Sok4eta-2

  • 2 429
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 590
Zdraveite pak sum az!S problema sus sok4etata!Iskam da vi pomolia da mi otgovariate tuk za6toto se okazva 4e purvata tema koiato otvorih az ne moga da ja otvariam.Kato klikna i iz4ezva vsi4ko,cialata stranica.Ne znam za6to e taka dali e ot moia komputar?I na drugi temi mi se e slu4valo da mi iz4ezva cialata stranica.

# 1
  • Мнения: 590
6te pomolia niakoi ako mu se zanimava da mi izkopira postinga i da go pribavi tuk da ne go pi6a na novo!Mersi!!! Grinning

# 2
  • Мнения: 7 106
Цитат
Zdraveite!Az ot niakolko dena zapo4nah s davaneto na sko4e ot iabalka.Kato za na4alo go prie dobre,javno mu haresa novia vkus.Sled sedmica probvah s sok ot morkov no ne e mnogo vuodu6even.Probvah da go smesia sus sok ot jabulka no pak ne 6te a sega ve4e i ot jabulka samo ne iska.Zapo4na da reve kato vidi soka.Kakvo da pravia?Kajete mi ako ima drugi kato nas kak se spraviha s tova?Niakoi mi kaza da slagam zahar v morkova ama tova ne e razre6enie spored men!?Kato vidi 4a6kata i se razeveva.Daite suvet!A ako probvam s 6i6e dali niama da e po-dobre?


Това е въпроса на SkoroMama от другата тема,която не се отваря при нея.

Цитат
Здравей!
Можеш да пробваш с шишето,но ако и така плаче спри соковете за една-две седмици и след това пробай пак.

а това е моят отговор,ако не е успяла да го прочете там.
Само да добавя,че много бебета не хареснат морковения сок,заради специфичният си "земен" вкус.Когато започнеш да даваш пак,започни отново с ябълка и след като започне да я приема охотно,добавяй по една лъжичка в ябълковия сок-сок от моркови,като постепенно го увеличаваш.Така може да се излъже и да го хареса.Ако въпреки всичко пак не го иска-не го насилвай детето,просто го замени с накакъв друг сок - круша,грозде и т.н.
Поздрави  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 3
  • Мнения: 590
Blagodaria ti mnoooooogooo Shali!!!!

mnogo si mila!6te probvam taka i 6te vidim kakvo 6te stane.A soka ot grozde ne e li za po golemi deca?Nali i ima razhlabva6to deistvie?Mersi!

# 4
  • Мнения: 7 106
Цитат на: SkoroMama
Blagodaria ti mnoooooogooo Shali!!!!

mnogo si mila!6te probvam taka i 6te vidim kakvo 6te stane.A soka ot grozde ne e li za po golemi deca?Nali i ima razhlabva6to deistvie?Mersi!


Ами лентичката ти нещо не се отваря при мен и не мога да видя на колко сте станали Stuck Out Tongue .Нашият педиатър каза,че след навършени 5 месеца,няма проблем.Аз съм давала,но го смесвам с ябълка 1:3 в полза на ябълката,и не е имало проблем.Но ти така или иначе,ще дадеш в началото по 1-2 лъжички и ако го приема добре постепенно ще увеличиш.

# 5
  • Мнения: 3 379
Ами аз да ти кажа ли изобщо не давам сокове  Embarassed Смятам, че не са храна за захранване и изобщо не са на първо място.

Изчакай, както Шали те е посъветвала, след 1-2 седмици може да поиска да пие и морков. Ако не иска, не го насилвай - няма храна, която да е незаменима, ако не ще морков, ами просто не му го давай.

Малко в страни от темата, но моят мъж например не яде никакви плодове и почти никакви зеленчуци (т.е. само боб, леща, грах, заревица и ориз яде от зеленчуците, а и картоф). А пък е здрав като ряпа  Laughing пу, пу...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 352
А какво ще стане ако не давам сок? Фатално ли е? Забелязвам, че когато давам сок на Митко, после той не суче добре. Иначе много го харесва, не мога да му взема шишето.

# 7
  • Мнения: 3 379
Нищо няма да стане ако не даваш сок Simple Smile

# 8
  • Мнения: 590
Здравейте на всички и мерси за отговорите.А въпроса със сока го разреших като спрях сока.Не го и ска и това е.Нито смесен нито от шише.ще пробвам след седмица и ако пак етака ще захранвам с каша или пюре,зеленчук.А иначе той е на 4 месеца и 3 седмици вече и реших да пробвам.Първия път много му хареса с по 1-2 лъжички но стигнах до 20 грама и му омръзна а може и защото почнах да добавям и морков.ще видим че той нещо като цяло не ще да яаде.Може би избързах но така ме гледа като аз ям и посяга че ми става жял!Мерси!

# 9
  • Мнения: 1 464
и ние пробвахме със сок от ябълка и морков ама какви физиономии бяха, какво плюване и после рев!мъчихме се една седмица и сега ябълката взе да ни харесва ама моркова не ще и да лизне

# 10
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
В моята книга да хранене на детето пише че соковете са пряко свързани със затлъстяването при децата, трябва да се ограничават до 100-120 гр максимум на ден и трябва да се въвеждат след зърнените храни и зеленчуците, за да е свикнало бебето с вкуса на основните храни и да не търси само сладкото  Wink . Под натиска на баби дадох сок от морков в четвъртия месец, не го пи, от тогава не съм пробвала, яде плодове на пюре, пак с мярка.

# 11
Моето бебе  е почти на четири месеца. По съвет на педиатъра ни  пие сокчета от два месеца... Вече хапва и плодови пюрета... Мисля си че има нужда от витами и едва ли прясно изцедения сок е вреден... Rolling Eyes  Laughing  Laughing

# 12
Моята Росичка пие сокчета още откакто направи месец и не мисля че и е навредило Stuck Out Tongue А и сокчетата са много удобни за пробване на даден плод/зеленчук (дали няма да се получи алергия, дали харесва вкуса им, как действат на стомахчето). А и като прочетох какво и по колко трябва да ям за да давам на бебчето ми качествена кърма и се шашнах, аз покрай нея пончкога не мога да ям дори Simple Smile Така че предпочитам да и давам по малко сокче.
Можеш да опиташ да даваш по 1-2 лъжички докато кърмиш, прекъсваш за момент, даваш сокчето и пак продължаваш с млякото... Но морковите верно не са особено вкусни...

Общи условия

Активация на акаунт