багаж за родилното във втора градска

  • 4 354
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
привет на всички, тъй като ще раждам във втора градска ме интересува какво трябва да си нося за родилното ако има скоро раждали мами там да ми пишат как е положението  261uu

# 1
  • Мнения: 105
Vzemi se termometar, az ne si noseh, no neprekasnato me pitaha i trjbva6e da 4akam, da mi donesat, 2 karpi zadaljitelno, ne6to koeto az ne znaeh, po princip az rajdah sas sekcio i pri parvata klizma se izbarsah s edinstvenata si karpa, posle se nujdaeh ot o6te edna, za sutre6noto miene, vzemi si lignin, be6e mi mnogo polezen, i mai drugo ne se se6tam, a da osben pampersi za sebe si, za6toto az si dadoh moite i posle smenjvaha pampersite kogato te si re6at, ta se naloji da pra6tam da mi kupuvat z ada moga kogato beboka se na aka da ne s emolj da mi davat lelkite.:)no njma star6no tam sa gotnini, osobeno ako si ima6 njkoi lekar da te zakrilj.

# 2
  • на езерото
  • Мнения: 263
Здравей Радостина,
Моя приятелка ражда там през април и нещата който трябваше да носи са следните:памперси 20 броя,ношче за бръснене мисля 2 броя,хавли за лице и тяло,чаша вилица и лужица, дамски превръзки можеш да си вземеш и лигнин за всеки случаи, тоалетна хартия и всички др. тоалетни пренадлежности.За нощниците не се тревожи те дават, трябва да имаш една за всеки случай ако примерно преносиш и те приемат в паталогична бременност, така че подготви една да имаш.
Документите са направление от акушер-гинекологати, обменна карта,изследванията които са ти правени, HIV,Vaserman,кръвни групи и др.От документите лична карта ,ксерокопия от личната карта на таткото и свидетелството за граждански брак и здравната книжка.В общи линии това е.Пожелавам ти леко раждане, аз лично мисля да раждам в Св.Анна така че няма да се срещнем в болницата Confused .Моят термин е на 6 декември ,а твоят кога е?

# 3
  • Мнения: 390
ами аз още не съм раждала, но и това ще се случи тези дни живот и здраве , та аз се водих по този списък и още един, който го взех от една тема преди месец (ама не се сещам коя беше)

а това е моя списък (взаимстван от гореспоменатата тема + съветите от дадени ми от приятелките) , който изпратих на кръстницата (СЪЩО БЪДЕЩА МАМА)

ЗА БОЛНИЦАТА

ЗА МЕН

ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ
ИЗСЛЕДВАНИЯ И ОБМЕННА КАРТА
ЖИЛЕТКА
КЪСИ ЧОРАПИ
ЧЕХЛИ/ДЖАПАНКИ – вземи джапанки, незаменими са като се подмиеш  и си мокра
ХАВЛИЕНИ КЪРПИ – ГОЛЯМА И МАЛКА –разбрах че не давали да се къпеш, значи не халат, а голяма хавлия за краката
ЛАСТИК И ЧЕТКА ЗА КОСА
ЧЕТКА И ПАСТА ЗА ЗЪБИ
САПУН моя приятелка ме посъветва да взема течен, че по-удобно, ама тя него ли е ползвала за тялото? Е що пък да не?
САМОБРЪСНАЧКА ЕДНОДНЕВКА
ЛИГНИН - 500г
ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ – НОЩНИ
МОКРИ КЪРПИЧКИ интимни, да се „подмиваш”, ако няма топла вода, а иначе за бебето носиш мокри кърпички можеш да ги ползваш и за теб
НОСНИ КЪРПИЧКИ
ТАМПОНИ ЗА КЪРМА
ПОМПА ЗА КЪРМА – може да я донесе някой след раждането, кърмата слиза някъдена около 3-ия ден помпата ми е на „ЧИКО” такава като „тромба” с гумен балон – били много по-добри от модела „спринцовка”, но задължително на чико, че на другите марки не обхващало плътно гърдата, а без вакуум няма смисъл – мисля че беше 6,50 лв
ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ -
ЙОД/ОТВАРА ОТ СМРАДЛИКА И ПЛАСТМАСОВО КАНЧЕ ОТ ОКОЛО 1Л
ПАМУК
БИВАЦИН – СПРЕЙ – много хубаво мещо, особено след епизиотомия ???? ти си реши
GARMASTAN ЗА ЗЪРНАТА мас и невен, прекрасно и не е препарат от който да се притесняваш дали няма да му навреди на бебето
МАЛКА МИНЕРАЛНА ВОДА/БИСКВИТИ
НЕЩО ЗА ЧЕТЕНЕ/ХИМИКАЛКА/ЛИСТА
ДЖОБНИ ПАРИ
ФОНОКАРТА И/ИЛИ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН+ЗАРЯДНО!!!
ТЕЛЕФОННИ НОМЕРА
ПЕЛЕНА – ЧАРШАФ ЗА РОДИЛКИ – З БР (едни такива като превръзка, 50 ст./бр)
АНАЛГИН
2 НОЩНИЦИ с предно закопчаване удобни за кърмене
ВИЛИЦА, ЛЪЖИЦА, ЧАША – в болницата са гнусни
СПАЛЕН КОМПЛЕКТ –чаршаф, калъфка, плик – в Б-с ти дават само одеало и гнусна възглавница без калъфка
ДВА СУТИЕНА КОИТО СЕ ЗАКОПЧАВАТ ОТПРЕД!!!! – удобни са за кърмене, и трябва да имаш за смяна ако го изцапаш с кърма – въпреки тампоните
ЗА БЕБЕТО

