Клостил и забременяване

  • 3 238
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Момичета, на знаещите може да им прозвучи смешен въпроса ми, но ако не питам няма как да разбера.
Доста от вас приемат Клостилбегит или друг медикамент за стимулиране на овулацията и като чета още от първият месец някои момичета имат доста фоликули. Без да съм влизала в подробно питане моят доктор каза, че клостила се приема няколко мецеса. Какво точно е имал предвид?:
Дали през това време не се правят опити?
Може ли да се правят опити? или
Се приема няколко месеца за добър резултат.

Конкретно: Може ли още след първото приемане да се забременее?
Любопитна съм защото май-натам вървя и аз, ама усещам как понякога доктора едва ме изтърпява за многото ми въпроси и предпочитам да се информирам и странично.

Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 4 324
Внимавай!!!
Стимулациите в живота на една жена по принцип са ограничени!!! В смисъл не може до безкрай да правиш стимулации.
Преди да предприемеш тази стъпка, трябва да си направила преглед за проходимостта на тръбите, защото ако са запушени смисъла от стимулацията е никакъв.
При стимулация, трябва цикъла да бъде проследен от лекар задължително, за да се провери как точно реагираш на съответния медикамент.

А иначе, да щом правиш стимулация бебеправенето е задължително иначе що ще я правиш Wink Simple Smile
ДА можеш да забременееш след първа стимулация!!!

УСПЕХ!

# 2
  • Мнения: 1 320
Клостилът се приема три месеца, прави се почивка и после може да се приема още най-много три месеца. И това е. Защото се форсират яйчниците и дълъг прием може да доведе до преждевременното им остаряване.
Задължително се правят опити, докато приемаш клостил, иначе защо да го пиеш Simple Smile
Клостилът не е превантивно лекарство, то стимулира овулацията, т.е. не ти действа с натрупване, а в момента.
Задължително се приема под лекарски контрол.
А дали ще забременееш още с първия прием е божа работа. Дано!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Момичетата вече са обяснили, че не е шега работа това. Първо наистина си направи всички изследвания-тръбите как са, хормони, анти-тела. Спермограма ако нямате такава... Изобщо ако е читав лекарят ти няма да започне стимулация ако не са изяснени нещата.  Аз изгубих много време, докато се разбере точно какъв ми е проблема,но след лечение и след наистина пълни изследвания забременях по този начин. Стана от първи път след като хормоните ми бяха вече ОК. Иначе имам и предишни опити, но все "нещо куцаше". Затова според мен няма смисъл ако имаш някакви проблеми. Първо лекувай и тогава...и без това иначе няма много смисъл...
  Ами пожелавам ти успех и скоро да се похвалиш с добра новина!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 841
Прочети това
 Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 195
Благодаря ви, момичета за бързите отговори а също и за съветите.

Благодарение на информацията която чета тук имам нужната ориентация какво и кога да се прави. Радвам се, че попаднах на лекар, който отговаря на очакванията ми за това как трябва да се действа. Аз вярвах досега на тестове и БТ, но той не им обръща особено внимание - за него те са само "косвени" знаци и от тях не може да се съди дали наистина е имало овулация. Е, този месец за първи път съм на ФМ и точно така и стана - хубава двуфазна графика но проблем с нарастването на фоликулите.
Да, разбира се, той също потвърди, че клостила се прилага задължително след тест за проходимост на тръбите. И по всяка вероятност ще ми предстои в началото на следващия месец. А след като някои от вас са успявали още първият месец - не губя надежда и за мен.
Иначе хормони, спермограма - добри.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
Радвам се, че попаднах на лекар, който отговаря на очакванията ми за това как трябва да се действа.

Стефани, това оня същия лекар ли е, дето преди 1 седмица те "стимулираше" с Прегнил?!
ако да - естествено, че ще имаш проблеми с нарастването на фоликулите, след като ти тресна инжекция Прегнил на 10-ти ден от цикъла! върни се в онази тема и ми прочети постинга от тогава - аз ти го предрекох това нещо...

Общи условия

Активация на акаунт