Гадене и фолиева киселина

  • 4 952
  • 25
  •   1
Отговори
В седмата седмица съм и ми се гади почти през целия ден, най-вече сутрин и вечер. Не само ми се гади, ами направо си повръщам почти всеки ден. Знам колко важен е приема на фолиева киселина в този период, но само като видя шишенцето с хапчетата, като завъртя капачката и извадя хапчето и вече съм в тоалетната, представяте си защо. Много ли е фатално? Вече няколко дни не съм пила нито едно хапче...

# 1
  • Мнения: 6 164
Фолиевата е МНОГО важна!
Все ще намериш момент, когато не ти се повръща, за да я пиеш. Не може пък деноношно да ти е лошо, нали все по някое време се храниш? Приемай я с храната. Но я пий!!! Дано скоро ти премине гаденето.  Confused

# 2
  • Мнения: 5 401
Миличка, приема на фолиева киселина е от изключително значение!!! Може би, ако хапнеш някакъв плод и м/увременно гаврътнеш хапчето, ще ти се размине. Другия вариант е да наблегнеш на храни, в които има фолиева киселина. Някъде имаше статия по въпроса, ако не се лъжа..  newsm78
Поздрави и щастливо бременеене въпреки страничните "дефекти"!   bouquet

# 3
  • във фурната
  • Мнения: 596
Ако повръщаш от таблетките,е добре да си я набавяш с храната-съдържа се във всички листни зеленчуци/folia-lat. означава листа/,както и във цитрусовите плодове. Laughing

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Както са ти казали момичетата, фолиевата киселина е наистина много важна. Опитай да увеличиш консумацията на спанак, броколи, фасул, нахут, цитруси, пшеничен зародиш, яйчен жълтък. Яж леко сварени зеленчуци на пара или сурови, спокойно можеш да си правиш салата от суров спанак, сащото е като от марули. Но все пак не бива да разчиташ само на естествените източници, трябва да поемаш и таблетките, които са ти изписани. А за това силно повръщане би следвало да се обърнеш към наблюдаващия те лекар. Желая ти успех и гледай смело нопред! Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 1 878
Наистина е важно да пиеш Фолиева киселина, освен в шишенца има и блистерчета на Неофолик - те са по-дребни и може би ще ти е по-лесно да ги пиеш. Изполчвай това време на деня в което се чустваш най-добре.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз до 4-5 месец повръщах нон стоп,съответно никаква фолиева киселина не съм приемала.
Нищо фатално не се е случило.

# 7
Не че искам да се оправдавам, но майките ни, да не говорим за бабите ни, като не са пили и даже чували за фолиевата вижте какви деца са родили...
Благодаря за съветите, ще се опитам да се излъжа сама и да пия по някое и друго хапче. 

# 8
  • Мнения: 1 032
Момичетата са ти казали колко е важна фолиевата киселина. Ако си наистина много зле с повръщането обаче- наблагай на плодовете и зеленчуците, които я съдържат. Аз имах лека бременност, но именно от фолиевата киселина ми ставаше лошо. За това пиех много фрешове от портокал и грейпфрут, наблягах на марулите и доматите. Пробвай да я пиеш привечер или следобед, когато не ти е толкова лошо и никога на гладно.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 181
Не че искам да се оправдавам, но майките ни, да не говорим за бабите ни, като не са пили и даже чували за фолиевата вижте какви деца са родили...
Благодаря за съветите, ще се опитам да се излъжа сама и да пия по някое и друго хапче. 
А ми тъй де Wink
Освен това приема на ФК се започва няколко месеца преди зачеването и играе важна роля до 28 ден след зачеването-поне това съм чела аз и така се успокоявах Laughing

# 10
  • Мнения: 2 952
3 месеца преди да  збременея пиех  фолиева , през цялата бременост пиех и след като  родих пак продължих известно време , по съвет на доктора ми.....Те нашите баби много неща не са  знаели , ама ние не ги повтаряме техните неща ....захранвали са на месец бебето , слагали са го да  сяда на 2....и още какво ли не , което ако се пусне за обсъждане във   форума  ще се ошашавим Grinning Днес имаме повече информация ...защо бебешоците да не са по-здрави .... Wink Peace

# 11
  • Мнения: 505
В седмата седмица съм и ми се гади почти през целия ден, най-вече сутрин и вечер. Не само ми се гади, ами направо си повръщам почти всеки ден. Знам колко важен е приема на фолиева киселина в този период, но само като видя шишенцето с хапчетата, като завъртя капачката и извадя хапчето и вече съм в тоалетната, представяте си защо. Много ли е фатално? Вече няколко дни не съм пила нито едно хапче...

Гаденето няма връзка с фолиевата киселина! Гади ти се заради положението в коео си.За фатално чак -не мисля. Има много жени ,които не пият,но е желателно.

# 12
  • Мнения: 1 588
Не че искам да се оправдавам, но майките ни, да не говорим за бабите ни, като не са пили и даже чували за фолиевата вижте какви деца са родили...

В твоя род може всички жени да са късметлии и нито да са помятали, нито да са им умирали малки деца, но истината е, че едно време (по времето на бабите ни и майките ни) е имало повече спонтанни аборти и повече починали бебета. Бабите ти нищо ли не са ти разказвали?

Моят съвет е да питаш гинеколога си дали не може да ти препоръча нещо против гадене. Мисля, че някъде съм чела - има хормонално обяснение защо на някои бременни им се гади, а на други - не...

А и хапченцата с фолиева киселина са толкова миниатюрни...

# 13
  • Мнения: 1 006
Аз я пиех вечер преди да си легна.Само тогава не я повръщах.

# 14
В седмата седмица съм и ми се гади почти през целия ден, най-вече сутрин и вечер. Не само ми се гади, ами направо си повръщам почти всеки ден. Знам колко важен е приема на фолиева киселина в този период, но само като видя шишенцето с хапчетата, като завъртя капачката и извадя хапчето и вече съм в тоалетната, представяте си защо. Много ли е фатално? Вече няколко дни не съм пила нито едно хапче...

Говори с гинеколога си и обсъди колко пъти на ден повръщаш.
Гаденето е едно, реалното повръщане друго.
Обърни внимание и на фолиевата киселина, която пиеш. Не съм пила в шишенце, винаги е била на блистер. Защо не я смениш и не си купиш на блистери от аптека?
Задавам тези въпроси, защото една приятелка си беше купила някаква измислица хранителна добавка "фолиева киселина". Ако беше медикамент и редовна, нямаше да пише "хранителна добавка". Скъсваше се от повращане по 7 пъти на ден и се наложи да я приемат в болница, оказа се, че повръщането не трябва да е толкова често.

Общи условия

Активация на акаунт