Бясна съм

  • 2 402
  • 26
  •   1
Отговори
Аз не съм от особено активните бъдещи мами в този форум, но чета с интерес всичко, което пишете и го намирам за много полезно.
Искам да споделя с вас мнението си за този прословут биохимичен скрининг. След едночасово чакане за резултата лекарят измрънка, че всичко му се вижда наред, но все пак да ме погледнел на ехографа някой друг лекар за второ мнение. Отново чакане, този път два часа. Лекарят ме прие и след 2- минутен преглед, през който едва продума две думи на сестрата ми каза да се обличам. Не си отвори устата да ми каже за какво става дума, за какво са прегледите, какви са резултатите... НИЩО. Питам го какво става, а той мълчи. Сестрата ми отговаря "Ми то, май няма нищо, нали докторе?"Доктора не си и прави труда да отговори. Отново сестрата се обажда "Петнадесет лева трябва да платите"
Как може такова нещо се чудя. Карат ги бременните като на конвейрн, само плащаш, а отношението е ужасно, толкова са безпардонни. Днес напуснах болницата без да си платя този преглед - отказвам да плащам 15лв. само за това, че са ми намазали корема. Що за хора са това, що за отношение.... Обидно и болно ми е. Чудя се вече дали този скрининг имаше изобщо смисъл или пак е само за пари всичко.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
щом е платено най-верочтно за второто
не сън сигурна къде и на кой телефон, но можеш да подадеш оплакване

# 2
  • Мнения: 645
ей безобразно корумпирани станаха всички
може ли става дума за здраве за малък човек.
никой за нищо не го инетересува

# 3
  • София
  • Мнения: 2 827
NQKOI STE MI OBQSNI LI KAKAV E TOQ BIOXIMI4EN SKRINING 4E AZ NE POMNQ DA SA MI PRAVILI TAKOVA NESTO KATO BQX BREMENNA Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 4
  • Мнения: 421
Взимат ти кръв и изчисляват риска бебето да е болно от синдрома на Даун.

# 5
  • Мнения: 4 212
Ама много хубаво си направила,4е не си платила.

Аман от олигофрени...абе само се ядосвам Imp ...не ти обръщат внимание не за 15 лева,за 3 стотинки...малоумници и после българката няма само4уствие и не ражда...е как да стане?.... Close

# 6
  • София
  • Мнения: 1 402
Desi parvo se uspokoi, naistina e adski nepriatno i obidno kogato stanesh uchastnik v podobna scena. Bezporen fakt e che za pochti vsichki lekari sme konveir ...

A za biohimichnia screening ... tryabva da ti kaja che naistina e hubavo neshto, sled kato meditzinata v dnesno vreme predlaga tova izsledvane, zashto da ne si go napravish.
Az sam ot tezi jeni koito sled biohimichni screening prejivyah i chakaneto ot rezultatite na amniotzentezata...... kakav ti e rezultata ot biohimichnia screening? Ako e pod 250 togava e trevojno .... zavisi i na kolk godini si i taka ....
s pravo se yadosvash no na dali neshto shte se opravi v skoro vreme.

# 7
  • Мнения: 2 006
Абе какво им става на тия доктори,ужас Imp Добре си постъпила,4е не си платила,баси отношението,я иди на друг лекар,4е да можеш да се порадваш на срещата с бебо(не 4е има гаранция,4е другия ще е по свестен)но аз все още си мисля,4е съществуват доктори по призвание.

# 8
  • Мнения: 4 414
много неприятно:evil:
в МД ли се случва тази простотия и кои са "докторите"? да имат мамите едно на ум...

# 9
  • София
  • Мнения: 6 522
Цитат на: Desitka
Днес напуснах болницата без да си платя този преглед - отказвам да плащам 15лв. само за това, че са ми намазали корема. Що за хора са това, що за отношение.... Обидно и болно ми е. Чудя се вече дали този скрининг имаше изобщо смисъл или пак е само за пари всичко.

ЕВАЛЛА !!! За другото нямам думи ....
Вече се считам за щастливка, че все още нес ъм попадалана такива "дофтори"

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
я сега кажи за коя болница става дума, кой е този лекар?
нищо не се разбира от твоя пг, освен, че са ти взели пари - това ясно, нищо ново, че не са ти обърнали внимание - ами живеем в БГ , това ее достатъчно, сега напрви антиреклама на доктора, който уж те е прегледал, за да знаят други майчета да не ходят при него.

и защо е трябвало да плащаш?

напиши всичко спокойно.

# 11
  • Мнения: 3 042
на мен ми е интересно как са те пуснали без да платиш? Не се ли плаща предварително и с бележчицата при докторчето?

При всички положения- браво ! Аман от такива изнудвачи!

# 12
  • Мнения: 910
Ти спомена само за ехограф, сигурна ли си, че става дума за биохимичен скрининг? Ако да, то трябва да е било в МД, защото другаде не се прави.
Аз не мога да се оплача от лекарите на които съм попадала в МД, що се отнася до ехограф и биохимичния скрининг.
Но предполагам това се дължи на това, че не мърдам нито см, докато не ми кажат всичко, което искам да знам. В изолатора вдигнаха ръце от мен, още ме помнят!  Twisted Evil

# 13
Става въпрос за изследването на определени белтъци в кръвта, които дават отражение, ако има аномалии, като например синдромът на Даун. Майчин Дом. Когато отидох да си взема резултата лекарят, който трябваше да го коментира ми каза, че нещата са добре, но имало някакъв белтък, за който би било хубаво да има все пак още едно лекарско мнение. Останалото вече го разказах.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
и аз пак не разбрах за кои лекари става дума.

Общи условия

Активация на акаунт