Как се справяте финансово?

  • 7 279
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
Бъдейки на един от най- големите кръстопъти в живота си, прекарах доста време в мислене по горния въпрос. Та понеже виждам, че доста от вас са много оптимистично настроени по отношение времето след развода, ми стана интересно. Как се справяте наистина момичета? Работите ли, някой помага ли ви финансово, бащите проявяват ли някаква отговорност? Наблюдавайки ситуацията в България, ми се струва доста трудно да се справяш сам, особено ако и детето поотрасне малко.

# 1
  • Мнения: 1 809
Aми при мен нещата са следните:работя и с моята заплата горе долу се справям,живея при родителите си.Нямам финансова помощ ,но пък поне има кой да ми помага за детенце.Иначе "бащата" не е виждал сина си около почти 4години,но иначе праща издръжка на стойност...60лв......Той е в Испания и ще не ще праща,защото иначе ще си има проблеми при идването си в Бг.Какво да ти кажа,не се оплаквам...И като се върна назад във времето ,мога да кажа че сега разполагам повече с пари ,от колкото когато бях семейна.Бившият ми съпруг изкарваше доста пари,занимаваше се със земеделие,но...вечер се прибира примерно с 400лв.,от които 390 даваше на баща си...,10лв...за нас..Но да не влизам в подробности..Не съжалявам,че се разведох,дори съм щастлива ,че не се уплаших от мисълта как ще се справя сама и предприех тази стъпка.Сега мога да кажа,че живея в истинския смисъл!Понякога ми е тъжно и малко самотно,но не че милипсва бившия..просто ми липсва човек ,който просто да ме обича ,с който да ми е спокойно,сигурно..Все се надявам,че ще срещна такъв Simple SmileСпирам,че май доста се отплеснах.. Embarassed

# 2
  • Мнения: 289
Баща ми се грижи за нас, а аз се опитвам да завърша образованието си и не работя Sad Дано скоро успея да изляза от това положение, защото вече се побърквам.

# 3
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Аз съм самичка и абсолютно никой не ми помага /за съжаление/, работя и слава богу, че заплатата ми е що годе добре, макал че с моята тинейджърка и порастващия вече бебок добра заплата е силно казано като понятие . А иначе какво правим ли - ами " дена иху, и после тихо "
Много е трудно, но това не значи, че ще се отчая.

# 4
  • Мнения: 351
И аз работя, върнах се на работа когато Ния беше на 9 месеца, но това се наложи не от финансови подбуди. Просто трябваше да си повиша квалификацията. Плащам на детегледачка, а от 10 април ще я дам на ясла. Бащата не ни помага финансово. Живея с майка ми и брат ми, но ми предстой купуване на жилище-  нещо , за което не съм готова материално все още, а трябва  Naughty

# 5
  • Мнения: X
Аз съм самичка и абсолютно никой не ми помага /за съжаление/, работя и слава богу, че заплатата ми е що годе добре, макал че с моята тинейджърка и порастващия вече бебок добра заплата е силно казано като понятие .
Ами ако е четирицифрена заплатата може би ще стига, мила. Но кой ли у нас /още повече коя жена/ взима такава сума.  newsm78
Изплащам си жилището и си гледам детето /т.е. финансово все едно имам 2 деца...  #Crazy/, още съм в болничен обаче, който се плаща почти колкото заплата. Родителите ми пазаруват 1-2 пъти в месеца скромно. Бащата ми дава 100тина кинта. Те това е. Сега съм добре. За когато мина на майчинството само съм предвидила един заем от около 1500-2000 кинта който ще оползотворя и после беж обратно на работа, дечко на ясла.... или на детегледачка ако е рано... Бе справям се й сама. М/у другото забележи, че тук няма жени, които да не се справят. Жените от онзи тип просто си търпят мъжете /дори и такива които пият бият.. знаеш/, защото нямат изход.  ooooh! Замисли се и върху това.
Уфффф, как се радвам че винаги съм била финансово независима...
 Grinning

