браво, браво..." и се изнесе. Колко хора ми направиха забележка че Ането е непрекъснато на гърда, няма да изброявам, кърмех я през 10 минути Simple Smile като не ядеше ми спеше на гърдите. На всичкото отгоре майката на съседната родилка се оказа акушерка и като идваше на свиждане и тя ме поучаваше яко... айде че се отплеснах. Само да кажа, че внучето й го удавиха от вода, а то разви яка жълтеница (много ясно, като не яде, а само пие вода) и само спеше ли спеше милото детенце... Аз опитах да кажа две-три неща, ама дали ще слуша някаква там съседка по легло, или майка си - дългогодишна акушерка, познай Simple Smile
Май бях достатъчно изчерпателна, даже се поувлякох Simple Smile

# 12
  • Мнения: 378
И аз раждах в Майчин Дом - дадоха ми детето два часа след раждането - не знам да са му давали АМ - ама то и кой ще ти каже. Тъй като аз не бях чак толкова информирана - той се роди 15 дни по рано - времето което бях оставила да се дообразовам, та аз излязох от стаята и питах първата срещната акушерка кога трябва да почна да го кърмя - тя ме погледна с интерес и каза - " щом вече си на крака - почвай , не чакай" и така- кърмех си го - не са ми го взимали, и там си кърмех на поискване- той даже не наддаваше , а само сваляше - та една акушерка ме посъветва само на гърда да го държа и да го будя - че той си спинкаше на мен. В крайна сметка - на вторият ден педиатърката която мина каза- "изпишете му АМ "- колко съм псувалаи съм се нервирала че с лека ръка изписват адаптирано - хем не исках да давам, хме ме беше страх дали всичко ще е наред - затова предприех тактиката- до последно на гърда, будех го, ръчках, и след като вече видех че не ще да цока- му давах да видя дали ще пие АМ - и разбира се - той не пиеше Simple Smile та така - детенце не го пожела , а пък аз с удоволстие го изхвърлях след като не искаше. Непрекъснато ми даваха и вода да му давам- но аз не съм му давала и капка.  В крайна сметка - изписаха го с 200 гр по леко, като само последният ден беше качил 10 грама и това си беше - ама пак ни изписаха.
не знам другите болници - но поне там ми дадоха детето на вторият час.
Още нещо - аз бях нормално раждане!

# 13
  • Мнения: 1 327
В Окръжна болница ако говориш с неонатолозите, не сестрите от неонатология, а лекарите, също ще може бебето да засуче веднага

# 14
  • Мнения: 3 537
В Тина Киркова (СВ.София) дават бебео на майката 2ч. след раждането и си стои при нея до изписването. Така че, можеш да кърмиш когато си поискаш  Wink
На мен ми го дадоха 1 час след раждането Peace

Общи условия

Активация на акаунт