Малки интервали между кърменията...

  • 589
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 915
Здравейте.  Simple Smile
Първо - малко разяснения. С моята принцеса сме само на кърма, на поискване - но общо взето, се храним през два часа - тя е точна като часовник.  Simple Smile Кърмим се и нощем. Наддава добре - за 10 дни от изписването от болницата бе наддала 460 грама.
Суче за около 20 минути.

Кърма имам, дори в повечко. Последните дни спрях да се изцеждам с помпата, защото все още ми е рано да складирам кърма във фризера, а и от допълнителната стимулация, гърдите ми се препълват и млякото просто си тече...

А ето и какво ме учудва - от вчера госпожицата нещо си обърка собствения режим на папкане. От сутринта започна да скъсява интервалите между храненията - от два часа на час и половина, а в края на деня и през нощта, както и тази сутрин - през час!... Rolling Eyes Наблюдавам я, като суче, активно поглъща в началото, после забавя - което е нормално. Мляко определено има, дори й потича по устенцето и бузката, като се насуче, сама плюе зърното, заспива след това, но след час: "УАААА!"  Confused:

Не бъркам плача й с плач от колики или за компания - на лице са всички "знаци", че  е гладна и си търси точно гърдата - върти главичка настрани, плези езиче настрани, търси да суче, мрънка и плаче специфично...Всяка майка разпознава плача за глад...

Въпросът ми е, нормално ли е да огладнява толкова наскоро след хранене? Дали не е някакво храносмилателно смущение? На някой друг случвало ли му се е нещо подобно?

Забравих да напиша, че си пълним памперсите редовно.  Simple Smile

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Нормално е - давай й да суче толкова често, колкото иска. Ще се измориш, затова гледай да почиваш, когато тя спи. За няколко дена ще се нормализират нещата. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 890
Free Soul,

Честито ти малко съкровище.

Не се притеснявай. Навярно сте в криза на растежа. Това е биологичният начин на бебето да накара мама да произвежда повече кърма. То няма как да знае, че ти имаш в повече, защото се цедиш. Има пусната тема за подобно поведение и при бебета на изкуствено хранене. Така, че очаквай за 3-5 дни пак да влезете в ритъм. Понякога може и седмица да трябва, но това е рядко.

Кърми си бебето и не чакай да започне да плаче от глад. Довери му се - нама да преяде. Гледай да спиш повече и да ппиемаш достатъчно течности.

Поздравления за наддаването.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 352
Boo и Raya  са ти отговорили, но за да те успокоя ще ти кажа, че и при нас беше така. Имаше дни в които искаше да яде през час. Това е защото душичката бързо се изморява и не може да поеме по-голямо количество, затова огладнява по-бързо. А има и т.н. криза на растежа. Храни си детенцето спокойно и не му се притеснявай. Grinning

# 4
  • Мнения: 4 915
Благодаря, момичета.  Simple Smile
Ще взема да потърся информация за тази "криза на растежа".

Добре е, че всичко това е в реда на нещата. Сега се надявам и гърдите ми да се  справят със засиления млеконадой.  Animal Cow Laughing

Поздрави на всички.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт