БЕЗВКУСЕН ДИАБЕТ!!!!

  • 6 312
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Момичета наскоро ми откриха такъв диабет,и съм малко изплашена,защото ми казаха че на се лекува,а цял живот трябва да спазвам диета за да не се усложняват нещата.Но не ми казаха нищо повече.Ако може някой да ми даде малко повече инфо,ще съм му много благодарна  bouquet

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Как точно ти поставиха диагноза? И казаха ли ти от кой тип е, защото са 3 типа и имат различни прояви и лечение?

# 2
  • Мнения: 157
Как точно ти поставиха диагноза? И казаха ли ти от кой тип е, защото са 3 типа и имат различни прояви и лечение?
1-ви.Пуснаха ми изследвания на антидиоретичния хормон,и се оказа,че сам 1,4 над допустимата граница.За това не се налагало медикаментозно лечение,за сега,но трябва да спазвам диета и то много строга.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
От кога наблюдаваш, че жеканието да консумираш течности се е увеличило - преди или след втората бременност?
С колко се покачи теглото през 2-ра бременност?
Наблюдаваш ли сухота на кожата? Зачервеност налицето?
Имаш ли някакви проблеми със сърцето? Чупливи кости?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Аиа, явно си наясно с тези проблеми, да ме извини Ирина, но ще попитам и за себе си. Откакто родих си хапвам повече от преди и въпреки това отслабвам - 50 кг. съм с подскоци по кантара /170 см./ Аз и преди бременността бях толкова, но много пушех и почти нищо не ядях - само вечер нещо леко, а сега не пуша, но си ям стабилно и то с доста сладки неща. Нямам някакви оплаквания, но ми е доста странно защо се получава така, апетитът си ми е такъв, какъвто по време на бременността и даже ако не хапна като огладнея ми причернява и се разтрепервам, имам чувството, че ще припадна.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
Naty много зависи с какво и кога и как се храниш. Ако яденето е няколко пъти по малко и основно сърови плодове, зеленчуци и ядки - то те са основно растителни влакна, който организма изхвърля. Освен това за смилането им отива повече енергия, отколкото те внасят в тялото. При хранене няколко пъти по-макло организма не се претоварва и усвоява правилно и лесно храната, токсините които влизат с храната са по-малко и периодично и черния дроб успява да ги обработи  и изчисти. Тук има значение и количеството вода, което приемаш дневно - ако е 2-2.5 л. дневно, значи прочистването е отлично Simple Smile
А това, че преди си се хранила малко и рядко, а сега много - организма си има специфична регулативна система, при която когато в организма попада малко храна, той я обръща в мазнини (и се презапасява) и черпи от тях, когато има нужда през деня, а когато храненето се увеличи и е предимно плодове и зеленчуци - се отделят вещества и хормони, които започват да изхвърлят това, което не е нужно.
Все пак много от мамите тук ще ти завидят.Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Айа, благодаря ти за бързия и адекватен отговор!

# 7
  • Мнения: 157
От кога наблюдаваш, че жеканието да консумираш течности се е увеличило - преди или след втората бременност?
С колко се покачи теглото през 2-ра бременност?
Наблюдаваш ли сухота на кожата? Зачервеност налицето?
Имаш ли някакви проблеми със сърцето? Чупливи кости?
Пия много течности(5-6л.на всеки 24ч.),от както родих,преди 1,5г.
Качих 25кг.през втората бременност.
Имам и двете явления.
Костите не са ми чупливи,но сам с аритмия,но напоследък все по често я усещам.
 Ше се радвам ако можеш да ми помогнеш  bouquet

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 765
И аз да питам...
Други признаци има ли?
Сухота на кожата- да, зачервено лице- да, жажда- да...25кг. аз качих, имам 12 за сваляне които не мърдат и това е.
 Вечер обаче на мен ми става едно странно в устата...
И странното е че не усещам кога огладнявам, както и да звучи това. Докато усетя и ако до 5 мин. не съм хапнала нещо ми става лошо, почвам да треперя и после дори и да ям минава време докато се оправя.А не гладувам, понякога ми става така и 2 часа след като съм се хранила. Избягвам сладкото, но в такива случай гледам да лапна нещо набързо иначе лошо.

Irina  извинявай , че ти ползвам темата.
aja ще съм ти благодарна, ако си кажеш мнението и за мен.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 769
Здравей Ирина,
това което описваш ми звучи прилича повече на синдром на Кушиг, и като вторична причина се развива безвкусен диабет. Вторичното развитие предполага обратимост на процеса на диабета, който ще стартира при напредване на терапията за нормализиране на теглото.
При теб се касае по-скоро за идеопатичен диабет, който се появява в следствие на нарушение на осмотичното налягане на клетъчно ниво - което означава, че клетките не се хранят добре. Това може да се причини от нарушена хормонална секреция в следствие на теглото. При този тип незахарен диабет няма видими причини за придобиването му, затова често лечението му е както при другите 2 типа - приемане на хормона перорално и спазване на строга диета.
Толкова за традиционната медицина.
Сега малко нетрадиционна - всеки познаващ поне малко китайската медицина - ще каже, че за такова състояние нерво-психични първопричини - преживян стрес, загуба, рязка промяна на начина на живот, на хранене, на почивка.  Всичко това говори за ”задръстване” на каналите, по които тече биоенергията и силна интоксикация на организма със всякакви отрови.
Това което трябва да се направи - още докато ти уточняват диагнозата лекарите алопоти - да предприемеш прочистване на организма физическо и духовно. За физическото бих препоръчала Алое вера гел (поради спецификата на веществата, които се съдържат в Алоето) в по големи дози и дълъг период на прием, заедно с Гинко Билоба и Ментат.  Диетата за храната - основно суровоядство - без сол, хляба да е типов (заводски) или черен, но не на Бонукс, без газирани напитки, особенно тези които за без захар!,
никакви пушени меса, жарени и т.н - само варени и печени и то без бекон, мляко, ако може домашно, ако няма как - избягваи Данон и обезмаслени млека. В някои хипермаркети има Биопродукти - произведенипо натурална технология. Малко по-скъпи са, но се спасяваш от генно - модифицираните храни, които също водят постепенно до твоето състояние. Без чипс, зърнени закуски тип Нестле всички модели, царевични пръчици, Снакс.
И... намирай време за по-дълги разходки пеша сред природата - най-добре сама или в приятна компания.

Стана много дълго Simple Smile
Ако имаш още въпроси пиши на ЛС.

# 10
  • Мнения: 882
Мислех си, че съм много наясно с диабета, но за пръв път чувам за "Безвкусен диабет". От кой тип е? Какви са стойностите?
Моля обяснете ми. За мен е много важно.

# 11
  • Мнения: 599
radini, може би бъркаш със захарен диабет. Безвкусният е съвсем друго нещо, макар да имат общи симптоми - жажда и съответно пиене на много вода, повишено отделяне на урина.Ето изчерпателна статия на английски

# 12
  • Мнения: 882
NE/DA, Благодаря ти за информацията. Сега почвам да чета. Наистина се шашнах, защото си мислех за захарен диабет.

Общи условия

Активация на акаунт