Жлъчна криза

  • 12 853
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
От няколко дена съм със силни болки в дясното подребрие. По принцип съм със прегъната жлъчка. Ходих на лекар, но ми предписаха Нош- Па, за което въобще не съм сигурна, че ще ми помогне. Казаха ми да паза диета, но не ми казаха каква  Shocked.
Ако има някой преживял същото в деветия месец, нека сподели.!

# 1
  • София
  • Мнения: 39 758
И аз съм така от два дена. Моята жлъчка също е прегъната, и знам, че перспективата е скалпел.
Пия но-шпа.
И карам на обикновени вафли и кисело мляко. Направи си картофено пюре (без мазнина), варен ориз (без назнина).
По принцип изкл. от храната си мазно; пържено; мазни колбаси от рода на наденици, и разни салами; люто; кисело; никакви ядки; шоколади; кафета; трудно смилаеми храни. Аз не ям зеле, особено в прясно състояние. Ограничи и пресните зеленчуци като домати и краставици. Моркови в сурово състояние също не мога да ям.
Карах една приятелка да ми пише диета за жлъчноболни, тя е мед.сестра диетоложка. Трябва да я подсетя.

Бързо оправяне  Hug

# 2
  • във фурната
  • Мнения: 596
Аз също имам този проблем.Ходих при д-р Начев/горещо ти го препоръчвам/,не работи с НЗОК,кабинетът му е в МЦ,,Меделек",намира се отстрани на 7-мо ДКЦ/поликлиниката до Централна гара/.Той може да ти направи детайлен преглед с ехограф,м/удругото ехографът му е много добър/ и да види дали е само прегъната жлъчка или има и нещо друго,като песъчинки,напр.Лекува предимно с фитопрепарати,повечето от които са безвредни за плода.Аз работя в аптеката с/у неговия кабинет и като преглеждах какви рецепти изписва на пациентите си,се отнасях с недоверие.Но като разговарях с голяма част от негови пациенти,разбрах че са много доволни и реших да отида и аз.Също останах много доволна от прегледа и лечението. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт