отбива ли се или ?

  • 385
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 561
Ох, майчета, вече не знам какво да правя - от 3 дни малката не иска да яде Sad Само на кърма сме, принципно яде на 3 часа, но от събота като започне да суче, дръпва 2-3 пъти, след което се свива и започва да пищи. После се опитва отново да засуче, но все едно някой е изтрил спомена за това как се прави Sad  И пак започва едно пищене Sad сякаш забравя как се суче Sad Лапа гърдата, но не може да си затвори устата около нея и я търси Sad случвало ли ви се е такова нещо? Да не е болничко нещо детето Sad От зор се опитах да цедя и да й давам с биберон, ама тя и това не иска - пак пищи Sad Да не се отбива по някакъв начин? Странното е че колкото и малко да яде пълни памперсите  newsm78 чудно ми е с какво
Помогнете ми ако сте имали подобен проблем, че вече не издържам този плач, сърцето ми се къса като я гледам  Cry

# 1
  • Мнения: 1 559
   Прилича ми на кърмаческа стачка Thinking Бебка сама ли си направи режима на 3 часа? Кърмите ли се през нощта? Добре е да я кърмиш като е сънена - непосредствено преди и след сън, на тъмно и тихо място. Даваш ли й биберон залъгалка? Това би задълбочило проблема и поне на този етап е хубаво да го махнеш  - нека бебка да задоволя потребността от сучене изцяло на гърда. Не се опитвай да и даваш кърма от биберон - това би довело до объркване на зърното и биберона - от биберон млякото тече по-лесно и бързо. Трябва да премахнеш всякакви биби (и водички евентуално) и честичко да и предлагаш да суче. Мънички сте да се отбивате, най-вероятно бебка е намерила "лесното" на биберона и сега ще са нужни известни усилия, за да се върне пак към гърдата. ще се справите  bouquet

# 2
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Кърмаческа стачка.Аз също имах такъв период.Беше ужас smile3511,но успях да се справя.Трябва да имаш търпение.При нас това продължи около 1 седмица.Когато започваше да реве и да се върти,аз го изправях и се опитвах да го успокоя,т.е държа го около 5-10 мин. изправен и след това го слагам пак на гърдата.И така докато не засуче.Ако е необходимо сменям гърдата.Но най-важно е първо да се успокои бебето.Трябва търпение от твоя страна и да не се шашкаш.Дано да съм ти помогнала.
Успех newsm10

# 3
  • Мнения: 250
и аз имах такъв период, но трябва да си упорита и ще отмине. нас на всичкото отгоре ни се случи 2-3 пъти, но успяхме и продължихме с кърменето

# 4
  • София
  • Мнения: 172
Мисля, че е добре да провериш за млечница, тъй като един от симптомите й е "отказ от гърдата, дърпане от гърдата или отказ да суче поради възпаление на устата".
Повече за млечницата можеш да прочетеш тук
За всеки случай, а иначе много по-вероятно е да е това, за което момичетата са ти писали вече.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сигурно ти е много притеснено и объркващо, когато детето се дърпа така от гърдата - но на практика просто минавате през абсолютно нормален стандартен период. Повечето мами и бебета минават през такива моменти някъде през втория месец и причините за това са основно две - бебето се научава да суче много ефективно и за нахранване вече са му достатъчни само 3-4-5 минути, което е рязка промяна в сравнение със сученето по час от новородения период и освен това детето става много по-любопитно и социално създание, което не иска да губи време на гърдата и се разсейва от най-малкото нещо. Това не е кърмаческа стачка (макар че във форума обикновено се описва като такова), а просто период.
Нещата, които са се утвърдили като много ефикасни в този случай, момичетата вече са ги описали - кърменето ориентирано около съня, на тъмно и спокойно място, без дразнители за разсейване наоколо, в движение, с полюшване и подрусване на ръце. Обикновено бебетата, докато минават през този период, сучат добре нощем и наваксват за дневните дърпания.
Вероятно едно от най-големите ти притеснения е дали бебето се нахранва така - но отговора го имаш пред себе си. Щом си пълни памперсите, всичко е наред - в общия случай бебетата с това поведение си наддават съвсем нормално.
Ами това е - въоръжи се с търпение, успокоявай бебето, когато се дърпа от гърдата и чак тогава я предлагай отново и не се шашкай, ако откаже или пропусне някое хранене - ще си навакса на следващото или през нощта Wink Ще мине - но може да отнеме няколко седмици, така че си имай едно наум.

# 6
  • София
  • Мнения: 561
Благодаря ви много момичета  Hug
Hedra, на теб специално   bouquet
Истина е, че малката нощем яде без проблем, тази нощ го забелязах, докато денем не суче и 1 минута  Sad Но според мен проблемът може да идва и от факта, че май й е запушено нослето Sad казвам май защото досега не ми се е случвало и не знам дали съм права, но според мен диша трудно. Трябва някак да се справя с това, а и като сложим гадните колики / при нея са мнооооооого силни  Confused и само се гърчи и плаче милото/ та май трябва да се въоръжа с доста търпение  Whistling
Стискайте ми палци да се справя  Praynig

Благодаря ви още веднъж

# 7
  • Мнения: 980
c-mira, точно щях да пиша за запушено носле, имам опит с това. Опитва се да суче, но се отказва и гладно започва да пищи. Използвай физиологичен разтвор (спрей Стеримар при мен) и увлажнявай въздуха в помещението. Отпушвай носа винаги преди ядене, защото иначе е много трудно за бебчо. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт