Сандвичи по време на пости

  • 957
  • 7
  •   1
Отговори
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мами, дайте идеи за сандвичи, но да стават за хора, които постят;
след 2 седмици е рожденият ден на сина ми и повечето от гостите се оказа, че постят.

В чудо съм се видяла с какво да ги посрещна

Моля, помогнете ми

# 1
  • Мнения: 5 790
В Била продават растителен кашкавал. С маслини става. Боб с лютеница за салата, картофена салата, зеле с моркови, печени картофи с олио. Мексиканска салата с царевица. Не се сещам за друго за момента.

# 2
  • София
  • Мнения: 301
В диетичните и магазини за диабетици също продават постни неща - те са от соя. Например сирене, кашкавал, пастет, майонеза и т.н.

# 3
  • Мнения: 3 550
Това със сандвичите ми се вижда сложно. Задължително ли е да са сандвичи? Направи разни неща, които да си взимат с вилица или лъжица:
Салати от стъргани моркови, цвекло, ряпа, зеле (и комбинации от тях). Може да объркаш макарони с разни постни неща (царевица, кисели краставички, грах и т.н.). Задушени картофи, ориз със зеленчуци.
За десерт: баклава, щрудел или нещо с бутер тесто (него го правят с олио).

# 4
  • Мнения: 2 257
Риба не може ли да се яде? newsm78 Хич не знам как се пости, но ако е позволена рибата - могат да се врътнат много неща...Хайвер, тия малките рибки в бурканите... Има и много други рибни разновидности, които може да речем да се сложат на сандвич...Само дано да може да се яде риба де....

# 5
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз постя и би ме изненадала много приятно със сандвичи от соеви продукти. Има много вкусни соеви кремове с различни вкусове, на маслини,ароматни треви и т.н.Иначе и разстителния кашкавал е много добра идея. Не се шашкай има много богат избор и са ти  дали страхотни идеи. 
Рибата беше позволена само на Благовещение.

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Момичета, благодаря ви много  bouquet  bouquet
Страхотни сте;
съвсем бях изключила, че има и соеви продукти ooooh!

# 7
  • Мнения: 599
Има страхотни соеви кренвирши! И пастети - румънски са. Аз ги обожавам  Peace Има ги в диетичните магазини и по щандовете за диетични храни в големите супермаркети. И си ги правиш, както с обикновените колбаси/пастети. За основа - маргарин/лютеница и лист зелена салата, отгоре шайба домат... Пропуснах да кажа, че пушеното тофу на същата фирма е супер!

Общи условия

Активация на акаунт