# 6
  • In transit
  • Мнения: 11 808
Определено не е лесно, но нали сме се хванали на хорото, т.е счита се, че сме силни жени. На мен за момента ми помага приятеля ми, определено ми е леко, но аз от своя страна помагам на нашите, с които живеем. Плащаме и заеми, не е лесно.. по скоро ме е страх, ако изляза на квартира сама с детето, което мисля да направя скоро... винаги има начини.. ще го измисля, не искам да мизерствам, но май е по-добре отколкото в нас и лудата ми майка Sad
Повтаряй си, че винаги има и по-зле от теб и няма да падаш духом! Ние сме силни жени!  Hug

# 7
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
В момента не работя(и все работя по вьпроса да си намеря работа),издьржаме се напьлно от издрьжката на мьжа ми Mr. Green.Не 4е ми стига ,но поне имаме за най_важните неЩа.
Да е жив и здрав и той и приятелката му,която го промени изцяло.
Ина4е преди месец ,работех и ми беше по лесно,детето хиодеше на градина аз на работа и вси4ко беше супер Party
Винаги се справямe,независимо дали имаме издрьжка от бивШите или не_ВИНАГИ
  bouquet
Ааааааа,да ве4е ,Ще полу4авам и детски

# 8
  • Мнения: 1 215
Не аз за финансовото положение не съм се уплашила толкова, по- скоро е страхът че ще остана сам. Вярно, че не живеем заедно ама нали все казвам "Мъжът ми това, мъжът ми онова". А сега ако нещата наистина стигнат докрай ще почна с "Бившият ми това, бившият ми онова". Абе както и да го гледам странно си звучи Naughty
Но знаейки как е положението тук, в България, просто ми се струва наистина много трудно да си самотен родител.

# 9
  • Мнения: 6 315
М, справям се. И ако трябва да съм честна - по-добре от преди.... Е, сега имах малко трудности покрай престоя у дома и в болницата (бебе имаше варицела и като резултат от нея пневмония), защото не можах да си взема заплатата, но ще се справя.... Трудничко, но се оправям и живеем добре Simple Smile. Имаме си всичко - храна, малко удоволствия, облечени сме и сме с покрив над главите. Това е важното! Винаги има как да се справиш!  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 357
В интерес на истината и ние май сме по-добре от преди! Сега вземам майчинство, детски и 50 лв. стипендия от университета и между другото си работя (е, не е много легално, но си е доход!).
Ааа присъдиха ни 50 лв. издръжка Money, ама тях още не сме ги видели! Обаче не смятам толкова лесно да се откажа, ще го съдя, ще се жалвам докато започнат да му ги одържат от заплатата! Не, че не се оправям без неговите 50 лв., обаче те са за детето не за мен!
И пропуснах да кажа, че живея при родителите си, което значи, че наем и сметки не плащам.
Пари на ръка не ми дават, но пък много ми помагат в грижите за детето и ми дават възможност аз да работя!
Освен това за 10 дни в месеца ми се налага да си плащам на жена да гледа бебчо за по 4-5 часа, когато всички сме на работа.
Е, няма как, ще работим повечко и ще сме силни, за да са добре дребосъците!   bouquet

# 11
  • Мнения: X
Имаме си всичко - храна, малко удоволствия, облечени сме и сме с покрив над главите.
Да не говорим, че като са малко и рядко удоволствията колко много ги цениш и им се радваш.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 315
Да не говорим, че като са малко и рядко удоволствията колко много ги цениш и им се радваш.  Simple Smile

Така си е! Важното е да се чувстваме добре и да сме щастливи от това, което имаме...

# 13
  • Мнения: 1 215
Ами аз толкова много прокламирам положителната нагласа, а някакси изобщо не успявам да я наложа на себе си.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 856
Ами аз толкова много прокламирам положителната нагласа, а някакси изобщо не успявам да я наложа на себе си.
Hug  горе главата! важното е здраве да има!

Общи условия

Активация на акаунт