Как се измерват килограмите на бебчо?

  • 655
  • 10
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 225
Може въпросът ми да е малко тъп, но ме интересува как се измерват килограмите на бебето. Последно като ходих на лекар ми казаха че бебето тежи 2.100кг. Но този резултат го установи от една книга след като ме гледа на видеозон. По същата логика и в моята книга пише,че в тази седница бебето тежи 2.100 и е дългичко 42см newsm78. При вас как е?

# 1
  • Мнения: 5 391
На мен са ми казвали колко тежи ориентировъчно спрямо размерите на главичката

# 2
  • Мнения: 169
По таблици, формули и други подобни, според размерите на плода. Аз питах последно моята докторка и тя ми каза, че в самия видеозон има софтуер, който изчислява килограмите по зададени параметри. Резултатът е приблизителен.

# 3
  • Мнения: 1 059
По размера на главичката изчисляват колко тежи

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Измерва се по размера на главичката,но колко е вярно....По тези изчисления Руми трябваше да се роди около 5,500кг. Shocked,а тя се роди 3,550 Peace

# 5
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Момичетата са ти казали. Аз само ще добавя, че добрите доктори могат по-добре да определят големината на бебето чрез опипване на корема. А деня преди раждането една лекарка ми каза, че бебето е 3.500, съдейки по ултразвука,а аз го родих 4.050. Simple Smile

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Може също и по дължината на бедрото.Вкарват данните и самия апарат изчислява,но понякога е възможно да не са точни данните.Зависи колко точно ще измери лекаря,защто там и милиметър оказва влияние.На мен специално и двата пъти ми познаваше кг. лекарката.

# 7
  • Мнения: 3 537
Казват ориентировачно.На мен на триизмерния в 8-ми месец ми казаха 3 кг плюс-минус 300 гр.Така беше записано,роди се 3200,по ръзмера на главата мереха

# 8
  • София
  • Мнения: 561
по размера на главичката, обиколката на коремчето и бедрото, но не им вярвай много. На мен ми казаха че бебка ще е максимум 2600 гр, а тя се роди 3250 / затова и доста трудно я родих, иначе щяха да ме режат /

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
доколкото знам, теглото се изчислява ориентировъчно; и всичко зависи в каква поза е бебчо;
само с едно мръдване и веднага може да се променят данните.
Давам ти един пример - на един ехограф го гледат и казват, че е около 4,000 кг, след 5 дни го гледат на друг ехограф и казват, че е не-повече от 3,300-3,400...

# 10
  • Мнения: 2 327
Измерването зависи от няколко параметъра, но предвид колко е ясен образа на видеозон възможността от грешки е голяма. Ако са ти казали по някаква книга - доктора е взел някаква средна статистическа стойност.

Общи условия

Активация на акаунт