Червени петна по тялото и лицето

  • 2 751
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 938
Чудя се какво ни сполетя днес и дали на някой му се е случвало. По принцип Ванеса се води алергична, въпреки че не е изследвана. Пиеме си хипоалергенно мляко и ядем главно пуйка и заек. Досега алегрията й се е проявявяла главно в малки сбрусвания, като лишейчета и груба кожа на крачетата, т.е. атопичен дерматит. Имаше и малко проблеми с кашлица и хрема, но отшумяха отдавна. Днес обаче, след като обядва, й излезе петно-пъпка, като папулче, побеляло, а наоколо червено. Също като от ухапване от насекомо, каквото и реших че е. Намазах го с едно мазило при ухапвания от насекоми и я сложих да спи. След закуска обаче изведнъж почна един напън...и повръща 10 минути - придружено с рев, явно й е и нещо дискомфортно. Като я съблякох да я мия, видях, че намазаното е изчезнало, останали са само сбрусвания, като така наречените алергични, но по целите крачета са се появили нови "ухапвания", няколко по гръбчето, и дори на лицето. Изчезнаха и те по-късно. Какво е това чудо, не разбрах. Дали не е алергия? Ама не е яла нищо ново - на обяд яде спагети с шунка на Нестле. Рядко, но и друг път съм й давала и не е имала реакция. Не е и от закуската - яде мляко с овесени ядки, банан и ябълка, редовна закуска. Като я слагах вечерта да спи, си беше чистичка. Сега като влязох да я завия, цялото й личице е на червени петна, тялото не мога да видя. Не са обаче като ухапвания, нямат и релеф. Някой има ли опит с подобни мистериозни петна? Ако това има значение, преди 2 седмици й биха Приорикс. 

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Щом и дръг път е давано пюрето - едва ли е от него.
Ако тези дни стеизлизали и детето е ходило по тревата е възможно да е ухапано от бълах или др. насекомо и това да е алергична реакция - уртикария.
Проследи я дали има сърбеж на пъките и наддига ли се воднисто мехурче.
Дали пъпките се разпространяват към гърба и мишниците или гърдите.
Вдига ли Т. Повръщането зачестява или изчезва. Има ли диария...

# 2
  • София
  • Мнения: 938
Днес сутринта все едно нищо не е било, изчезнали са и пъпките, и петната. Само на някои места по крачетата са се образували ситни пъпчици, като тези, които имаше преди, даже е по-скоро сбрусено, защото не са твърде червени, нито релефни. Няма диария, даже напротив, запечена е. Не е и повръщала повече. Сега се сещам, че вчера сутринта игра в пясъчник - уж в заведение, уж по-чист от тия на уличните градинки, уж дворът заграден и не влизат кучета... newsm78 Но не е за пръв път да играе с пясък.. Мистерия пълна....Направо съм се зачудила дали да не отида да купя същото пюре от същия магазин и да го занеса до ХЕИ за проби и ако има нещо да ги взривя тия от Нестле  #2gunfire. Направо ми се струва, че си беше хранително натравяне. Но пък няма разстройство...Знам ли и аз вече  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт