Спортуващи майка кърмачки има ли???

  • 1 132
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 966
Интересува ме защото съм чела че при спортуване може да намалее кърмата,при потене да се отделят токсини чрез нея...
И все пак някои от вас спортуват ли?Simple SmileИ забелязали ли сте промяна в лактацията:)))
За инфо бебчо е на 4 мес.и половина...Откога мога да се заема и малко по активно>?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 224
Ако това ще ти помогне аз започнах когато Магдалена стана на 4 месеца. Ще уточня, че родих със секцио и затова изчаках . Не ходя на фитнес, занимавам се в къщи, т.е. правя упражнения. Няма промяна, нито ми е намаляла кърмата, нито нещо друго. Така, че ако си решила - смело давай! Идва лято, трябва да сме във форма. Успех и целувки.

# 2
  • Мнения: 663
И аз така, спорт малко силно казано- правя всеки ден упражнения в къщи.Почнах чак  около 8-мия месец, не за друго ами от мързел Embarassedза кърменето никакви проблеми няма.Успех!

# 3
  • Мнения: 191
Ходя на фитнес от два месеца. Тренирам доста усилено и с големи тежести. Вихрен не се оплаква от вкуса на кърмата Simple Smile
Започвай... от сега.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 936
Започнах да ходя на фитнес още преди бебка да навърши два месеца. Ходя два пъти седмично. Нямам промяна в лактацията. Няма да имаш проблеми стига да пиеш повече течности. Просто си носи вода и пий и по време на тренировката

# 5
  • Мнения: 739
можеш спокойно да си спортуваш. Изчаках 3 месеца след раждането, за възстановяване на организма и да избегна евентуални нежелани травми. Започнах постепенно и бързо влязох във форма /3 пъти седмично по 60мин. аеробика/. Не оказа влияние на кърмата.

# 6
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
И аз почнах да бягам на пътека вкъщи по 40 минути на ден, когато малката беше на два месеца и половина. От тогава до сега съм имала периоди от по две седмици активно спортуване и две седмици почивка. Свалих близо 15 кг за седем месеца (без да променям хранителния си режим) и от това не съм забелязала нито кърмата да ми е намаляла, нито да се е натровило нещо бебето от токсините дето се отделяли от спортуването Simple Smile. Мисля, че за леки поддържащи упражнения няма проблем, стига да нямаш амбиции за професионални спортове нещо..(

# 7
  • Мнения: 2 959
Спортуваща, силно казано но вкъщи упражнения- да. В началото докато Дана навърши 6мес. продължих упражненията, които правех докато бях бременна, а след това леко поувеличих бройката, но все още внимавам защото все пак се кърмим, а Дана ми е по- важна от всичко друго. Peace

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Единственото, което правя е преди тренировка да изцедя и естествено да пия повече вода. Промяна  newsm78 поне негативна не съм забелязала.

# 9
  • Мнения: 619
Аз ходя на фитнес още след първия месец (родих със секцио), при това тренирам с големи тежести  Laughing
Няма нищо страшно, просто пий водичка!

# 10
  • Мнения: 6 472
Спортувам още от края на първия месец:) Не ми е намаляла кърмата. Да не говорим че по някое време освен спорта пазех и умерена диетка. Свалих 4 кила, но продължавам да кърмя Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 553
Аз също кърмя и ходя на тае-бо 2 пъти седмично - за повече няма кой да гледа бебка.Не съм забелязала да ми намалява кърмата.Даже последните няколко дни (и нощи) когато бебка е сънлива и я мързи да папка се стига до помпата защото ми се препълват гърдите  ooooh!

# 12
  • Мнения: 524
Аз ходя на каланетика 2-3 пъти седмично. Да, като че ли гърдите ми не се препълват толкова, но бебо няма възражения и наддава добре. Захранигме се на 5,5 до сега имам само 1 изместено хранене. Давай смело със спорта не пречи според мен. А за токсини се съмнявам да има чак пък толкова защото не отслабвам!! Т.е. не правя диета и не съм свалила нито грам откакто съм си дошла в къщи от родилният дом #Cussing out.(но това е друга история)

# 13
  • Мнения: 453
Ходя на фитнес вече 3-та седмица, 3 пъти седмично, по 60 минути. Тренировките са доста сериозни. За този период вече свалих 2.5 кг. Давам да суче преди тренировка. След тренировка се къпя, естествено, и  пак ми слиза кърма, така че предлагам пак. Не се разделям с кърмаческия сутиен и подплънките, докато тренирам.

# 14
  • Мнения: 1 455
Започнах с леки упражнения в къщи 10-12 дни след раждането, въпреки че беше секцио. Аз, обаче съм инструктор и много внимавам какво правя. Точно месец по-късно започнах да си водя часовете по тае-бо и пилатес. До ден днешен кърмя и не спирам да спортувам, т.е. всеки ден! Нито ми е намаляла кърмата, нито пък съм отровила бебока.
Спортувай си спокойно и най-важното е да ти е приятно!

Общи условия

Активация на акаунт