ПАМПЕРСИ ЗА НОВОРОДЕНИ – искат ги в болницата фабрично опаковани – това не го знаех, моите приятелки казаха да взема някакви обикновени и да ги сметна по 4бр/на ден, по толкова им искали, най  на сметка излизало да се пазарят на промоция от метро: 150бр. на фирма „Памперс” от 0-4 месеца били 30 лв.
РЪКАВИЧКИ ЗА БЕБО
МОКРИ КЪРПИЧКИ - PAMPERS - малък пакет по-обикновени за болницата че май не ги връщат, поне в Б-с, „Памперс” си вземи за у дома, аз обаче взех едни други по препоръка на продавачката – „бейби фреш” зелена опаковка с алое вера, 80 бр. 3,10лв. – на 4памперс” били 75 бл. 5 лв, но не това ме разубеди, просто били много тънки и ....... се цапаш докато бъшеш дупето, а другите били по-плътни, на мен ми похвалиха „Нивеа с крем” ама нямаше
Олио – някакво обикновено
Пелени – поне 3 комплекта
Бебешки сапун – «Тео бебе»
Клечки за уши
Хавлия -  но не тази която ти е за у дома, че често ги цапали със зеленото лекарство дето мажат пъпчето, обикновена нова памучна хавлия
3 камизолки

# 4
  • Мнения: 1 512
Здравей!
Аз родих там през февруари и  си носих следните неща:
 Arrow джапанки
 Arrow чехли/пантофи
 Arrow жилетка
 Arrow 2-3 чифта по- дебели чорапи
 Arrow хавлия за баня
 Arrow кърпа за лице
 Arrow термометър
 Arrow сапун, паста и четка за зъби, четка за коса, ластици, шноли, гланц за устни
 Arrow носни кърпички
 Arrow мокри кърпички
 Arrow дамски превръзки (аз лежах там седмица и ми трябваха около 5-6 пакета)
 Arrow отвара от смрадлика, ако имаш епизиотомия
 Arrow спрей бивацин и Гармастан за гърдите
 Arrow помпа за гърди ( моята беше НУК)
 Arrow мобилен телефон и зарядно
 Arrow лична карта, обменна карта и всички изследвания, правени през бременността
 Arrow чаша, вилица и лъжица
 Arrow нещо за четене - списания или вестници
 Arrow нещо за хапване и мин. вода
Не е необходимо да си носиш нощница; там всяка сутрин ги сменят. Не разрешават бикини и сутиени, но все пак можеш да си вземеш Wink . Когато минава визитацията, трябва да си без сутиен и бикини.
 Arrow За бебето: памперси 20 бр. и мокри бебешки кърпички. Няма нужда от ританки или бодита, в болницата имат сравнително нови и запазени дрешки за новородените.

# 5
  • Мнения: 285
благодаря за отговорите, а къде ти стои багажа докъто родиш, или сакът ти го носят после

# 6
  • Мнения: 1 512
Цитат на: radostina
благодаря за отговорите, а къде ти стои багажа докъто родиш, или сакът ти го носят после


Докато си в предродилна зала, багажът е при теб до леглото. После ти го носят в стаята.
Един съвет от мен: ако можеш, подреди си най- необходимото  в шкафчето до леглото, а останалото в сака и в гардероба (в стаите има две гардеробчета). Върху шкафчето си остави само да речем мобилния телефон и бутилка мин. вода. Не е желателно да си редиш разни неща отгоре; на мен ми се скараха и ми казаха да си подредя Sign Exclamation

Общи условия

Активация на акаунт