Чупене на косата ( не цъфтене)

  • 2 465
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 211
Мили майчета, предполагам ви писва вече от теми за коса, но на мен ми се случва за първи път в живота ,а нещо не намирам подобна тема. Косата ми е мазна(т.е. корените) а като я измия цялата е суха и колкото и балсам да слагам и маски е много суха.  И интересно  но не цъфти , т.е. не се цепят крайчетата, но се чупи или по-точно къса. просто примерно 2-3 см от крайчето се откъсваи така. Извинявайте ако ви  занимавам със стари теми, но ще съм благодарна ако ми помогнете или ми дадете линк към подобна по-стара тема. Благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 231
На мен това ми е проблем от доста годинки насам и освен с често посещаване на фризьорския салон Close, по друг начин не съм му намерила решение. Лошото при мен е, че късането е съпроводено и с цъфтене, но предполагам, че аз съм си виновна, тъй като почти всеки ден ползвам сешоар Rolling Eyes. Ако третираш по някакъв начин косата си, предполагам е от това или пък някаква липса на витамини... newsm78
Дано се намери някой по-компетентен. Wink

# 2
  • Мнения: 211
Благодаря ! И аз мисля да посетя фризьора, но понеже подобно нещо не ми беше познато, та се чудех дали има начин без подстригване да се справя с проблема.

# 3
  • Мнения: 291
Имах същия проблем, при мен се получи от честата употреба на сешоар. Наложи се доста да поскъся косата си и след това често посещавах фризьора. Също така ползвах много силни маски за коса, които не изплаквах добре. За да остане по косата, слагах и балсам без отмиване, но само на връхчетата. Косата ми се оправи за осоло 6 месеца, но се искат и постоянни грижи. Може да си вземеш и Геритамин и да втриваш в корените и по косъма, завиваш с топла кърпа и стоиш около час. Това много подхранва косата.
Успех!!!

# 4
  • Мнения: 817
Абсолютно същия проблем имах и аз.Сега ми се наложи да си правя едни хормонални изследвания и ми откриха едно заболяване.Симптомите които доктора ми изброи включваха и това.Мазна в корените ,суха и чупещасе по краищата. Cry
Разбира се не е необходимо да е от това и при вас.По често е следствие на прекалена опотреба на подхранващи продукти ,съчетана с често ползване на сешуар.
подхранващите продукти/ когата са в повече/ понякога оставят точно такива мазни следи в коренте ,сърби скалпа / без да имаш пърхот/.А сешуара определено изсушава дължините на косата.
Пробвай да смениш продуктите.Дори на Фито съм ползвала шампоан за мазни корени и сухи връхчета Crazy

# 5
  • Мнения: 436
Този проблем го имах и аз. И то 2-3 години след раждането. Просто се чупеше косата ми особено при разресване. Ползвах различни овлажняващи шампоани но ефекта беше почти никакъв.
От няколко месеца ползвам пилинг шампоан и съм много доволна. Чупенето престана и косата ми стана доста еластична. Освен това преди като я боядисвах ми падаше много бързо боята, а сега се задържа доста време. Пилинга маха всички остатъчни продукти върху косъма и го подновява.

# 6
  • Мнения: 5 103
Ми изтощена е.
подложи я на повечко възстановителни процедури.

Общи условия

Активация на акаунт