Първа помощ за бебета и малки деца!

  • 629
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Преди една година бях на гости на приятелка моя, бебето й беше на няколко дена.
По едно време започна да се дави, зачервява и тн. Изпаднахме в пълна истерия, хаоса беше ужасен! ревящи   го метнахме  на колата, и право при лекарката.
Помощта й беше елементарна, а предотврати голямата беля.

От тогава мисля за това как се оказва първа помощ на бебета и малки деца.
Според мен това е изключително важно и всеки родител ( бъдещ и настоящ)  трябва да знае как да оказва първа помощ на бебето си , а в последсвие и на малкото човече, което хвърчи във всички посоки.

Вие знаете ли как да оказвате първа помощ на бебето си / или малкото си дете?
чели ли сте по въпроса, ходили ли сте на курсове например..........

  bouquet



# 1
  • Мнения: 1 446
Подариха ми преводна книга за даване на първа долекарска помощ на бебета и деца. В службата ни санитарна дружинка , на която съм член и всяка година караме опреснителен кур по 2 седмици

# 2
  • Мнения: 1 427
Не съм ходила на курсове.Имам някои книги , в които се описва първа помощ.Дано не се налага, защото каквато съм паника всичко прочетено ще ми се изпари от главата ooooh!

# 3
  • Мнения: 47 899
аз съм чела някои елементарни неща-за токов удар ,слънчев удар и др.подобни,също за сърдечен масаж и изкуствено дишане при бебета,защото е по-различно от възрастни,но не ги помня и дано не ми се налагат,защото явно не мога да ги прилагам
иначе дъщеря ми като бебе се задави с храна,,спря да диша,и докато мъжа ми звънеше на докторката,аз я вдигнах за краката и я тупах по гърба-слава богу изкара го ,след това повърна и това беше,а докторката каза че щом реве,значи диша
конкретно за каква първа помощ се интересуваш?аз разлика при първа помощ за деца и възрастни не виждам,освен в изкуствено дишане,иначе при травми на глава-слледиш за същите неща,при травма на гръбнак-без местене,ухапване,отравяне,изгаряне-всичко като при възрастните
в една книга-за майката и бебето,ги има тези неща,също и на плакат в поликлината,със сигурност има сайтове,иначе на курс може би има някъде,но аз не знам

# 4
# 5
  • Мнения: 177
Направо настръхнах докато го четох, дано не се наложи на никого.

Общи условия

Активация на акаунт