Нормално ли е?

  • 411
  • 9
  •   1
Отговори
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Здравейте мамчета Hug Пише ви една новоизлюпена кърмачка Mr. Green Малкият маймун е на малко повече от месец. Кърмим се от 3тия ден без никакви проблеми. На последната консултация за 10 дни малкият беше наддал 580гр ShockedОт няколко дни го храня от шише навън. Нещото, което ме притеснява, или по-скоро изненадва е количеството, което изяжда. Още първия път, тогава нямаше още месец, изяде 120мл, а днес беше върха на сладоледа, когато пред свидетели изяде всичките 160мл, които мама беше изцедила #Crazy Та въпросът мие, не му ли е много?!? Интересното е, че  като суче от гърдата и му дойде в повече - връща, понякога доста, а след всичките 160мл днес, освен че не повърна, след 2 часа и половина се събуди за още ooooh! Имам чувството, че колкото му дам, толкова ще изяде newsm78 Какво ше кажете?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Нормално е! "Намирисва" на скок в растежа, тогава бебетата са като хищници  Wink

# 2
  • Мнения: 535
Здравей, а ти защо го храниш от шише? Най- добре е да му даваш да суче навън, така и на теб ще ти е по- лесно за да ти се регулира лактацията. Няма от какво да се срамуваш от кърменето навън! Все пак гърдите са си направени за това! Моят бебок е вече на 7 месеца е страшно голям, но пак си го кърмя навън без притеснение, е първия път ти е странно, но после свикваш, та даже се чувстваш и горда Wink Успех! А за въпроса- бебето е в такъв период, че трябва да регулира количеството на кърмата ти според своите си нужди така, че не се чуди. Аз втория месец изцеждах сутрин по 250 мл и бебо си ги изцокваше, когато се налагаше да ги ползваме  #Crazy

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Нормално е !Не можеш да накараш бебето да яде повече отколкото иска. Laughing

# 4
  • Мнения: 292
Бебетата първоначално нямат чувство за засищане - по-добре бъди внимателна, не го претоварвай! При кърменето не можеш да знаеш колко точно е изял, но ако понякаква причина му даваш от шише - давай му точната доза - не е добра идея да му претоварвате стомахчето ....

# 5
  • Мнения: 4 242
Бебетата първоначално нямат чувство за засищане - по-добре бъди внимателна, не го претоварвай! При кърменето не можеш да знаеш колко точно е изял, но ако понякаква причина му даваш от шише - давай му точната доза - не е добра идея да му претоварвате стомахчето ....
hahaha hahaha hahaha
А каква е "точната доза" за кърмено бебе? И как се определя?

# 6
  • Мнения: 1 216

Давай на детето да яде и не се притеснявай! Има бебета, които са по- лакоми и наддават повече. Вие сигурно ще сте от шампионите.  Grinning
Това е нормално! Има един съвет- не гледай часовник, а гледай бебето, аз бих допълнила- не гледай мерките, а се води по бебето. То ще яде според нуждите си в момента- понякога по- малко, понякога повече.

Избягвай да му даваш от шише- все още е малък и може да се обърка. От гърда и биберон се суче по различен начин и ако му хареса повече от шишето, за теб ще стане по- трудно!

Не се притеснявай от кърменето навън, ще видиш, че само първият път е малко неловко, после всичко си идва на мястото. А е много по- лесно и удобно и за двама ви с бебчо!

# 7
  • Мнения: 3 760
Ами вие, като гледам сте на 6-7 седмици. Така, че имате скок в растежа.
Бебето със сигурност повръща излишното мляко.
Внимавай като му даваш от шише да не се отбие!!!!
приятно кърмене  Laughing   bouquet

# 8
  • Мнения: 77
На теория бебето трябва да яде 100 гр. + по 10 гр. за всеки месец или казано иначе през първия месец 110гр, втория - 120гр, третия - 130гр. и т.н. Това при моята бебка беше в сферата на фантастиката, защото през първия месец я засичах, че изяжда по около 130-40 гр. Почти винаги след ядене хълцаше, което казаха че е от преяждане.
Мисля, че не трябва да се притесняваш, защото на тази възраст те връщат всичко, което им е в повече. И тяхната лакомия има граници и ще видиш, че към 4 месеца ще намали сериозно наддаването.
Кърмете си се спокойно - природата си знае работата.

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Първо, защо му даваш от шише newsm78
Не е толкова страшно да кърмиш навън. Тренирай, ако искаш в къщи пред приятели да кърмиш. Аз така започнах и навън беше много приятно, на бебето й харесва също. Прочетох някъде из нет-а, че е глупаво да се срамуваме да използваме гърдите си навън за най-естественото нещо, за това за което са създадени всъщност, след като от билбордове ни заливат голотии. И тогава се пречупих. Сега мога да кърмя дори в ресторант, ако се наложи.
За количеството: имах болки в ребрата месец след раждането и тогава за пръв път се наложи таткото да храни с шише от замразената кърма. Ако не го бях видяла с очите си нямаше да повярвам. Една вечер изпи 190 мл Twisted EvilМалко се притесних, но реших че е лакомо детето. След два дни пак преминахме на гърда и до ден днешен не знам колко изсуква. Но расте щастливо бебето. И аз съм спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт