Кога се минава на 5 хранения?

  • 4 442
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 968
Сега се храним стандартно 6 пъти на 3 часа и още не съм захранила. Мисля при навършени 3 месеца. Кога трябва да започнем да се храним 5 пъти и как да стане това? Постепенно да увеличавам интервалите между храненията ли как?

# 1
  • Мнения: 46 434
Дъщеря ми е на 1г. и 7м. и се храни 5 пъти дневно.
Хранила съм винаги на поискване, имаше дни в които ядеше по 7 пъти и други по 3 на ден, няма правила, води се по детето  Peace

# 2
  • Мнения: 7 803
и ние сме на поискаване в момента 4 пъти. сами си спираха по 1 хранене
аz zахрани на 5 месеца

# 3
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Мисля,че детето само ще си покаже,кога е готово за 5 хранения.Ако си изяжда всичко през три часа,значи има нужда.

# 4
  • Мнения: 7 640
по книжка на 5кратно храннене се минава през 5тия месец

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Моят отказа едното ядене седмица преди да навърши 5 месеца. Много сте малки още, детето само ще ти покаже Grinning

# 6
  • Мнения: 968
Аз не, че искам да я отказвам, а и тя си иска на 3 часа както е сега...но гледам някои бебета, които карат 4-тия месец вече са на 5 хранения и ми беше чудно

# 7
  • Мнения: 7 640
то не е много хубаво- ако яде по-рядко, ще поема повече количество, съответно може да се разшири стомахчето. При положение, че яде на 3ч, значи има нужда от това.

# 8
  • Мнения: 128
Ние сме на режим от раждането, и минахме на 5 кратно хранене на 4 навършени месеца, преди да започна захранването.Добре е когато вече даваш друго освен мляко да се прави пауза от поне 3 1/2 часа, защото са по - трудно смилаеми храни.
Нямахме абсолютно никакъв проблем с промяната на режима - просто увеличих съответно количеството.Сега и той ми се струва по -доволен.
Ако досега сте били на режим, то бебо си има условен рефлекс вече да яде точно на 3 часа и според мен трудно сам ще си махне едното хранене...Ако беше на поискване нещата стоят по друг начин Wink

P.S.Аз не увеличих постепенно интервала, а от раз промених часовете за хранене - никакъв проблем!Все пак е 1/2 час..не е много

# 9
  • Мнения: 505
Още в началото на 3 месец започнах с 5 кратно хранене. Бебе не искаше и неможеше да поглъща повече такова количество и започнах да давам на 4 часа и така от 6 станаха на 5. Захраних преди 3 дни и още ядем само няколко лъжички. Далеч сме от цяло бурканче. Случвало се е да се храни дори и 4 пъти на ден . То детето като неиска -неможеш да го накараш ,а и няма смисъл. Ако се е гладно и иска още ,защо трябва да минаваш на 5 пъти,нека си яде.

# 10
  • Мнения: 1 446
Мисля,че детето само ще си покаже,кога е готово за 5 хранения.Ако си изяжда всичко през три часа,значи има нужда.
Peace Напълно съм съгласна.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери сама мина на 5 в края на 3 месец,но след 2 седмици пак се върна на 6.После пак 5 ,а вчера 4.Просто я храня когато тя поиска.

# 12
  • Мнения: 345
Дъщеря ми е на 1г. и 7м. и се храни 5 пъти дневно.
Хранила съм винаги на поискване, имаше дни в които ядеше по 7 пъти и други по 3 на ден, няма правила, води се по детето  Peace
и моята щерка в началото беше така,а сега яде горе-долу  на през 4 часа-т.е 5 хранения това си е нейния режим

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мисля,че детето само ще си покаже,кога е готово за 5 хранения.Ако си изяжда всичко през три часа,значи има нужда.


 Peace

А като започне да се муси на храната, значи и идва вече в повече и разреждаш интервала на храненията и увеличаваш грамажа

# 14
  • Мнения: 46 434
Аз не, че искам да я отказвам, а и тя си иска на 3 часа както е сега...но гледам някои бебета, които карат 4-тия месец вече са на 5 хранения и ми беше чудно

Всяко бебе е различно Wink

Общи условия

Активация на акаунт