Помогнете с повече инфо!

  • 816
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте, момичета!
Моля, помогнете ми с малко повече информация, тъй като не съм запозната твърде. Проблемът ми е следния- преди предната менструация/м. февруари/ открих, че ми изтича "кърма" от гърдите. Цикълът си ми е абсолютно точен/ след 2 дни пак, но ще видим този път/. Ходих на гинеколог и хирург - и двамата са категорични, че са повишени стойностите на пролактина, което и на мен ми беше ясно, след като почетох тук-там, а и имах доста стресова ситуация, която най-вероятно е провокирала това. Единият казва да пия Парлодел 2-3 седмици и всичко ще се оправи, а гинеколога - поне 2-3 месеца. Изследвания не съм си правила, но смятам без направления и т.н. да си направя, защото ми писна да се занимавам със Здравната каса. Та въпросите ми към вас са следните:
 - има ли овулация при положение, че цикълът е абсолютно редовен?
 - да ли да изследвам и други хормони, преди да отида на ендокринолог или да изчакам той да ми назначи нужните изследвания?
 - да ли ще е еднократен проблема ми или веднъж започнал хормоналния дисбаланс ще се проявява от време на време
 Да отбележа, че вече имам едно детенце на 4 годинки и тогава нямах никакъв проблем, а искам пак  бебе!
 Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 7 718
Изследвай си най-напред само пролактина. После ще мислим.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 123
цикълът и да е редовен,може да няма овулация.
 Пролактинът задължително го изследвай.Не мисля,че с две седмици лечение ще се оправи,но с няколко месеца -да.

# 3
  • Мнения: 747
Поначало добре е първо да отидеш на ендокринолог- като ще те бодат за пролактина, защо да не изследваш и други неща, които ендокринолога ще прецени? Ама да пиеш на сляпо за понижението му хапове... не ми се струва много професионален съвет. Иначе пролактина не е "стресов хормон" (както кортизола, да речем); а високите му стойности пречат на забременяването.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз имам абсолютно редовна менструация/28 дни/, но поради високия пролактин се оказа, че не винаги съм имала овулация. А щом ти изтича течност от гърдите може да е доста висок пролактинът ти. Но не се шашкай-ако ти улучат дозата може да се оправи бързо. Зависи от човека. А защо не с Достинекс,а с Парлодел?

# 5
  • Мнения: 98
Благодаря на всички!
Тези дни ще ходя да се изследвам и след това ще ходя на ендокринолог с готови изследвания, защото е от друг град и си мисля, че така ще стане по-лесно и по-бързо, освен ако не реши, че имам проблеми и с някой друг хормон. Все пак имам леко подобрение, секеретът е доста по-малко. А за смяна на лекарството ще говоря с ендокринолога. Мисля да посетя д-р Коева от гр. Варна. Препоръчаха ми я доста хора. Вие какво ще кажете? newsm78 Grinning

# 6
  • Мнения: 98
Момичета, днес си направих изследвания на Пролактина. При  реф. с-ти 1,3-25, моя резултат е 17,15  newsm78! Откъде тогава е  този секрет? Сега чакам мнението на ендокринолог-утре ще си записвам час.

# 7
  • Мнения: 747
Ако си пила парлодела, който са ти препоръчали на сляпо, не е странно стойностите да са нормални.
Дано бързо да ти се оправят нещата, какъвто и да е случая!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт