Характер или поведение?

  • 626
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 134
Всяко дете е отделна личност, със собствен характер. Съответно има прояви, които ни дразнят и понякога не харесваме.
Как разбирате кое е част от личността и не бива да се пречупва и кое - поведение, което трябва да се корегира, възпитава и т.н.?

# 1
  • Мнения: 3 861
Доверявам се на интуицията си и дано не греша Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
  И аз това се чудя напоследък.
 Малкият ми е много кротък, но от време на време прави едни такива истерични ревове. Майка ми твърди - "и той да си покаже характера", мъжа ми е на мнение, че все още е в бебешкият пубертет. Аз лично се надявам да е второто.
  Дъщеря ми е много капризна и ревливо-мрънкаща, когато не е нейното. Ние мислим, че е поразглезена, а майка ми твърди, че просто е такъв характер. Споменавам мнението на мама, че нали е педагог.

 И аз разчитам на интуиция, но ми се иска да съм по-сигурна в действията си относно възпитанието на децата, отколкото съм в момента.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Ми, то характерът си личи още от раждането. И аз го карам на интуиция и въз основа на познаването на детето си.

# 4
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не мисля, че характера е 100% заложен с раждането - според мен се оформя с течение на времето....а за различаването на характер и поведение - карам по интуиция Wink....дано не ме подведе...

# 5
  • Мнения: 2 978
Мисля, че е трудно да определя...

Харесва ми, че се опитва да бъде самостоятелна.

Харесва ми, донякъде обаче, че е инат...Мисля, че така с инат ще постига целите си и няма да се отказва лесно.

Не ми харесва, че се тръшка....но..мисля, че това е с времето си.

Чета книжки, преживявания и опит на други жени...избирам си златната среда и готово!

Пък какво ще стане...живота ще покаже Peace

# 6
  • Мнения: 1 134
И аз го карам на интуиция до сега, но се страхувам да не греша понякога. Има неща, които открито не ми харесват, но се опитвам да ги приема, като част от характера й. Дано не бъркам...
Благодаря ви за споделените мнения.

# 7
  • Елин Пелин
  • Мнения: 209

"И аз го карам на интуиция до сега, но се страхувам да не греша понякога."
С мен се случват същите неща.

# 8
  • Мнения: 2 242
ето една интересна извадка за вроденият темперамент от книгата "Позитивно възпитание през първите три години" 
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/113/51/

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Без значение характер, темперамент или поведение - опитвам се да коригирам всичко което не съвпада с ценностната система която имам аз и съответно искам и децата ми да имат. За всяка възраст съобразено с развитието им си имам изисквания, извинения от сорта на ' то не разбира', " ранен-среден и късен пубертет" и прочее не са извинение за лошо или неприемливо поведение и постъпки. Това не означава, че децата ми са еднакви или аз искам да са такива, нито пък, че ще бъдат мое копие разбира се...просто нещата стават съответно с моя или без моя намеса, в една или друга степен.
Не се страхувам, че греша, грешки правя разбира се, но не и големи в дългосрочен план bowuu
умря циганката Whistling

Общи условия

Активация на акаунт