Късно захранване на недоносено?

  • 351
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Синът ми е роден в 35 г.с, но с много добри килограми 2600. Подробности за след това няма да пиша, че ще стане дълго.
Въпросът ми е има ли мами на недоносени, които са захранили след 6-ти месец, т.е на 6 навършени, не говоря за коригирана възраст дори.
Пускам темата, защото ме напират вече да захранвам и имаше един доста силен довод за това - изчерпването на желязото при недоносени. Даже ми предписаха да му давам желязо, но аз не съм убедена да го давам. Аз започнах да пия по 1 л коприва, ям желтъци и червено месо, по съвет на една друга мама, но не знам колко полза има.

Моля ви дайде съвет, знам че късното захранване е по-добро, но в нашия случай не знам вече какво да правя.
Забравих да кажа, че е изключително кърмен без вода и сокчета,ее по бг стандартите с вигантол.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Наистина при недоносените бебета желязото се изчерпва доста по-бързо - но това не е довод за захранване, защото на практика храносмилателната им система е също по-назад с развитието. Без да съм спец - на твое място бих предпочела да давам капките желязо и да кърмя, отколкото да захранвам без детето да е готово.

# 2
  • Мнения: 171
Знам, че е така. Той е и с рефлукс, който вече доста понамаля, но пак си повръща и не ми се бърза да захранвам. Но ме е страх тези капки не са ли много вредни. Четох, че съдържали канцерогенни вещества.... може и глупост да е това де...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Мишок, пусни едни изследвасния на хемоглобина и после го мисли железния препарат. Може и да не се наложи изобщо, а и да се, не е толкова страшно.
На твое място не бих захранвала по-рано.

# 4
  • Мнения: 171
Знам, че трябват изследвания, но до 1 месец няма да мога да ги направя - не сме си в Бг и тук е трудно... Дали този 1 месец е фатален.....??? Знам,че при липса на желязо се забавят двигателните умения, пък ние май и без това сме малко назад...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
Не е фатален, освен ако не е критично ниско (това няма как да не се познае). При дълга липса на желязо (месеци и години) може да се засегне интелекта.
А жизнен ли е, как са лигавиците, цветът на кожата?

# 6
  • Мнения: 171
За жизнен мисля, че е жизнен, но цвета си е доста бял- блед. На мен също ми казват, че съм бледа, пък аз съм с добър хемоглобин... всъщност вече не знам, защото напоследък не се храня много добре.
Иначе устничките са му червени...

Общи условия

Активация на акаунт