За прекаляването с млечни продукти

  • 3 272
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 282
Здравейте, момичета,
Наскоро имах дълъг разговор с педиатърката ни, и много ми се иска да споделя с вас, особено с бъдещите мами.
Накратко - моето бебе проявява нетърпимост към млечните продукти. И тъй като я кърмя, в началото беше трудничко да установим от какво са обривите. Досега обаче живеех с мисълта, че децата напоследък са предразположени към алергии, и че няма конкретна причина за нашия проблем. Да, ама имало. Моя милост обожава мляко и сирене. И бременността (а после и кърменето) ми беше идеалния повод да пия по 2 чаши прясно мляко на ден, да ям сирене с овесени ядки (ясно кое преобладава) и по 1 Активия за разхлабване. И точно прекаляването с млечни продукти е довело до нейната непоносимост. В момента напълно съм изключила млечните продукти, детето ми няма обриви и колики, а  това беше неразделна част от ежедневието ни. А как ми се пие мляко... нямам думи.
Затова съвета ми е: прочетете повечко за основните алергени, и гледайте да ги избягвате по време на бременността и кърменето. Добре де, нека не е избягване, но не прекалявайте. Щото... после излиза през носа. Щерката например най-силно реагира на млечни продукти, но и доста други неща провокират обривите и.
Ето няколко линка, които на мен поне ми бяха полезни:
Алергии и кърмене в семейството
Алергия към кравето мляко при децата
Грижа за калция
Хранителни алергии
Извинявайте, ако съм досадила. Но вчера осъзнах, че ако съм знаела, нещата можеше и да са различни.

# 1
  • Мнения: 49
сребърен облак, ти си злато!!  Hug много ти благодаря! съветът ти определено ще ми бъде полезен, ще разгледам и сайтовете, които препоръчваш.   bouquet

# 2
  • Мнения: 104
Това което споделяш е чудесно и аз ще прочета статийките защото като теб много обичам млечни продукти!    Благодаря

# 3
  • Мнения: 314
благодаря за полезната информация,облаче!  bouquetаз преди да забременея мляко почти не ядях,сирене и кашкавал в нормални количества.но сега ми е много трудно да устоя на плодовите млека и си ги хапвам с голям апетит. eatще гледам да ги намаля до минимум. Sad

# 4
  • Мнения: 5 401
Аз пък съм другата крайност - насила ям кисело мляко  Sad

# 5
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Аз пък съм другата крайност - насила ям кисело мляко  Sad

И аз съм така! Но за сметка на това пък сина ми го нагъва като за последно! Вечер изяжда по една кофичка кисело мляко за вечеря!

# 6
  • Мнения: 574
Аз пък изобщо не съм съгласна с това. Може би само от части.
Първо - домашното краве и друго мляко не предизвиква никакви проблеми. Разните купешки Активия, Данон и някой други "плодови" млека са неподходящи, защото съдържат много неща , а не само мляко. Активията разхлабва и предизвиква колики при децата. Аз обожавам млякото и винаги ям домашно, но веднъж се излъгах да ям Активия и едвам увладяхме коликите на дъщеря ми. От тогава не кусвам Активия.
То като не могат да намерят причина за някой здравословен проблем ,докторите все на алергия го обръщат. Имам много познати с такива диагнози , а след време се оказва ,че не са алергични.
Млякото си е ценен продукт и не мисля да се отказвам от него. Сигурна съм ,че то е идеална храна за тези ,който са свикнали с него. Организма сам си търси това ,от което има нужда , също като когато е гладен и жаден.

# 7
  • Мнения: 3 760
Аз пък съм другата крайност - насила ям кисело мляко  Sad
И аз бях така, но към края направо го повръщах. А след като се роди малката забелязах, че има зверски колики ако съм яла кашкавал или извара /друго млечно не близвах/, така че престанах. Знаех, че е алерген ако детето го яде, но не и ,че е опасно ако се консумира от майката.

# 8
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Добре де, нека не е избягване, но не прекалявайте.

Това е по-разумното. Най-доброто е балансирана диета, включваща и млечни продукти. Просто да не се прекалява когато се кърми. Най-вече с прясното мляко. Най-вече ако има фамилна обремененост от алергии.

Още нещо.... По време на бременността потребността от калций се увеличава, защото е необходим за изграждане на костите на плода. Най-добрият източник на калций са млечните продукти, от където той лесно се усвоява. Така че, не е добра идея бременна жена да избягва млечните продукти.

# 9
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Може би не трябва да поставяме общ знаменател в случая. Аз също ям (и ядях по време на бременността) неограничени количества кисело мляко и сирене, защото не мога без тях, но подобен проблем нямаме, слава богу.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 227
Ох и аз съм терминатор на млечни изделия, изяждам по 3 кофички кисело мляко на ден. Не мога да им устоя. За сирене да не говорим, ама явно ще трябва вече да се замисля относно количествата.  Confused

# 11
  • Мнения: 2 282
По време на бременността потребността от калций се увеличава, защото е необходим за изграждане на костите на плода.
Така е, затова съм пуснала и линка за калция, с нуждите на бременните и кърмачките, както и източницте на калций.

Анче, за домашното мляко... не мога да кажа. Знам само, че хората са обособили алергия към Белтъка в кравето мляко, а не към това, с което се пастьоризира, или пък лактобацил.... не-знам-как-беше. ВИж, за това, че все на алергия го обръщат докторите, си е вярно. Но опита ми показа, че по-приятно живея при избягване на млякото, независимо дали го наричам алерген или не.

Между другото в отчетната ни темичка има една мама, също поставена на безмлечна диета. Та с нея наскоро си говорихме, че доскоро не сме могли да си представим живота без мляко и сирене...

Радвам се, ако съм била полезна. А ползите от млечните продукти за мен поне са неоспорими (макар че има доста спорове, както и други източници на калций). Особено Активията по време на запек  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 4 358
Облаче, съжалявам за проблемите ви!
Само човек, който го е изпитал може да те разбере какво ти е.
Можеш да си много полезна в клуб Алергии. Ако не си идвала, заповядай   bouquet

# 13
Много благодаря за линковете. Много полезна инфо  Hug

# 14
  • Мнения: 3 069
Благодаря smile3525

Общи условия

Активация на акаунт