Относно нощните хранения

  • 3 036
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Въпросът ми е следния.От около седмица се опитвам да отбия малката и да заменя кърмата с АМ.Проблема не е в млякото,харесва го,но докато беше на кърма започна много да се буди нощем,през около 2 часа да яде,сега,когато опитвам да и давам предимно АМ се буди през 3-4 часа.И аз се притеснявам,че ако не е проблем безразборното кърмене нощем,то храненето на често с АМ не е много добра идея.Питам се какво да направя,за да яде максимум 1 нощем,понеже мисля че вече е достатъчно голяма за това.Опитах да дам водичка,резултата беше 2 глътки и ококорени очички,бибата давам,без резултат.Накрая и дадох малко да суче,и за 2 минути заспа.Моля ви,сигурно сте се сблъсквали с този проблем,дайте ми идеи,как се справихте Praynig

# 1
  • Мнения: 649
познат проблем   Crazy и при нас беше така когато го отбивах.... събуждаше се много често и трудно заспиваше, успокояваше се с бибата или гушнат в мен. кога е последното хранене? аз първо го хранех към 22.30- 23.00 и после гледах да му давам 1 шише нощем към 3.00, постепенно свикна и измествах последното хранене напред. сега е в 20.00- 20.30 и спи до 5.00- 6.00 ( също постепенно го изместих назад) и тогава му давам шишето с АМ.  малко е сложничко, но свикват... запаси се с нерви и търпение и часовник  Mr. Green успех!

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако наистина си решила твърдо да не храниш нощем, като се събуди, просто не ставаш, за 3 дни ще свикне, но трябва да имаш волята да устоиш на рева  Peace, дай биба и това е

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А другия вариант е все повече да намаляш грамажа на нощното хранене докато съвсем спреш да даваш

Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 19:45 от doniboni

# 4
  • Мнения: 46 478
Аз винаги съм давала, когато е била гладна, няма проблем  Peace

# 5
  • Мнения: 10 758
Не съм имала такъв проблем, но все си мисля, че метода на донибони е много ефикасен  bouquet

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм имала такъв проблем, но все си мисля, че метода на донибони е много ефикасен  bouquet


Ефикасен е  Mr. Green
Аз така го отказах от сутрешното ядене в 6 часа сутринта, той беше вече на 8-9 месеца, просто не ставах само давах биба, за 3 дни свикна, а проблем с нощни хранения не съм имала и слава богу, Иван никога не се е будил за нощни хранения, така го свикнаха в родилното още, а нямаше и седмица след исписването ни от родилното, когато сам спря да се буди и за храненето в 0:00 часа  Grinning

# 7
  • Мнения: 46 478
Еееех, doniboni, лесно дете имаш, ела ги приложи тия номера на София, ама не вървят при нея  Crazy

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Еееех, doniboni, лесно дете имаш, ела ги приложи тия номера на София, ама не вървят при нея  Crazy


Ааа не вървят  Grinning, просто трябва да си по-инат от нея  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 69
Благодаря ви за бързите отговори.Истината е ,че при мисълта да плаче цяла нощ евентуално и са събуди сестра си,а и аз да не спя,направо ми се изправя косата.Нямам грам помощ от никъде и като не мога и да спя,направо издавам багажа.Така ,че явно ще изчакам,може пък да се оправи от самосебе си,тази вечер ще е втората,в която смятам да не я кърмя,да видя колко часа ще издържи.Дано съм от късметлийките и малката бързо да се адаптира към един нормален режим. Praynig

# 10
  • Мнения: 179
малкият ми син беше с същите номера и не се залъгваше нито с вода ни с разредено АМ (така ме бяха посъветвали - от 3 до 6 рев и аз накрая дам мляко - 2 мин и е заспал ). Започнах да си го храня и нощем , но вместо 4мер.л. на 120мл аз слагах 3 . И така до скоро . Момчето излезе по-инат от майка си Simple Smile . Опитай с чай,биберон , разредено мляко (за няколко вечери , но ако много пищи не го мъчи Simple Smile ) , ако не стане бутай малко мляко и да ви е мирничко  у дома Simple Smile
ПС знам какво е да пазиш тишина на по голямото  Joy

# 11
  • Мнения: 3 356
При нас този номер не минава.Откакто тръгнаха зъбите  ядем.Ако му дам само вода-след половин час е толкова сърдит,че не се издържа и не мирясва,докато не му дам шишето.Ако му дам по-малко- 5-5.30 е буден,гладен изправен на решетките и споменаващ родата.

Общи условия

Активация на акаунт