зрението

  • 680
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте!
Може ли някой да ми каже кога започват да виждат бебетата?Моята бебка  е на 1 мес. и като че ли още не вижда.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 040
Аз знам че след 40 ден, ама колко е вярно ...  newsm78
По- запознатите ще кажат ..  Peace

# 2
  • Мнения: 307
През първият месец бебето би трябвало да може да фокусира предмет на разстояние 15-25 см и да проследи за кратко движението му.
Виж и тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/458

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 16:35 от Mimi_baby

# 3
  • Мнения: 577
Може би от 2 месеца вече започва да фокусира и да разпознава лица,

# 4
  • Мнения: 177
По принцип бебетата виждат от самото си раждане, но в началото само на далечни разтояния- над 30 см. Колкото по - голямо става, толкова по - отблизо вижда.

# 5
  • Мнения: 3 537
По принцип бебетата виждат от самото си раждане, но в началото само на далечни разтояния- над 30 см. Колкото по - голямо става, толкова по - отблизо вижда.
Да,и аз така знам Peace

# 6
  • във фурната
  • Мнения: 596
След около 2 седм. ще почне да се заглежда,а даже и да се усмихва съзнателно Laughing

# 7
  • Мнения: 292
Първия месец бебето вижда на около 25-30 см.Някъде бях чела че това е разстоянието от лицето на майката до лицето на бебето по време на кърмене.

# 8
  • Мнения: 11 505
Първия месец бебето вижда на около 25-30 см.Някъде бях чела че това е разстоянието от лицето на майката до лицето на бебето по време на кърмене.
newsm10

# 9
  • Мнения: 344
Когато Елена беше около 2 месеца я забелязахме, че следи много ярки цветове. Иначе бебетата виждат от по-рано, както са ти казали другите мами.

# 10
  • Мнения: 1 878
Защо така мислиш, че бебчето не вижда  Confused При притеснение от твоя страна винаги можеш да поискаш от педиатъра си да ви прати на очен лекар, там със сигурност ще установят ако имате проблем - Дано такъв да няма  Heart Eyes
За очен лекар ти препоръчвам да отидете в Детска очна клиника към Александровска болница, чака се доста и  е досадно, но там работят специалисти по детски очни болести.

Айде и скоро да се похвалиш, че не е имало смисъл от твойте опасения. Heart Eyes

# 11
Благодаря на всички!
Ще почакам още малко за да видя дали ще започне да реагира на движения и тогава ще се консултирам с лекар.Дано всичко е наред.

# 12
  • Мнения: 2 327
През първия месец бебетата и не чуват много, за да не се разсейват и да отделят внимание само на най важното - да виждат маам докато ги храни Simple Smile
Та не се притеснявай за сега, ако чакаш някакъв фокусиран поглед...

# 13
  • Мнения: 660
Движи на 25-30 см пред лицето й някакъв ярък предмет (в червено или оранжево) и виж дали ще привлече вниманието й. Ако не - идете на лекар.

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами не знам точно, но моя син нямаше месец когато забелязах, че следи с очи музикалната играчка над леглото си. Даже известно време си мислих, че се заблуждавам, но случаите зачестяха и той определно си следше играчката като се върти.

Общи условия

Активация на акаунт